Автор Тема: ГАЗ 2410 от УБО  (Прочетена 6934 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 13, 2019, 10:44:44
Отговор #10

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Може жълтото да е грунда под боята. На моята Волга оригиналният грунд от 1964г. е точно жълт.
Жоро (Победовод) или някой друг от колегите, които ги имат от нови, може да каже какви грундове са ползвали в Съюза.

Септември 13, 2019, 15:10:16
Отговор #11

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
За Волга не знам, но на моя Москвич 403, модел 64-та, имаше 3!!! грунда под боята - тъмно зелен, нещо като розов и точно жълт. Колата преди да дойде при мен не беше пребоядисвана със сигурност, а и тя си беше бяла, но под боята наистина ги имаше тези 3 покрития.

Септември 19, 2019, 10:32:44
Отговор #12

Неактивен победовод

  • Публикации: 836
Колата не е 87 г. , 86 г. производство е. Интериора частично е на ГАЗ 24, седалки, ръчна, подгряването на задно стъкло, всичко това вече е на 2410. Жълта със сигурност не е била, цвета е заводски, дали е на 50х. или на 150х. и дали е пребоядисвана може да се каже само при оглед на място. Жълтото което се вижда е запълващ грунд ГФ 0182, много здрав, при пребоядисване дори се стараят да го запазят за основа.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Септември 26, 2019, 11:15:10
Отговор #13

Неактивен gonzo87

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 8


Прилагам повече снимки от интериора за да се види, както и снимка на жълтото-което да даде повече яснота-явно е грунд , както някои правилно отбелязаха .. засега нямам особено време да се занимавам с колата, но оправям старата решетка- от задната страна след шкурката ще сложа ръжди преобразувател и боя 3 в 1 може би. Отпред на лицевата има малки точки ръждички около 1 кв.см., които мой приятел от форума ми забранява да  минавам с шкурката, а само с пастата аутополиш за хром- но не изчезват и незнам как да процедирам с тях. Колата е окомплектована с руска помпа, руски мултицет и оригинална резервна гума и други аксесоари които ги нямаше доскоро. Моят приятел беше взел гумата от една 2410 на вторични и ми каза да взема и 4те гуми които били добри -15 годишни но с грайфер като нови и с оригиналния размер, на добра цена- аз се отказах и мислех че е по добре нови, но сега разбирам след като потърсих , че май нови в оригиналния размер е почти невъзможно да се намерят за лека кола. Ако някой знае нещо повече по въпроса ще съм благодарен да сподели...

Септември 26, 2019, 11:25:37
Отговор #14

Неактивен wander

  • Публикации: 160
Аз взех 185/80/ 14, стават идеално вместо 205/70/ 14. Но по принцип пак трудно се намират с този размер и нисък товарен индекс, за да не са бусови и не вози като каруца.
http://gaz24.info/wp/ynformacyya-o-volgovskyx-dyskax-y-rezyne/

Септември 26, 2019, 15:11:25
Отговор #15

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
За ръждичите по хрома аз ползвам тел за чинии, само трябва да е от по меките. Постоянно отмъквам от кухнята по някое телче и после ми мрънкат, ама пък чисти хрома идеално :) Само не трябва да е на сухо, най добре в комбинация с един небезизвестен обезмаслител. Тук чистя бронята точно така след няколкомесечно каране зимно време:



За гумите - 185/80/14 почти не се намират. За бусове има хиляди, ама за кола няма. Аз взех на моята волга 195/70/14. Стоят и почти идентично и се намират лесно. Визуално няма почти разлика.

Септември 26, 2019, 15:38:07
Отговор #16

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Заинтригувахте ме с това жълто  :)
Жълтото,което се вижда под сивата боя на колонката и на прага ми е прекалено наситено като цвят,за да е грунд.Освен това сивата боя ми изглежда олющена от жълтото по начин все едно нова боя е пръсната върху въобще нешлайфана основа.
Иначе има жълти грундове,да,но обичайно са в доста по-бледи тонове и освен това жълтави са някои фосфатни грундове,които са 1-во покритие в/у голия метал.
От любопитство проверих в Гугъл за тоя грунд (ГФ 0182) ,за който споменава Победовод:
http://www.kornienko-ev.ru/teoria_auto/page233/page338/index.html
Във втората таблица под тая абревиатура излиза "шпатлевка",което е кит,а не грунд.
Ако някъде се зашлайфа боята до метал може да се види кое как е....

Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Септември 26, 2019, 16:53:48
Отговор #17

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Относно търкането с тел за чинии - това е крайна мярка за вече заминали детайли. Става и с грапавото на гъба за съдове, но е малко по-нежно. Лечението е едно - нова част със здраво покритие., или редовно търкане с телта или гъбата през няколко месеца.
Относно жълтия грунд - на мене ми се вижда баш грунд. Като се замисля, така жълтееше някога резедавия Москвич 407 на Сашо от Хиподрума, лека му пръст. Моята 21 също. Като се отмие от годините горния слой боя, отдолу излиза е такова ярко жълто нещо.
Просто това са гадни боклучиви материали отпреди 60 години. Тогава боята на колите е била много по-нетрайна.

Септември 26, 2019, 20:54:26
Отговор #18

Неактивен победовод

  • Публикации: 836

От любопитство проверих в Гугъл за тоя грунд (ГФ 0182) ,за който споменава Победовод:
http://www.kornienko-ev.ru/teoria_auto/page233/page338/index.html
Във втората таблица под тая абревиатура излиза "шпатлевка",което е кит,а не грунд.
Ако някъде се зашлайфа боята до метал може да се види кое как е....

Не трябва да се вярва безрезервно на всичко, което вади Гугъл. Със същия успех можеше да го изкара и моторно масло.
ГФ 01 82 е грунт - шпатлевка, така му наименованието на руски, и тъй като на български е неправилно да се преведе като грунд - кит, по нагоре съм написал запълващ грунд. Каквото всъщност си е.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Септември 26, 2019, 21:28:59
Отговор #19

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Не трябва да се вярва безрезервно на всичко, което вади Гугъл. Със същия успех можеше да го изкара и моторно масло.
ГФ 01 82 е грунт - шпатлевка, така му наименованието на руски, и тъй като на български е неправилно да се преведе като грунд - кит, по нагоре съм написал запълващ грунд. Каквото всъщност си е.
Ооо,далеч съм от мисълта,че трябва безрезервно да се вярва на всичко в Гугъл.Руското "шпатлевка" на български се превежда като "кит",което от своя страна е специфичен БГ термин.На немски и английски е съответно фюлер и филер,което ще рече пълнител.Тоест има шпахтел фюлер и спрей фюлер  ;) пълнител за шпакловане и пълнител за пръскане.Това,което си написал е коректно,запълващ грунд!Съвместява качествата на грунд и пълнител.
Извинявам се за разводняването на темата  ::)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001