Автор Тема: 1954 PACKARD CLIPPER DELUXE  (Прочетена 10998 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 25, 2020, 21:47:26
Отговор #20

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799


30 години разлика  :)

Май 14, 2020, 18:54:39
Отговор #21

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Доволен съм, че се сдобих с този важен "документ"  :)

Май 14, 2020, 20:35:14
Отговор #22

Неактивен Christov

  • Публикации: 49
Благодаря, благодаря!
Нещо интересно, поне за мен, да споделя.
Пакарда съм го паркирал в сервиза на един приятел, в очакване на ремонтен комплект за карбуратора. И тъй като, почти всеки ден минавам от там, все го разглеждам и му се радвам. На задното стъкло на Пакарда има един старичък стикер. Мислех да го изстържа, но ми стана любопитно какъв е.



Проверих в интернет, и се оказа че през 1962 г. от 21 април до 21 октомври,  в Сиатъл се е провел т.нар. Century 21 Exposition или Seattle World's Fair, доста мащабно и интересно, за времето си събитие. Само че логото се оказа друго:



Взех да ровя по-сериозно и открих, това е стикер даван на посетителите на щанда на фирмата AMT. Интересно е, че фирмата е произвеждала модели на автомобили и това е лого специално за панаира. Името идва от Aluminum Model Toys, и в началото е произвеждала промоционални модели на автомобили в мащаб 1:25, които са се продавали само на дилърите на истински такива. Дори са били боядисвани с оригиналните бои.

Успях да открия оригинален стикер или по скоро се оказа ваденка, и си го купих. Мислех да го сложа на мястото на стария, но не съм сигурен дали след толкова години ще стане :). Затова мисля да си направя съвременен дубликат.
А ето и оригинала, с инструкции за монтаж  :D.



Най-вероятно ще слепи, но и аз правя така, правя си копие и ги сканирам за в бъдеще. И така запазвам оригиналните стикери. В случай, че има нужда да ги слагам наново.

Май 23, 2020, 22:16:12
Отговор #23

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Здравейте, имам нужда от съвет. Този стъклен буркан, не е за уиски  :), както се пее в една известна песен, а за течност за чистачки на Пакарда. Трябва да го почистя от ръжда и пръски боя по него. Някакви идеи, как да стане  ???


Май 23, 2020, 22:27:23
Отговор #24

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Ако чистиш само стъклото, наливаш солна киселина и после миеш с вода и сода . Това заръждата. За боята с коресилин всичко ще изчезне.
Вътре гуменарията и пружинките не ги третирай със солна киселина, щото ще им се разкаже играта.
Солна киселина и разни други химикали има на прелеза на Георги Бенев до скрападжииницата. Вътре има фирма за препарати, не я помня как се казваше. Ако ползваш солната киселина, внимавай,понеже е агресивна. Само навън , на открито се работи.

Май 23, 2020, 22:52:44
Отговор #25

Активен armen

  • Публикации: 126
Колега мен ме съветваха с спирачна течност, пробвах уникално чисти,всякакви бои се растваря в спирачната течност, ако пък го загрееш течноста ускорява.

Все пак нали в 90те метода беше популярен сипваха загрята спирачна течност по колите цялата боя набухва и се разлага.

Май 24, 2020, 00:04:18
Отговор #26

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
След почистването на буркана може и полиране с цериев оксид.
https://rulen.eu/product/%D1%86%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%B2-%D0%BE%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%B4/
Накрайник на винтоверта и ...търпение.
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Май 25, 2020, 22:04:37
Отговор #27

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Благодаря за съдействието, имаме малък напредък. Наред е мъглата от боя или шприц, кой знае :). После ще  полираме.

Май 26, 2020, 09:07:59
Отговор #28

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Боби, пробвай с битовата химия Pulirapid.
Препарат за почистване на варовик е и в повечето магазини го има.
Аз чистя и ръждата с него.
Разреждай с вода 1:1 поне.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 26, 2020, 19:45:12
Отговор #29

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Боби, пробвай с битовата химия Pulirapid.
Препарат за почистване на варовик е и в повечето магазини го има.
Аз чистя и ръждата с него.
Разреждай с вода 1:1 поне.

Точно с това го чистих  ;)