Автор Тема: Колите и историите на Джей Лено...  (Прочетена 5040 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 22, 2019, 12:04:27
Прочетена 5040 пъти

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Реших, че е крайно време да направим една отделна тема, в която да пускаме линкове, снимки и статии за колите на един от най-значимите публично известни колекционери на нашата епоха, и вероятно най-всеобхватния ентусиаст сред всички нас, като типове харесвани от него и притежавани возила- комика, актйор, и ТВ водещ, г-н Лено.

Почвам с един клип от самото начало на ТВ кариерата му, първото му участие в Вечерното шоу на Джими Карсън по НБС, в далечната 1977 година.
В това участие не се говори за коли, но то е разковничето на по-късните успешна кариера и слава на Джей, откъдето идват и основната част от средствата, необходими за сдобиването и поддържането на неговата изумителна колекция от возила.





Септември 22, 2019, 12:54:42
Отговор #1

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А тук, няколко години по късно, в 1984, Джей вече е активен ко-водещ на Д. Летерман /след 1989 вече съвсем ще го измести/, и двамата говорят за едно негово интервю в списание, където са описани не толкова автомобилните, му, колкото тогавашните му мотоциклетни пристрастия.


Ноември 27, 2019, 08:57:13
Отговор #2

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Много уместна тема!
Следя Джей в последните години, но в зората на кариерата му дори не съм бил роден, та ще ми е интересно да науча още нещо "побутнат" от тази тема.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 27, 2019, 14:17:32
Отговор #3

Неактивен Bogi

  • Публикации: 743
  • Роден в Дупница, тираджия в Америка понастоящем.
    • Bogi Maramski's garage
Много е хубаво когато правенето на пари (работата) те остави намира, за да се занимаваш с това което искаш.
немец мръсен, бандит магистрален ...

Ноември 27, 2019, 15:11:54
Отговор #4

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
на мен в отношенията на Джейс колите ми харесват много неща, при това, не непременно свързани с имането на много пари.
ПЍнапри. той е известен с това че не продава никога или почти никога своите придибити коли. Вкл. и си ги е пазил в годинте когато не и мал постоянии или високи доходи. напр. още си паози първата купена кола, някакъв Крайслер от 1950 и някоя годинао, ако не греша, която обикаляла на съхранение при всичките му роднин имежду 20-та и 3-та му година, докато е имал възможност да си я прибере при него.
Пази и първото си купено Ламбо, една разхлопана Еспада, която придобил още в ачалото на 80те, и в коятао тогава, по негови описания почти живял в нея, понеже нямал постоянна квартира.

Освен това ми харесва че пази и всичките си автомобилни списания и литература, която взел да си купува още от 16 годишен насам, и сега пак си прелиствали разглеждал понякога стари екземпляри книги и списания от библиотеката му.

Освен това ми харесва, че е всеяден като автомобилен вкус, и има почти еднакво уважение и интерес към всякакви производители на коли и типове коли, определими по държави на производство.
Макар че, съдейки по редките му покупки на чисто нови коли, като 1988 Бентлито му Турбо Р, или 1996 Макларъна му Ф1, или двата му по нови Макларъна, определено има голям афинитет към по-ексклузивни или спортни англичанки.

Като цяло, той е подобрена и по-всеобхватна версия на всеки от нас автоентусиастите.
Но вероятно никой нямаше да е чувал за него, ако не беше медийна и ТВ звезда, или па имаше драстично по-малко пари и коли от сегашните му наличности, и в двете отношения.

Май 02, 2020, 17:14:09
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Едно интервю с Лено отреди 3 години.
В него освен дето споменава естествено, за автомобилните си пристрастия, обяснява детайлно и живота си като клубен комедиант, и детайли от тази част на шоубизнеса.

Лено, много преди да стане ТВ-водещ, киноартист, а и мастит колекционер, си е бил просто Стендъп Комик, а и сега това работи, все още над 100 вечери в годината.






Май 02, 2020, 22:58:59
Отговор #6

Неактивен photo

  • Публикации: 207


Ето тук, така да се каже виртуална разходка в колекцията му, във видео на един от известните авто ютюбъри. Като от видеото си личи, поне на мен ми направи впечатление, как разказва с по-голямо желание за ретро колите си отколкото за по-модерните супер и луксозни автомобили, които притежава. И другото, което си личи е колко този известен авто влогър нищо не разбира от класики. Което ме навява на мисълта, че Лено има по-голям афинитет към класическите коли. Другото, което се забелязва е, че има и доста проекти, които са правени спецално за него - кит кари, къстъм возила и т.н. От видеото се вижда и голямото разнообразие на колекцията от ретро до последни модели.

И един от коментарите под това видео, който може би обобщава и обяснява това, което казвам по-нагоре:
Jay Leno was a car guy when most YouTube car guys were swimming around in their fathers’ nut sacks. :D
« Последна редакция: Май 02, 2020, 23:06:32 от photo »