Автор Тема: Mercedes Benz W124 E200 coupe  (Прочетена 17419 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2021, 22:42:02
Отговор #50

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Ако поддържаш 124-ка правилно , доста от новите коли няма и да ги погледнеш дори ....
 За газта , това си е лично и финансово решение,  но с с правилните части и отношение- 124 е ЕТАЛОН  за автомобил на няколко епохи

Февруари 03, 2021, 23:27:20
Отговор #51

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Ако поддържаш 124-ка правилно , доста от новите коли няма и да ги погледнеш дори ....
 За газта , това си е лично и финансово решение,  но с с правилните части и отношение- 124 е ЕТАЛОН  за автомобил на няколко епохи

Много зле работи колата на газ, явно е до настройки , но така и не намерих газаджия при който като я закарам да знам че ще стане колата като хората. Ходих в Левски В при човек , който бил майстор, само споменах че колата е мерцедес 124 и той категорично отказа да се занимава, защото много трудно се лъжела колата с тая газоваи имал драми последния път с някаква 124ка и сега неще и да погледне........, карах я на други които взеха да ми говорят неща които не бяха верни , усетих се на време че не разбират  и така....
На газ колата работи толкова зле че все едно е на 3 цилиндъра , при отпускане на газтта често падат оборотите, не може да ги възстанови до празен ход и гасне , което е адски досадно ... а и не е редно да работи колата по тоя начин.

Иначе обслужвам колата без компромиси .......

Февруари 03, 2021, 23:30:51
Отговор #52

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Едва ли я караш като такси , та да смяташ стотинките на километър,  така че , остави я както са я мислили преди 30 години немските инженери и си свиркай

Август 18, 2021, 13:00:31
Отговор #53

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
Здравейте, системата ми казва че не съм писал в  темата повече от 180 дни , което ме изненада :)
За сега по 140 ката не смятам да пипам повече и се местя на купето, защото плаче за много неща основно по мотора и екстериора.

Най-наложителното е  смяна на кабелите на инсталацията. Доста се назландисвах  и накрая вчера разхвърлях колата. Такъв зор от години не бях виждал за нещо елементарно, а именно да откача буксите на дросела и инсталацията. Самата букса се намира под колекторите и няма бъркане там. Резултата е , че сега дясната ми ръка е на рани и едвам я движа, но както казват - няма невъзможни неща :)))

Чел съм доста в нета за инсталациите , и щом съм тръгнал да сменям кабели на самата инсталация се налага да подменя и кабелите на самия дросел. Поради тази причина свалих и него и ще се прави и той, иначе би било половинчато и няма особен смисъл :)

Та 2 дена и резултата е , че цялата инсталация е долу , резнах  кабеляците на газовата инсталация като маркирах всичко  кое към кой цилиндър е за да няма чудене после.

Купих и преходни букси от бензиновите към газовите на BOSH , а не да връзваме после като първобитни хора с изолирбанд ..... както впрочем беше направено!

До тук добре , следва  кабел по кабел да подменя всичко , но имайки  опита от инсталацията на 140 тук ми се струва или поне се надявам да стане  по гладко и бързо.

















Октомври 30, 2021, 19:47:43
Отговор #54

Неактивен fokke

  • Публикации: 1063
    • fokkerc.com
КОлата вече е сглобена и отдавна се движим с нея по републиканската пътна мрежа :))

Днес нарочно минах по стария път на Витиня и намерих готини оранжеви дървета за снимки