Автор Тема: Москвич номер 12 - 2140Д 1981 г.  (Прочетена 16776 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 13, 2019, 17:18:57
Отговор #30

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Веднага ти отговарям, на ускорение е доста по-зле от Пежото 205 Рали, на Калояново дава близо 10 с. по-слабо време за обиколка, но и окачването е почти сток от 120Л. Просто ги няма заводските настройки като при пежото, аз не съм майстор рали механик. Максималната скорост я изпробвах на магистрала Тракия по равното на бензин стрелката подмина отметката 180, а това означава поне 170+ имайки, предвид, че скоростомерът съм го засичал че лъже с около 10 нагоре. Просто в момента бях сам и не посмях да пусна волана с едната ръка, за да включа gps-а на телефона, а не бях се подготвил предварително... нали се сещаш какво е вътре при такава скорост?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 13, 2019, 18:49:48
Отговор #31

Неактивен МЗМА

  • Публикации: 27
Единствено рапидът ми е напълно сток - 1289, 58 коня, но с тоя дълъг диф. 3,9 няма душа за ускорение и на баири, само на равното би трябвало да развие над 150 км. по специфика6ция. .
Нещо замлъкнаха малките нощни музики.

Септември 17, 2019, 16:03:46
Отговор #32

Активен moskvich_408

  • Публикации: 79
А момчето което снима и публикува Москвича, после дълго време си търси приличен Москвич и се чуди защо не взе въпросния дефоркак, който му беше под носа.

П.С. Наскоро намерих на компютъра си смимката направена 16.11.2014г. благодарение на която колата бе спасена от скрападжийте.


Септември 18, 2019, 09:29:27
Отговор #33

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Хехе, ако знаеш колко я търсих тая снимка  O:-) Ще си я сваля веднага. И да, изпусна много хубав москвич. Поне аз си му се радвам, така, че добре че направи снимката :)

Септември 18, 2019, 11:53:45
Отговор #34

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Малко в страни от темата, но кой мотор е по добър, от гледна точка на мощност и вървеж, 412 дефорсе или 412 форсиран? Щото сега съм разглобил един дефорсиран, взех нови ризи и бутала,  но са като оригиналните, дефорсе. Та се чудя дали да ги слагам или да търся форсирани или пък да търся от Алеко, ако стават без преработка?
Имам 408 и ми се иска още сила, но може да си намеря друго купе и там да го сложа, та в големи дилеми съм. Извинявай, че ти омазах темата :)

Септември 18, 2019, 12:30:40
Отговор #35

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Малко в страни от темата, но кой мотор е по добър, от гледна точка на мощност и вървеж, 412 дефорсе или 412 форсиран? Щото сега съм разглобил един дефорсиран, взех нови ризи и бутала,  но са като оригиналните, дефорсе. Та се чудя дали да ги слагам или да търся форсирани или пък да търся от Алеко, ако стават без преработка?
Имам 408 и ми се иска още сила, но може да си намеря друго купе и там да го сложа, та в големи дилеми съм. Извинявай, че ти омазах темата :)

О, определено чистите бутала са за предпочитане. Усеща се както при ускоряване, така и по баирите. С чист мотор рядко включвам трета, докато дефорсето се мъчи. Но така или иначе чудеса не очаквай, москвичите са обикновенни коли, народни. Не са правени за бързи скорости :) пс. искаш да го слагаш в бледо жълтия 408И ли ?

Септември 18, 2019, 12:35:36
Отговор #36

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Още не съм решил, отначало такава беше идеята, но вече не ми се разделя с оригиналния осмак, заради звука и чара му, но от друга страна искам четрифарка с  412 мотор, абе незнам... Факта е че имам напълно разглобена 412ДЕ от 1980г и всички части нови за него.. Та се чудя на къде...

Септември 18, 2019, 12:55:38
Отговор #37

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Вие сте си специалисти и реално ги карате тези коли в момента, но за мен една запазена 120л, ще издуха всякакви Лади 2101 и Москвичи, и то с елеганс. Аз моята си я карах със 120-130 редовно, 140 стигаше безпроблемно.
Шкодата е европейска кола, сглобена от интелигентни хора.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Септември 18, 2019, 14:02:18
Отговор #38

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Още не съм решил, отначало такава беше идеята, но вече не ми се разделя с оригиналния осмак, заради звука и чара му, но от друга страна искам четрифарка с  412 мотор, абе незнам... Факта е че имам напълно разглобена 412ДЕ от 1980г и всички части нови за него.. Та се чудя на къде...

Моя съвет е направи и двете коли. Осмака има огромен чар. На дълъг път умирам за него - старото табло, големия тънък волан, уникалния звук, макар че като е изправен почти не се чува че работи. Бавен е, но това му е другия чар :) 2140Д от 80г. също е равнопостоен по чар - по модерен, много по бърз, по удобен.... абе заслужава си да направиш и двете коли. А четирифарка с 412 двг - можеш да вземеш трети москвич и да го направиш по твое желание  O:-)

Вие сте си специалисти и реално ги карате тези коли в момента, но за мен една запазена 120л, ще издуха всякакви Лади 2101 и Москвичи, и то с елеганс. Аз моята си я карах със 120-130 редовно, 140 стигаше безпроблемно.
Шкодата е европейска кола, сглобена от интелигентни хора.

Ех, Калине, какво значи "европейска кола проектирана от интелигентни хора". Ако искаш да видиш как се държат твоите интелигентни хора, просто постои няколко вечери по черноморието през лятото. Там много добре се виждат колко са "интелигентни" :) Смея да твърдя, че москвича си е доста интелигентно проектиран, просто е трябвало да има "качествен" контрол на качеството в завода и щяха да са вечните коли.

пс. Шкодата може ли така, като имаш предвид че това си е най обикновен дефорсак от последните - май месец 88г., просто цял живот е бил подържан:







Септември 18, 2019, 15:58:41
Отговор #39

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
И Шкода 120л толкова прави, горе-долу.
https://m.youtube.com/watch?v=3kq2k-YXOnU
Но на Москвича макс. скорост му е 140-142 км/ч по книга. Предполагам, че скоростомера значително завишава, особено пък на последните дефорсета.
На Шкодата също завишава, но не е чак такова отклонението.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен