Автор Тема: Москвич номер 12 - 2140Д 1981 г.  (Прочетена 16779 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 17, 2020, 14:53:38
Отговор #70

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Така е, спирачната система на Волгата  е двукръгова, "ама не баш". Всичко е заради използваната стара еднокръгова помпа от Молотовка.
На практика обаче, при малки течове от цилиндри винаги нещата започват да се усещат от рано и имаш достатъчно време за реакция. Както споменах горе, ходът на педала на Волгата в изправно състояние е достатъчно къс и твърд, особенно в сравнение със съвременни автомобили и омекването и пропадането веднага се усеща. Лошото е, че резервоара е обединен във самата помпа, и трябва да се отвива капачето за да се следи и долива, което е предпоставка за недоразумения сред незапознатите.

Ако самата помпа пък тръгне да изтървава, също на практика остават някакви спирачки, тогава усещането е същото, с тази разлика че загуба на течност в резервоарчето няма. Е, освен ако помпата не е толкова зле, че да ти изтече в краката.

Обичайният проблем в тази система за мене е другаде. А именно в самите спирачни цилиндри и зегерките за саморегулиране в тях. Често при стари цилиндри (а нови няма, за разлика от УАЗ/ГАЗ 21) въпросната зегерка застава на криво в цилиндъра и се получават доста... специфични спирачки. А именно някои колела започват да спират, други цилиндри пък още "обират луфта" и т.н.

Септември 09, 2020, 17:03:28
Отговор #71

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Москвича пак ми стана ежедневка от няколко месеца. Нови навъртяни 6 или 7000 км, този път единствено по маршрута Луково София. Освен смяна на масло не е правено нищо друго. Усещам че спирачната помпа скоро ще се предаде, тъй че ще има смяна на гумички в скоро време.  Иначе всичко е на 6 :)
 
Не съм му правил пресни снимки освен една, но мисля, че тази снимка изразява всичко и че всичко което ми е нужно е събрано в нея :) А, да, москвича се сдоби с колан на задната седалка и лепенка на задното стъкло :) п.с номер 12 закара и взе от родилното това малко същество, моята малка дъщеричка. Умишлено бе избран за повода като най сигурния москвич и понеже за пръв път в него возих майката :) Та така - една снимка в която е събран целия ми свят, друго не ми трябва.


Септември 09, 2020, 21:24:13
Отговор #72

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
 :)) Супер сте!
А кой снима?!

Септември 10, 2020, 10:18:18
Отговор #73

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Чудесна снимка! Да ти е жива и здрава и много да те радва! То точно в бебешко синьо Москвича. Дано да го запазиш и да бъде във върхова форма.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен