Автор Тема: ВАЗ 2105 Turbo VFTS реплика  (Прочетена 3451 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 16, 2020, 22:05:06
Прочетена 3451 пъти

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Здравейте отново! След дълго затишие се включвам отново. Тази тема е продължението на един проект, който не е спирал развитието си от 2012 година :)
Ето страта тема> https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,3652.0.html за да може да се види от къде съм започнал. По снимките ще разберете защо започвам нова тема :) Това са последните актуални снимки на синята 2105.



След технически проблем със спирачките на писта калояново, излетях в поляната след дългата права. За щастие аз и пасажера ми бяхме добре, само ладата пострада. Около месец след инцидента вече имах нова Лада пак 2105 89ти набор.

Набързо колата беше разглобена, направих и клетка и наредих всичко от синята. Направих известни модификации, колата беше настроена на диностенд. Като мощност извади 180к.с и 260н.м. Това са стойности измерени на главините, а не на коляновия вал. Ето няколко актуални от периода до ноември 2018. Тогава отново я разглобих за капитален ремонт. Купе, модификации по окачването, модификации по двигателя.



Идеята беше да се ремонтира купето-кърпежи, боя всичко. Исках колата да стане по-ниска, по-широка, по-мощна и по-лека. За целта преправих и монтирах заден мост от лада нива, той е с по 7см на страна по-широк от обикновения. За отпред поръчах от Русия тръбни носачи, с които реглажа се прави много по лесно и прецизно, по здрави са. И тях ги удължих с по 7см всеки. За мощността-сложих по-голямо турбо сегашното беше от импреза 2,0врх аз монтирах от 2,5врх. Изпускателната система цялата беше направена на ф70 от неръждавейка. Що се отнася до купето-там падна бая игра. Сменихме два прага и два калника. Навсякъде беше изкърпено и подсилено. За щастие се оказа, че като цяло е здраво купе и нямаше много за кърпене. Изрязах вратите и махнах стъклата, изчистих битума от пода. Преден заден капак ми направиха от стъкломат. Навсякъде беше пръснато с епоксиден груд, фугите и заварките с полиуретанов силикон намазах. Пода пръснахме с шагрен. Боядисахме всичко, навсякъде. В крайна сметка резултата беше 70кг надолу-от 950 на 880, като имам резерв за още малко. Общо взето цялата кола беше разглобена, всеки един възел беше разглобен и ревизиран. По двигателя нищо не съм пипал освен турбото. Превантивно смених едни биелни лагери, въпреки че старите бяха като нови. Ето снимки на крайния резултат. В момента седи завита в гаража в очакване на подходящ момент да я докарам в София да я настроим с новото турбо и да я покарам :) Надявам се, че ще ви хареса. Ако има въпроси ще отговоря с удоволствие :)






   
« Последна редакция: Юни 16, 2020, 23:05:58 от dido1903 »

Юни 17, 2020, 10:01:19
Отговор #1

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Браво, Миро! Ладата върви брутално и изглежда фантастично! Кефи ме, че й остави пенсионерския характерен за края на 80-те цвят. Убеден съм, че ще имаш още много приятни моменти и победи по трасетата! Въпреки, че е на 31 години, Ладата все още е напълно конкурентна! Какво очакваш от последния сетъп?

Юни 17, 2020, 10:05:02
Отговор #2

Неактивен andi1

  • Публикации: 106
Страхотна работа си свършил, много време, труд и пари си налял в нея! Дай повече подробности за двигателя, какъв е, какво му е правено?

Юни 17, 2020, 17:55:19
Отговор #3

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много яко! Колата изглежда страхотно, предполагам в движение е дори страшно!

Спирачките от какво са?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 17, 2020, 19:56:53
Отговор #4

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
Здравейте! Благодаря за добрите думи! m_g очакванията ми са около 30-40кс повече от сега. Двигателя е 1600кубика Ладов. Всмукателния колектор е мой дизайн, изпускателя също е правен за този двигател. По-големи клапани има с 2,5мм сгъстен е малко, по-твърди пружини на клапаните. Лек маховик. Запалването е ЕДИС 4 от форд, електроника е Megasquirt. Що се отнася до спирачките-отпред е с 284мм дискове и апарати от алфа ромео, отзад е с предни дискове 238мм от самара и задни сп. апарати от бмв е36. Вакуум усилвателя е от сузуки витара, а сп. помпа от субару легаси 28мм бутало (оригиналната е с 19мм и не стига дебита много много)

Юни 23, 2020, 16:17:28
Отговор #5

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Мирка, жестока е бегачката!
Аз имам един въпрос - как се отразява толкова късия изпускателен тракт на мощността и изобщо поведението на мотора?
Прекалено високата скорост на изпускателните газове с такава къса тръба не пречат ли на работата на мотора? Или понеже има турбо всъщност те газовете на изхода не са чак с толкова висока скорост? Пробва ли да я караш със същия сетъп, но с по-дълък изпускателен тракт? Любопитно ми е, просто
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юни 24, 2020, 10:00:08
Отговор #6

Неактивен Mirka7a

  • Публикации: 86
    • Клуб Москвич България
DMC предполагам визираш частта от изпускателната система след турбокомпресора. За там няма абсолютно никакво значение от дължината. Всичко свързано със скоростта на газовете приключва в турбокомпресора, от там нататък единствено от значение е сечението на тръбата за да може да има дебит газовете да излизат свободно. Виж при изпускателния колектор там нещата седят по друг начин :)