Автомобили > Немски автомобили

Mercedes Benz W123 1984, бензин

(1/9) > >>

kolar_ski:
Здравейте
След доста обикаляне тази седмица съдбата ни сблъска с този екземпляр. Колата е живяла в Холандия, паркирана 90_те години, и след това докарана до китната ни родина за реставрация. На колегата обаче ентусиазма и времето привършили, та ето я при нас. За сега еуфорията е налична, сиреч хвалим се със сина ми, с когото имаме намерение да я доведем до бижу за свободното време.Колата е в много добро общо състояние, има забележки по боята, но дъното и интериора са като нови за учудване.Не е да няма работа, но по такава кола труда е песен. Колата е от 1984г., бензин, 140коня, карбуратор.Това са и наличните за сега снимки.

ГеоргиБс:
Много е хубава,честито!

Механджията:
супер е :)  250 бензин ли е?

Speeder:
Това синьо табло! Супер шик.
Чак се чудя как консервативна комания като Мерцедес го е произвела...

Определено се откроява от почти всички автомобилни интериори с този цвят.


П.П. Тук сме описали как се качват снимки на нашия сайт и форум, може да е полезно ;)

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2631.0.html

USfan:
Поздравления към колегата за покупката. :)
Субстанцията е много добра, и с известни усилия ще стане страхотна кола, а и другото и ценно е, че 6-цил. мотори са доста рядко поставяни при 123 седаните.


--- Цитат на: Speeder в Септември 30, 2019, 10:27:00 ---Това синьо табло! Супер шик.
Чак се чудя как консервативна компания като Мерцедес го е произвела...
Определено се откроява от почти всички автомобилни интериори с този цвят.

--- Край на цитат ---

Всъщност, изцяло син на цвят салон по отн. на винили и пластмаси, вкл. и табло, кори на врати и мокет, и пак цветово напаснати към останалия салон, в зависимост от поръчването, седалки от кожа, плюш, или текстил, Мерцедес предлагат още от началото на 60-те години, от дебюта на перките и конски глави модели, вкл. и при 3-те им каросерии- седани, купета и кабрио.

Напр. и двете ми бивши среден клас двуврати купета- 1969 в114 250 СЕ, и 1978 280 С с123, както и на дядо ми бившето еС-клас купе 1977 450 СЛЦ с107, бяха с изцяло сини салони.
Разликата бе, че табакерата ми 250 и барока 450 бяха с естествена кожа изцяло сини седалки, а японката купе бе с седалки с комбинация от син винил с синйо каро.

Може и да вметнем, че Бенц от 60-те до 80-те год са правели и други изцяло цветово тонирани салони, като например бордо и тъмнозелени на цветове.
Но докато при бордото салон арм. табло е вишнево на цвят, то специално при тъмнозеления салон вариант, таблото винаги е черно, което винаги ме е учудвало.
Значи Бенц примерно правят кори на врати и винил на седалки зелени, а таблото не могат да го догодят точно в зелен цват.

Вероятно това разнообразно цветово тониране е правено и с оглед на успешни продажби в 60-те години на амер. пазар, където още от 50-те години цветните салони идват много на мода.
Въпреки това, адмирации за смелостта на фирмата.

Бих предположил, че цветово тонираните салони са идея и нареждане на бившия главен дизайнер на Бенц в 60-те години- френския художник Пол Брак.
Той е автора на дизайна на перките /флосен/ модели и табакерите модели, и предшественик на Бруно Сако.
По-късно, след напускането на Бенц, в началото на 70-те години Брак отива шеф-дизайнер в БМВ, където създава разни други шедйоври като 6-цата купе.

А ето тук в тая тема, макар и в недобро качество, понеже са сканирани от видео, може да се видят по-близки и далечни снимки на сините салони и на двата ми бивши Бенц купета, вкл. и на японката ми 123.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2104.0.html

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия