Автор Тема: Форумен календар  (Прочетена 35655 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 20, 2019, 14:29:21
Отговор #140

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Роска, моля те ако имаш повече бройки запази ми една ,а аз ще намеря начин да стигне някакси до мен ,а и да ти бъде платен  O:-)
Понеже ми е трудно да ти откажа съм заделил от личния си резерв 1 бройка,дето трябваше да я пратя на детето в Германия.
Но....предвид горепосочените причини цената за тебе не е 15лв.,а е 14$,и то само ако са в купюри от по 2$.
Айде да те видя сега... :P :P :P
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 20, 2019, 17:17:14
Отговор #141

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Аз също си получих календарите, огромна благодарност на Роско за всичко, което свърши по този "проект". Всичко беше на ниво и крайният резултат също. Както и при колите му  ;)

Декември 21, 2019, 23:26:14
Отговор #142

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
За календарите се разбрахме леко плаващо с Жоро ДМС, ако няма други промени, утре в неделя в 18.30 часа, пред мис Каприс пицарията на бул. Арсеналски, срещу входа на басейна Спартак да се видим.
Там, че да му е по-близо до в къщи на Митко Кранки, че си извехнал крака на сноуборд,  :)) и не може да кара кола, а и трудно ходи.
Разбира се, Жоро все пак да потвърди тук или по Фейсето, че да знаем със сигурност дали ще има среща утре, и това ли място и час остават.

Декември 21, 2019, 23:55:47
Отговор #143

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
...............
:D :D :D Ако? за 2021 се направи календар и Ако? аз се занимавам с това ще ви го донеса лично до Сф, вечерята и бирите+такситата в Сф ми ги плащате вие ;D
Ужас....няма ми го жълтия куфар....... :-\  :P
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 22, 2019, 00:05:16
Отговор #144

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хах, не сме толкова калпави чак при организацията.
Просто искахме тук една бодра групичка ентусиасти, да съчетаем календарното взимане, с гледане на новите две коли на Жоро- реставрираната италианка, и оригиналната младееща французойка.

Но Алфата е в един гараж, дето е далече от неходещия Митко, пък ключовете му на гаража са в Петер1978 :)) , а пък Ситроена Жоро не успял днес да си го вземе от майстор.
Затова днеска не се видяхме, а кроим планове за утре, белким видим едната от двете коли, и така...

Не е нещо свързано с назландисване с календарите, ами така, уикендни неразбории.

Декември 22, 2019, 07:49:05
Отговор #145

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Понеже ми е трудно да ти откажа съм заделил от личния си резерв 1 бройка,дето трябваше да я пратя на детето в Германия.
Но....предвид горепосочените причини цената за тебе не е 15лв.,а е 14$,и то само ако са в купюри от по 2$.
Айде да те видя сега... :P :P :P

При така поставените условия , пращай календара на детето  :)
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Декември 22, 2019, 23:59:08
Отговор #146

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Събрахме се най-накрая групата с календарите от Жоро, и ги получихме.
Много ни харесаха, идеални са на качество и изработка, а и снимките на колите, сега като се виждат напечатани, са още по-хубави, отколкото изглеждаха предварително тук качени.
Така че благодарим за усилията по направата на продуцентите и инвеститори, както са описани в календара- Ростислав, Иван, и Георги.  :)

И едно пожелание и претенция, за догодина ако си прави календар, от няколкото дошли на сбирката малко по-стари присъстващи на получаването.
Та, на следващия модел за 2021, ако може шрифта на датите и дните, да е малко по-голям /има по няколко сантиметра вляво и вдясно на реда на датите място, дето да се поразшири целия ред/.
И ако може, фона под тия цифри да е бял или поне по-светъл, а цифрите да са тъмни.
Тия неща поне аз и Тони ги намираме за важни, понеже вече почваме да недовиждаме така. ::)
Та по-големи черни символи на светъл фон, ще са ни по-видими, от спрямо малки бели символи на тъмен фон.

И още едно пожелание за което си говорихме с Жоро, но то касае феновете да си покажат колите.
И то е, че като има година време до следващия евентуален печат, е добре по-отрано да се организират и да си снимат колите надлежно с висока резолюция тия от тях, дето искат да бъдат показани в календара колите им, че да може избора да бъде по-значим от тая година.

Разбираемо е и друго, и то всъщност сигурно ще затрудни работата на този, дето ще селектира колите за 2021 год, повече и от сега.
И това ще е така, понеже колите снимани за тоя календар за 2020, догодина би трябвало да не се повтарят пак, за да има все пак разнообразие.
Така че бъдещата селекция на колите от Ростислав, или който и да е друг, ще се улесни и подобри, ако навреме се пратят достатъчно на брой снимки с различни нови обекти за избиране.

Но резултата сега надмина даже и моите ранно критични /или е редно да напиша- ранно критическа възраст :)) / очаквания, така че още веднъж благодарности на всички замесени.





« Последна редакция: Декември 23, 2019, 00:14:46 от USfan »

Декември 23, 2019, 00:53:25
Отговор #147

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Понеже имам да пращам още няколко бройки,вкл. и на Speeder-a,който не е дал знак,че е готов да приеме пратка,ще изчакам няколко дена,за да съм сигурен,че всички са получили календарите си.
През това време коментирайте,обсъждайте,критикувайте,препоръчвайте,освирквайте,ръкопляскайте.
Не се шегувам.
Даже Ви моля за това. ;)

Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Декември 23, 2019, 10:23:49
Отговор #148

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
През това време коментирайте,обсъждайте,критикувайте,препоръчвайте,освирквайте,ръкопляскайте.

А, така, творческото направление на конструктивизма, е добре да има почва и в календарното дело.  :))
И понеже никой още не се включва, след задълбочен естетико-времеви-сезонен анализ на обекта-календар, ми дойде наум още нещо.

Та, напр. снимката на Ники с БМВ-то му е много хубава.
Тоя приглушен тон на металика, в съчетание с оловното небе, прозиращо зад черните клони на оголените дървета, и с нападалите листа по земята, си е супер съвпадение на цветове.
Обаче, тук определено се чувства есента, нали, и някак си има тъжно /грустно, биха казали руснаците/ впечатление композицията.
Което не е лошо де, само дето, поне на мен, не ми се ще през м. Януари да гледам сезон, и чувствам настроение, дето току-що са си отишли с есента.
 
Баш през Януари, когато възприемаме светлото начало на годината, ми се ще да гледам сняг, а тая оловната снимка, да е примерно сложена за Октомври или Ноември, когато и най-сезонно ще си съвпадне с единия от тия два месеца.
Та идеята ми е, че е добре, доколкото може, така да се подберат накрая като подреждане снимките, че фона зад колите да кореспондира със сезона на месеца.

И в тоя аспект един апел към бъдещите пращачи на снимки, да дават фотоси с колите им, и по възможност не само от хубаво сухо време, ами и от дъжд и от сняг, а и разбира се, и снимани коли на фона на морето. По тоя начин и сезонния избор на снимките догодина ще е по-съответстващ.

Ето например творческия колектив от Зет Поинт имат огромно количество снимки, предполагам и в нужната резолюция, на Датсуните и Нисаните им, на фона на морето и плажа.
За догодина ако пратят поне няколко хубави техни снимки на различните им модели Зет и ЗетХ коли, ще се разнообрази още повече календара.

Ето примерно четири сезонни снимки на някои от моите коли.
Зимна- с 924ката еС, пролетна- с Фокси кабрио ГТ Мустанга, лятна- с Мх-5цата, и есенна- със Сааба 900.
Не гледайте качеството на снимките, просто фона като тематика давам за пример.








« Последна редакция: Декември 23, 2019, 11:05:48 от USfan »

Декември 23, 2019, 11:17:13
Отговор #149

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Люси, няма такава сила на земята, която на ме накара да изкарам 30-ката на сняг :D, така че от мен такава снимка няма как да се очаква :D. Благодаря за оценката на фотото иначе, тази конкретна снимка, е от една цяла фотосесия, но снимки от нея са включвани и в Е30 календара, та умишлено пратих друга, по-различна.