Автор Тема: Москвич номер 12 - 2140Д 1981 г.  (Прочетена 16772 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 18, 2019, 18:43:27
Отговор #40

Неактивен ВанкоБоев

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 9
И Шкода 120л толкова прави, горе-долу.
https://m.youtube.com/watch?v=3kq2k-YXOnU
Но на Москвича макс. скорост му е 140-142 км/ч по книга. Предполагам, че скоростомера значително завишава, особено пък на последните дефорсета.
На Шкодата също завишава, но не е чак такова отклонението.
      Съвсем нормална за Москвич скорост. Нищо завишено не вярвам да има, моите два също си ги правеха тия километри. Друг е въпроса колко време може да се движи с тази скорост....

Септември 18, 2019, 19:23:51
Отговор #41

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Нищо "нормално" няма, нито "ненормално". И това важи не само за Масквича, а за Лади, Шкоди и куп западни класики. Просто километража лъже. И то с много. Той на повечето коли още на 100км/ч лъже, да не говорим при 160+. И естествено показва повече от реалната скорост.
Да започнем от там кой с какви гуми кара. Моско по каталог най-често го дават да се кара с доста високи 165/80/13 гуми. Но се съмнявам колко колеги сега карат с такива гуми. По-вероятно с нещо от сорта на 175/70/13. И ако се кара на нещо по-ниско от стоковите гуми, километража ще лъже още повече.
Моско 2140 е с 4.22 диф и четвъртата е директна 1.0. С високите гуми му дават 140-142 км/ч, които ще се направят на 5400 оборота. Мах мощност му дават на 5800 оборота, но това не означава непременно, че ще направи 5800 оборота на пътя на най-високата предавка (в случая на четвърта). И при много други коли е така. Реалната мах скорост на пътя често се постига на по-ниски обороти от оборотите, при които се дава мах мощност. А на място много коли се форсират и на 7000 оборота, но пътя е друго.
С малко по-ниските 175/70/13 гуми на 5400 оборота Моско е на реални 138 км/ч. А за да направи реални 160км/ч с тези гуми трябват 6250 оборота!!!
Сложете си един приличен оборотомер! Като правило той лъже много по-малко от километража. И като се знае размера на гумите, дифа и предавателното отношение на съответната предавка, по показанията на оборотомера реалната скорост много лесно излиза ето тук http://www.scirocco.org/gears/
« Последна редакция: Септември 18, 2019, 19:32:03 от Nik1600GT »

Септември 18, 2019, 20:36:02
Отговор #42

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Нищо "нормално" няма, нито "ненормално". И това важи не само за Масквича, а за Лади, Шкоди и куп западни класики. Просто километража лъже. И то с много. Той на повечето коли още на 100км/ч лъже, да не говорим при 160+. И естествено показва повече от реалната скорост.
Да започнем от там кой с какви гуми кара. Моско по каталог най-често го дават да се кара с доста високи 165/80/13 гуми. Но се съмнявам колко колеги сега карат с такива гуми. По-вероятно с нещо от сорта на 175/70/13. И ако се кара на нещо по-ниско от стоковите гуми, километража ще лъже още повече.
Моско 2140 е с 4.22 диф и четвъртата е директна 1.0. С високите гуми му дават 140-142 км/ч, които ще се направят на 5400 оборота. Мах мощност му дават на 5800 оборота, но това не означава непременно, че ще направи 5800 оборота на пътя на най-високата предавка (в случая на четвърта). И при много други коли е така. Реалната мах скорост на пътя често се постига на по-ниски обороти от оборотите, при които се дава мах мощност. А на място много коли се форсират и на 7000 оборота, но пътя е друго.
С малко по-ниските 175/70/13 гуми на 5400 оборота Моско е на реални 138 км/ч. А за да направи реални 160км/ч с тези гуми трябват 6250 оборота!!!
Сложете си един приличен оборотомер! Като правило той лъже много по-малко от километража. И като се знае размера на гумите, дифа и предавателното отношение на съответната предавка, по показанията на оборотомера реалната скорост много лесно излиза ето тук http://www.scirocco.org/gears/
Nik,изключително технически обоснован пост но хората искат да виждат стрелката в долния десен ъгъл ... до краварката  :winktongue:
retrobs.com

Септември 18, 2019, 22:26:11
Отговор #43

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
По принцип не ми се спори по този въпрос... само малко уточнение ще направя, че през 83-4г някъде, сменят дифа на 3,89. Аз лично карам със 185/65/14 . Не знам къде видяхте, че дават максималната скорост 140-142км/ч... По книжка дават МАКСИМАЛНА ПОЛЕЗНА скорост - 140км/ч , което мисля е малко по-друго. Сега на всеки телефон може да се инсталира гпс скоростомер и всеки, който му е зор да върви да си мери колко му вдига колата/самоходната конструкция. Още едно уточнение при тази конфигурация(или с оригинални 165/80/13) при 3000 об/мин  се движи с 86,63 км/ч (сметнах го току що на ексел), при 6000 - 173км/ч (теоретично :)

Септември 18, 2019, 23:06:48
Отговор #44

Неактивен moskvich_408

  • Публикации: 79
Хехе, ако знаеш колко я търсих тая снимка  O:-) Ще си я сваля веднага. И да, изпусна много хубав москвич. Поне аз си му се радвам, така, че добре че направи снимката :)
Важното е, че москвича отиде при добър стопанин, а не бе претопен. А и май стана по-добре, че не го купих аз понеже след това едва ли щях де взема сегашния ми москвич.

Тук се вижда молка част от москвича заснета от гугъл. Беше си гаражем, макар и занемарен.

Септември 19, 2019, 06:37:48
Отговор #45

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Caxo, Excel-a ти смята вярно. За 3.89 диф абсолютно същото дава и този калкуратор, който линкнах. Ще кажа само, че на много класики през 70-те и 80-те гоини към края на производството сложиха по-дълги дифове. Включително и на посления модел Костеурка VW 1303 стигнаха до 3.9 диф. Ако трябва да "изцедя" числата, дори е 3.875. Но това го направиха за да се осигири малко по-комфортна крюизна скорост. И този по-дълъг диф не увеличава непремено мах скорост. Пиша го за кой ли път - мощност и обороти трябват за нещо дето хем да е пъргаво, хем да вдига повечко. Особено при кутия с 4ри предавки. Ако ставаше с длъг диф Карерите на Порше 356 (550 че и други модели) нямаше да си стоят през цялото време на най-късия диф от 4.43 и да имат най-късата 4та предавка от 0.96 спрямо всички останли модели на Порше 356. За свединие на "цивилните" 356 четвъртата (най-често) е 0.82!! И като е 0.82 какво??? И ускорението и мах им скорост е по-зле от на Карерите! Що!? Щото Карерите развъртат на пътя (не на място) на 7000 оборота на всички предавки. А цивилките след 5500 свършват. ПС. Между другото на тези КАрери при 4.43 диф и 0.96 четвърта нещата иват почти същите като при Моско с 3.89 диф и директна 1.0 четвърта. Разликата е, че Карерите на Порша са развъртали на пътя на 7000 оборота и са правели реални 200км/ч  :)

Септември 19, 2019, 08:55:48
Отговор #46

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Нищо "нормално" няма, нито "ненормално". И това важи не само за Масквича, а за Лади, Шкоди и куп западни класики. Просто километража лъже. И то с много. Той на повечето коли още на 100км/ч лъже, да не говорим при 160+. И естествено показва повече от реалната скорост.
Да започнем от там кой с какви гуми кара. Моско по каталог най-често го дават да се кара с доста високи 165/80/13 гуми. Но се съмнявам колко колеги сега карат с такива гуми. По-вероятно с нещо от сорта на 175/70/13. И ако се кара на нещо по-ниско от стоковите гуми, километража ще лъже още повече.
Моско 2140 е с 4.22 диф и четвъртата е директна 1.0. С високите гуми му дават 140-142 км/ч, които ще се направят на 5400 оборота. Мах мощност му дават на 5800 оборота, но това не означава непременно, че ще направи 5800 оборота на пътя на най-високата предавка (в случая на четвърта). И при много други коли е така. Реалната мах скорост на пътя често се постига на по-ниски обороти от оборотите, при които се дава мах мощност. А на място много коли се форсират и на 7000 оборота, но пътя е друго.
С малко по-ниските 175/70/13 гуми на 5400 оборота Моско е на реални 138 км/ч. А за да направи реални 160км/ч с тези гуми трябват 6250 оборота!!!
Сложете си един приличен оборотомер! Като правило той лъже много по-малко от километража. И като се знае размера на гумите, дифа и предавателното отношение на съответната предавка, по показанията на оборотомера реалната скорост много лесно излиза ето тук http://www.scirocco.org/gears/


Москвича е от  май месец 88г. на 38000км. реални. С оригиналните гуми 165/80/13. Диференциала е 3.89, монтира се при дефорсаците, даже още преди 83. Да не говорим че след тази година няма диференциал 4.22 повече. Километража стария собственик ми каза че показва около 10 км. повече. Това са фактите. Аз също не искам да споря, казал съм вече че не ми пука колко е бърз москвича, на него чара не му е бързината, той не е правен да е бърз, не е състезателна кола. Лично този москвич съм го признал като най бързото дефорсе. Както и да е, които иска да вярва, нямам нужда да убеждавам никого.

Септември 21, 2019, 00:04:34
Отговор #47

Неактивен batko

  • Публикации: 96
аз да не спамя много темата ама колега възхищавам ти се че си се влюбил в това чудо на съветската техниката, тука комшията докара един москвич червен преди месец, вика не работи сменявахме свещи, кабели, делка, помпи какво ли не, и накрая по стара московчанска технология казах я дайте един маркуч, заврех го в резервоара и почнах да точа горивото, извадих половин литър гняс, сипахме свежо гориво и колата заработи като часовник. Та за мене и до ден днешен единствената причина един москвич да не работи е да нема бензин в резервоара.
Сещаме с колегите и спориме москвича или ладата е по добре и всеки си е прав.
На ония години само това имахме право да караме, на това сме се учили, то ако случайно се докопаше некой тогава до волга моментално требваше да и смени цвета, че не всеки можеше да кара черна волга.
иначе да и москвето си има някой капризи, обаче тогава в ония години когато колите бяха само москвичи, всеки себеуважаващ се водач на москвич имаше един куп резервни части в багажника и ще спре и ще ти помогне от любов към колата, ако закъсаш
И в заключения ще кажа старата любов ръжда не хваща продължавай така да обичаш москвича поздрави с тоя филм
4:04 минута
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Септември 23, 2019, 23:33:45
Отговор #48

Неактивен batko

  • Публикации: 96
аз честно казано се ядосвам на комшията хвърлил го е тоя москвич на улицата и гние вече неколко месеца, а това си е хубава кола
2002 Chevrolet Tahoe
1977 Honda CB 125T
1969 Moto Morini

Септември 24, 2019, 02:31:31
Отговор #49

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Между другото на тези КАрери при 4.43 диф и 0.96 четвърта нещата иват почти същите като при Моско с 3.89 диф и директна 1.0 четвърта.   :).

 Още тогава ми направи впечатление, ама не ми се смяташе :Д

Не съм съгласен... 4,43х0,96=4,25 , което може да се каже, че има общо с 4,22 диф , но не толкова с 3,89. С другото съм съгласен. Поставянето на дълъг диф не е гаранция за увеличаване на макс. скорост, особено при малолитражки, там дори може да се получи т.н. "спъване"  на мотора.