Автор Тема: Opel Rekord C 1969 - 4 door sedan  (Прочетена 5080 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 20, 2019, 00:09:45
Прочетена 5080 пъти

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Здравейте, колеги! Кой ме помни, кой не :)
От вчера официално имам още един прекрасен за мен модел - Опел Рекорд Ц 4 врати седан.
Колата е в много добро състояние , но с доста липси от към точно определени части.
Колата е сива на цвят, като преди 4 години е направен основен ремонт от към цвят и двигател.


В следващите няколко дена, ще напиша повече за новото ми бижу и ще кача снимки.

За момента ми е изключително необходимо да намеря няколко важни детайла , с които колата да изглежда завършена и да мога да се движа с нея по пътищата:

1. Ключалка + механизъм за багажника - предпочитам оригинални, но може и заместители.
2. Уплатненията м/у купето и вратите.
3. Волан - предпочитам целия с конструкцията за клаксон, но мога да се прежаля и само с "Т"-образният корпус.
4. Вратичката на жабката.
5. Емблема за багажника - имах нещастието докато закарам колата от единият до другия гараж , някой да я отмъкне (WTF PEOPLE).
« Последна редакция: Септември 23, 2019, 11:19:56 от dido1903 »

Септември 20, 2019, 13:14:42
Отговор #1

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Честито,Марто!
Дай да го видим.

Тези пет позиции ли са всичките липсващи части?
Позиции 4 и 5 мисля,че мога да ти ги осигуря.

Поздрави!

Септември 21, 2019, 20:38:21
Отговор #2

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
http://bo71ral.snimka.bg/automobiles/nov-opel.5158338.39125722

Позабравил съм как се качват снимки....
« Последна редакция: Септември 22, 2019, 00:08:07 от dido1903 »

Септември 21, 2019, 22:18:55
Отговор #3

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Уплътнения мога да намеря.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 22, 2019, 00:06:27
Отговор #4

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
« Последна редакция: Септември 22, 2019, 00:12:56 от dido1903 »

Септември 22, 2019, 12:08:57
Отговор #5

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153


А ето и загатването на колата :)

Септември 22, 2019, 12:32:42
Отговор #6

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Много добре! Това със загатването ми хареса :). Марто ще опитам да те стимулирам по-бързо да качиш актуални снимки като посоча за по-нетърпеливите, че на 20 март 2017, съм качил снимки и описание на колата в раздела "Ретро автомобилите в България"  :D
Това стана след като се запознах тогава със собственика, на Жолио-Кюри,зад кино Изток.

Септември 23, 2019, 11:00:46
Отговор #7

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Добре Дидо :)
Ето какво знам за колата от стария собственик:
Колата е внесена от Германия , когато баща му е работил по БДЖ-тата. 1969 година е производството на колата (като вече имам две коли тази година УаУ).
Семейството е "дало" живота си за тази кола. Гледана е като писано яйце, като след кончината на бащата е била оставена пред блока в кв. Изток ,където голяма част от нас са поискали да се срещнат и евентуално да закупят колата.
Двама братя са собствениците на колата, като те решават преди 4 години да я възстановят изцяло. Всичко хубаво , но майстора решава да боядиса и броните в цвета на колата. Било много модерно.... Собствениците на колата не живеят в Бъглария , за това и е намерено място в гараж , проветрив и скрит от хорсите очи, доста добре :)
Със собсвеникът се запознах на - Спасов ден - тази година. Повечето хора с които той беше говорил - по негови думи - са искали колата с цел части , да я разфасоват. Виждайки ме мен , че имам хъс и че търся класическият стил на тези модели , решава че аз съм човека. За което много му благодаря !
Колата е с регистрация и е плащан данъка всяка година. Минах да и направя застраховка и след няколко дена минах през техническият преглед. Колата стигна до моя гараж на ход. Изживяването с нея беше точно такова, каквото с първата когато я взех. Щях да пукна от екстаз докато я карах  :))   
Колата:
Опел Рекорд Ц 4 врати седан 1700 (55 коня, което не съм проверил защо е така. Старият ми беше 75)
Цвят: Светло сив
Ръчна скоростна 4 степенна кутия
Червен салон - що годе добро състояние
Паленето е с ръчен смукател, но пали от раз

ПП: Единият брат си е взел някой части от колата, които са ми необходими на мен в момента, както съм написъл и в първият пост. Идеята е била временно, но така и не вдигнал повече телефона или не върнал частите.

Ами май е това за момента, чакайте снимков материал :)

Септември 23, 2019, 11:49:04
Отговор #8

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3496
Честито, официално, щом вече си минал прегледа!
Интересна история, Марто.
- Този "модернизъм" по броните е отвратителен, разбира се. Дано да е запзазен отдолу хромът, че иначе става скъпо. В Германия продават често брони, но са по около 70_100 евро.
- Защо другият брат е взел части? :o Още една ли са имали?
- Когато гледах колата останах учуден, че е с долни скорости, защото масово седаните 1700 са били с горни. Тогава питах и ми каза ,че били оригинални. Странно е това,но не чак толкова. Може да е просто комбинация.
- Във връзка с горното може да се коментира и двигателя. Опел са имали два варианта на 1700: N и S. Първият е така да се каже по- базовият, с по-малко коне. Това веднага можеш да го кажеш, виж талона или двигателя. Отбелязано е със съответната буква.
-"Повечето хора с които той беше говорил - по негови думи - са искали колата с цел части , да я разфасоват. Виждайки ме мен , че имам хъс и че търся класическият стил на тези модели , решава че аз съм човека. " Радвам се,че си решил да се ориентираш към класическия стил. Това го казвам с намигване към червения ти Рекорд и двигателните преработки по него  ;D
А за продажбата и проучванията на собственика, не знам с кого и как е говорил,но не се сещам на първо четене тази бройка някога да се е появявала за продажба официално по сайтове. Ерго, не знам как той е стигнал до извода за разфасоването.

Септември 24, 2019, 20:07:31
Отговор #9

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
И аз си пазя колите, ама килим под тях още не съм слагал! :)
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!