Автор Тема: Стар пловдивски номер - въпрос по реставрация  (Прочетена 6772 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 26, 2015, 23:16:12
Прочетена 6772 пъти

Неактивен agutti

  • Публикации: 18
Здравейте приятели,

следя форума редовно, макар и да съм писал много малко пъти, поради простата причина че не мога толкова компетентно като вас да коментирам из темите :) Този доста стар пловдивски автомобилен номер е на един приятел. След дълга забрава бе изровен и е сантиментален спомен за него от дядо му. Бил е на Вартбург от 1957 година (по разказ на баба му е била четвъртата кола в Пловдив), но в момента е логично и с ръжда.

Въпроса ми е следния: Бихте ли дали съвет как може да се консервира по някакъв начин (разбира се, че съм запознат с ръжепреобразователи, лакове и тн.), но питам за съвети / препоръки? Вероятно някой е минавал по този път или пък може да препоръчате някой колега, който може да помогне с нещо?



* Ако модераторите преценят нямам нищо против темата да се премести, преименува или преобразува, за да не е с разрез на формуните правила !

Септември 27, 2015, 10:47:24
Отговор #1

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 547
Номерът е автентичен!
Не бих си играл да го рисувам лично аз. Каквото и да направите ще си личи в последствие че е рисуван. Не знам от гледна точна на запечатване сегашното му състояние какво може да се направи. Стана ми интересно и на мен и се ще чакам и други колеги да споделят мнение.
0890192949 / 0887192949

Октомври 01, 2015, 22:13:23
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
И аз мисля, че в това състояние номера е много по-интересен и носи много повече история със себе си отколкото ако е реставриран.
Чисто нов можеш да си изработиш и в ден днешен ако искаш.

Ако дори и ръждясал се сложи на някоя секция или на стена не би изгнил повече.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 02, 2015, 15:50:19
Отговор #3

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Напълно съм съгласен с мненията на колегите, но ако все пак се притесняваш дали нама да продължи да се лющи и ръждясва вследствие промените в темературата и влажността дори в затворени помещения, то можеш да го запечаташ с тънък слой безцветен лак.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 29, 2022, 12:58:15
Отговор #4

Неактивен dimko1

  • Публикации: 73

Ако дори и ръждясал се сложи на някоя секция или на стена не би изгнил . Някой интересува ли се от такива регистрациони табели, имам 2 бр. тел. 0886230311 Динко
« Последна редакция: Май 29, 2022, 13:32:58 от dido1903 »