Автор Тема: Chevrolet El Camino 1978 - Бургас  (Прочетена 13686 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 28, 2019, 11:28:39
Отговор #20

Неактивен esteo

  • Публикации: 135
Брат- добре дошъл и тук..Айде връщай се,че имаме много да си говорим,и  работа да вършим:) >:D

Август 28, 2019, 11:47:57
Отговор #21

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Отдавна не беше се появявала такава смислена тема. Интересно какъв ще е цвета? Ел Камино позволява какви ли не варианти!
Много се кефя и чакам с нетърпение продължението.

Август 28, 2019, 15:56:03
Отговор #22

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

еейй тоя цвят, идва бе хора, идва, треба ми време да си подредя снимките и словата...
надявам се Ванката да не ме предаде по-рано  ;D

Август 28, 2019, 20:02:40
Отговор #23

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1596
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
а задните вежди променени ли са? нямат нищо общо с предните  :o    сигурно им е докаран вид след раздуването, де, ама аз нали бързам да питам....

Август 28, 2019, 23:34:01
Отговор #24

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

задната вежда - да Марто, там е пипано, имаше някъде по снимките от тенекеджията,
конфликта джанта/гума vs калник - беше разрешен в полза на джантата-исках да ги запазя (въпреки че са с отвратителния оффсет от -20 и нещо, просто не са за тази кола, ама нали така дойде...), тa-калника и подкалника-под ножа и лека раздувка-освободи се място-пробвано е на сухо с моста  8))

Август 29, 2019, 00:24:41
Отговор #25

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148
БоядисванеTo,
ще започна няколко думи за бояджията,
момъка който я измайстори се казва Калоян-Калата от Айтос.
Зорлян ще съм кратък в хвалбите си, да не ме обвини някой в нещо...
Това е 7-8 път, който използвам услугите му, досега винаги съм оставал много доволен - принуден да почерпя  :D
Колкото пъти ме е посъветвал за нещо свързано с неговата част, никога не ме е подвеждал.
С две думи- момъка има и ръка, и око за тая работа, хем си обича работата, хем обича да изпипва детайла.
А как нарежда всеки, който не си е свършил съвестно и кадърно работата преди него... не е истина  :'(

та, оставям снимките да говорят,
не разполагам с мноооого снимки, щот аз пак си бях в обичайния режим "ту го има - ту го нема"
Подготовката:























се сетих, нещо свързано с подготовката на колата.
Покрай мерака си колата да стане като хората, прочетех доста инфо за докарване до гол метал, бластиране, безпрахово бластене... (говоря за по-мързеливите...заобикалям отдалеч шурките)   :D
И в ентусиазма си, взех машина за безпрахово бластене, т.е. вода ВН и абразив - натокан да съборим старата боя и кит от каминото,
да, ама не  >:(  мноооо се забави химикала (и той от щатите) който требе се използва ако има вода по метала, колата беше наполoвина боядисана вече ...
не губим кураж-ще има и следващ тираж... другия "проект" е в Бургас дет се вика  O:-)

Дискусията за цвета - тука беше интересно.
идеята за цвят я дискутирахме има/няма...бая време, и всеки път чувах: като му дойде времето-ще го изберем и намерим. Доообре, викам-щот съм и аз от мнооо търпеливите... Че щеше да е червено, това беше ясно, та се мина през: matador red-carmine-maroon-dark maroon,
станах половин художник да търся цвят-кодовете от ония години, на какви днешни кодове съответствуват аджаба, (btw- оригиналния цвят на колата е бил dark maroon металик-вижда се тук там по снимките)

трите снимки които следват:
първата-беше желаният цвят, втората-цвят мечта-но не и за camino.to, а третата реално dark maroon как и стои.







е, дотук добре, Г/Д бяхме наясно какво търсим, чакахме момента да дойде, и той дойде: аз в олАндия-ученик по моите науки,
а он в магазина да купува боята... и цвета го избрахме...за 5 мин...по тела… на базата на ей тия три снимки. толкоз...от месечните приказки за цвета.Точка.







червеното-първата снимка беше моята идея с желанието да е една идея по тъмно, и се появи втората снимка с цвета, като по тъмно, и избягахме от червеното-за да отидем повече към dark cherry.то
че не е червено-не е, че е повече Deep Purple  >:D такова е.
ама.... де си викам аз: look on the bright side-погледни откъм веселата страна: или ще бъда достатъчно убедителен с първия сладур на пътя който е поне половин художник колкото мен, че да му обЯсна разликата между purple-американското maroon- и нашето червено, ИЛИ ще ходя да сменям талона-щот там съм червен... по-българското: моровеeщ  ;D хич не го и мисля...кефя се на цвета...


Кадрите от процеса, които са ми пратили...
мисля че пропуснах дa спомена по-рано, поради ред причини-още в начален стадий се взе решение за минаване на БГ хром, предната броня си беше в много добър вид, но задната мина през разане и кърпене, имаше доста от лайсните в лош вид, срещнах дерт с намирането на някои от тях в щатите, а тези които намерих...си беха цена, затова и ги зачертнах тотално, барабар със задната броня, затова и решихме всичкото хром- става черно пиано лак, и така.... и баш сега се сетих, че рамената на чистачките останаха сиви..уффф  :'(



















































Излизане от бояджийното, началото на Август, на път обратно към КитКар сервиз, и като се сетя колко много Румен иска пак да я види тая кола...и ме заболява главата  :-X

Те от този момент, Иво е намерил снимка...при положение че не са споделяни никъде...нема стигане овой маке.









на последните снимки се вижда най добре: джантите: тези които се виждат отзад са реално предните 15"-сложени там по принуда:новите дискове не се разбират с оборотните 14" джанти; реално, задните стоят като малки валячета

с този пост ще сложа временна пауза на разказа си, колата се събира полеeeeкичка в КитКар сервиз, има някои неща които ще ме изчакат аз да си ги посъбера… щот аз съм ги събарял, а пък аз съм пак в режим "тука има-тука нема"...
Нека се посъберат малко събития покрай Еl.Co.то и ще споделя със снимки.

Благодаря за търпението на тези които четат, излязохте по-търпеливи и издържливи и от мен :)

Август 29, 2019, 00:59:38
Отговор #26

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1596
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
разкошен цвят, аз даже още идея по-тъмно бих го направил... кармазъ-то по-горе не е за тая кола, този цвят е огън бий!

Август 29, 2019, 07:26:47
Отговор #27

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

е колко по тъмно бре? нали требе минава и малко за червено  ;D

Август 29, 2019, 11:03:56
Отговор #28

Неактивен dakatta

  • Публикации: 148

се сетих още нещо,
някъде из писаното до момента, има май, една-две закачки,
първият+вторият закачил се - има от мен "аз черпиш"  ::)

Септември 01, 2019, 00:25:08
Отговор #29

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
Иво, всичко и е там, и труда,и главоболията, и парите...и кефа и той на баша  ;D
но обаче, НЕ си разкриваш източниците а? както ти признах: ЦРУ.то има какво да научи от теб  8))
Питай Боби-Galaxie ....как го сгащих във Варна миналата седмица.