Автор Тема: Chevrolet El Camino 1978 - Бургас  (Прочетена 13657 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Август 27, 2019, 22:04:26
Отговор #10

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Здрасти дака
 Бая труд е хвърлено по колата браво ,все пак ще я биде ,не можах да прочета целия разказ но снимките говорят

Не можа, защото те домързя ли Ивчо?
Естео ми показа това Ел Камино през пролетта на миналата година, явно току-що внесено. Честно да си кажа хич не завидях на собственика. Сега обаче си промених мнението. Явно съм забравил какво е да те води ентусиазъм.
Пожелавам успешно завършване на проекта.

Август 27, 2019, 22:17:32
Отговор #11

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
Здрасти дака
 Бая труд е хвърлено по колата браво ,все пак ще я биде ,не можах да прочета целия разказ но снимките говорят

Иво, всичко и е там, и труда,и главоболията, и парите...и кефа и той на баша  ;D
но обаче, НЕ си разкриваш източниците а? както ти признах: ЦРУ.то има какво да научи от теб  8))

Август 27, 2019, 22:22:21
Отговор #12

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
Здравей, кой в Ямбол ще ти върши климатичните ремонти?

Николай се казва човекът, около 50така, запознаха ме с него като човек спускащ се и на по старите изпълнения.
Осигурил съм му всите части по оригиналната окомплектовка-без компресора, по думите му - и тук щял да се намери подобен, че да видим...

Август 27, 2019, 22:27:46
Отговор #13

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Е,аз бях един от първите които видяха този автомобил но не си позволих да го снимам или коментирам преди да е в моя сервиз ... и след като това не се случи ще си замълча
retrobs.com

Август 27, 2019, 23:03:34
Отговор #14

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
Не можа, защото те домързя ли Ивчо?
Естео ми показа това Ел Камино през пролетта на миналата година, явно току-що внесено. Честно да си кажа хич не завидях на собственика. Сега обаче си промених мнението. Явно съм забравил какво е да те води ентусиазъм.
Пожелавам успешно завършване на проекта.

Здравей Борко, какво пък толкова те е уплашило ЕlCo.то миналата година, баш тебе?
Съвсем нормално си беше, малко мухлясало от вътре, миризмата се разнесе докато го регистрираме...седалките и те поизсъхнаха... музика така или иначе нямаше (няма и да има) гюрултията доставяше голям кеф...
Жена ми се качи два пъти вътре (щот съм бил с тази кола) и се почуства принцеса...слизам и отварям вратата... щот вътре-отдясно го нямаше гергелека...
А освен ентусиазма повече май ме е водело незнанието-и мерака да науча...и постигнатия кеф от наученото...
Благодаря ти за пожеланието. Проекта е към завършек, но обаче...последните 100 мтр все най-трудни излизат...

Август 27, 2019, 23:14:18
Отговор #15

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
продължавам с....филма и по точно, по приятната му част

кормилна колона –
ако ме питате: кой дявол ме бутна да я разглобявам-не мога отговоря, помня че механизмът на мигачите не връщаше от единия (или левия или десния...  ;D  не работеше и бутона "аварийни мигачи"; така че необходимите части беха купени и налични, та и затова колоната си мина и тя по реда: разглобяване, освежаване докъдето се докопах, подмениха се планираните секентрици, събрана беше уж успешно - остава да видим кут тръгнат да пълзят и тоците дали ще има въй, въй, въй...





































освежих и "бастуна", има и нов, но до момента не съм му намерил завършващ елемент...топката; лостчето за мигачите също беше освежено, смених цвета на цялата колона - от червено стана черно; такава е съдбата на всичкото пвц по интериора - от carmine-червено - стана черно. Волана също се смени, старият беше много умалял, сложих нещо имитиращо дърво? или истинско дърво? по нататък трябва да се види по снимките; Но обаче си има и център-бибитка, пък какви тромби съм му приготвил... въй, въй, въй...  8))


Август 28, 2019, 00:33:16
Отговор #16

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
за топката - продават билярдни топки черна 8-ца нови по 20 кинта :)  ще заспи :)     за бирата също няма ядове, мойта мома е бургазлийка и без тва - може да срещнем котките

Август 28, 2019, 01:26:40
Отговор #17

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Ако някой ден решите да се събирате на Шеви сбирка в Бургас, сравнете два реда. Ако ми е възможно с кеф ще изгоря две - три туби бензин от Ямбол до морето.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Август 28, 2019, 09:01:55
Отговор #18

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
добро утро на всички продължавам с разказа си,
резервоар, изпускателни колектори - тука мисията беше от лесните;
резервоара вътре се оказа доста чист, от вън също-има една снимка от самото пристигане на колата, т.е. подозирам че е бил сменян някога скоро във времето. Използвах случая да извадя и почистя поплавъка (sending unit.a), чорапчето му беше загинало от кал и мръсотия. Външно-почистване от ръждата, epoxy праймер+боя.



























изпускателните колектори - по същия начин, след почистването- две ръце от термо боята "АутоК" за аспуси.
Ще видим колко ще издържи. Генерацията назад също бе купена нова, определено не ми харесваха срязаните пред задния мост тръби и насочени надолу...толкова прахоляк вдигаха из подземието...въй, въй, въй...




Август 28, 2019, 09:57:48
Отговор #19

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

окачване –  приказка за някои goodies …

Сега/ днес ако ме пита някой: защо смени окачването? беше ли необходимо?
най вероятно бих отговорил-не , не  беше належащо. Старото си беше ок-с изключение нещата по кормилната уредба; верно си проскърцвашe, клатушкаше...ама малко… ама пък си возеше ОК; Тогава обаче-ме ухапа конят-нито съм първият-нито ще съм последният-като ще е гарга-да е рошава, и те така-пожелах го, купих го, монтира се.
(старото пък си стои...за когато потрябва...  ;)
Това което монтира Румен-КитКар сервиз:  O:-)
QA1 Level 2 Handling Suspension Kits - което включва: предните горни и долни носачи, тампони, шарнири, биалетки, отзад горни и долни щанги (ще ми простите ако някъде бъркам точните имена-както казах по рано-не съм механик); отпред и отзад стабилизиращи щанги (sway bars); предни и задни двустепенно регулируеми амортисьори с пружини. Механикът категорично отказа да свали старите пружини отзад, не поиска да се довери само на новото монтирано отзад, може и да е прав? Та затова отзад е така...БИ пружина.
Ще видим как ще се държи на пътя  ???
12 pcs- suspension kit - това беше необходимото за възстановяване и регулиране на кормилното управление.
За отпред взех и - UMI Performance Front Reinforcement Brace, не съм сигурен монтирана ли е към настоящият момент...  Паралелно с окачването, заложих смяна на задните барабанни с дискови спирачки, смяна на предните дискови с нови такива - затова и се купи комплекта: “ Rear replacement/Front refreshment disks”

























На по-горните снимки се виждат старите предни дискове...защото:
в комплекта/box.a от Summit - имаше два компл.задни дискове, беха забравили предните.. и там стават такива раб'ти, та малко кореспонденция, малко от рода на ваша-наша, извиненния..пратиха ми ги заедно с мааалко пообъркани предни носачи...долните носачи вместо ляв и десен - дойдоха два десни...та така; пратиха ми обърканите части-стойност и транспорт за тяхна сметка... аз бидех "ушит" само с митото и ддс.то - айде нов филм-ходи обяснявай в митницата-куту как така получаваш стока за 1200 usd (транспорта в тая цифра) а пък не си платил-и не можеш покажеш платежно-за един лев? то си пишеше на бумагите...ама, пак в обяснителен режим, за кратко…  8))
Добре че митническата агенция която ми освобождава такива пратки-е Огин момък.
А следващите три снимки са от вчера-новите предни дискове/лагер главините са си на местата.







иии не бързайте с питанките за цвета...идва скоро.
И малко снимки отвън на светло, нямам друга снимка на ск.кутия след Варненския трип.

























последва "сватбата" - купето беше събрано със шасито на 06/06/19, със собствен ход, казано честно, тогава бях далеч и имам само тези снимки, а и какво да се коментира, в тази позиция колата изчака две седмици+ за позиция при бояджията, а разказа за него-в следващото издание, там приказката ми ще се лее с кеф…











следва продължение ...