Автор Тема: Mercedes Benz W123 1984, бензин  (Прочетена 12206 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 08, 2019, 08:15:20
Отговор #10

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кколеги, имам следния въпрос.
По време на движение, стрелката на бензиномера се разкарва в твърде широки граници,  както казва синът, много е палава :D. При това лампата още не съм виждал да светва. Някои имал ли е подобен проблем? И после, часовника всеки ден си избира в коя часова зона да работи, ремонт или подмяна?
Люлеещ се , нестабилен минусов проводник на таблото. Жицата му е с характерния за немския автомобилен стандарт
кафяв цвят. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 26, 2019, 21:11:29
Отговор #11

Неактивен kolar_ski

  • Публикации: 15
Здравейте.
Имам молба към колегите със стаж при W123. Колата я взехме с липсващи пружини на пантите на преден капак. Интересното е , че в нишата не виждам и къде би могло да се закрепи пружината към купето. Липсват индикации за откъснали се скоби или липсващи части. Убих се да търся из нета за снимки, чертежи или схеми.Не намерих и при руснаците.За това молбата ми е, ако може колега да постне снимка с начина на окачване на пружината. Предварително благодаря, като поемам ангажимента при бъдещи неизбежни срещи да почерпя. ;D

Ноември 26, 2019, 21:26:17
Отговор #12

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470


Има едно УшенЦе,  ако калника е демонтиран е доста по достъпно

А другия край си е за пантата, с три позиции за различно усилие



Вино, според сезона, в момента - червено  ;D

Ноември 26, 2019, 21:37:52
Отговор #13

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679


Има едно УшенЦе,  ако калника е демонтиран е доста по достъпно

А другия край си е за пантата, с три позиции за различно усилие



Вино, според сезона, в момента - червено  ;D
Еееей,изпревари ме ... ама аз и не пия вино ;D
retrobs.com

Ноември 26, 2019, 21:38:52
Отговор #14

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Румба,колата е в гаража, и ми е на една крачка от дивана в хола ....
 ама може и бира да ти издействам от колегата  , дето май му го няма или не намира УшенЦето

Ноември 26, 2019, 21:44:31
Отговор #15

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Румба,колата е в гаража, и ми е на една крачка от дивана в хола ....
 ама може и бира да ти издействам от колегата  , дето май му го няма или не намира УшенЦето
А,твоята ми беше в ръцете ... колата де  ;D тъй,че ти коректно си плати и бирата и мезето.
retrobs.com

Ноември 26, 2019, 21:51:40
Отговор #16

Неактивен kolar_ski

  • Публикации: 15
Лелееее
Приятели казваха питай бее....с питане снощи...
Железни сте. Когато колата стане за пред хората няма да забравя, даже ще бутилирим мерло +каберне+ хамбургски мискет...тъмно червено, специлно да се отблагодаря за явно липсващото ми ушенце :D.Но няма следа и от двете страни от таквиз планки.

Ноември 26, 2019, 21:57:37
Отговор #17

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Лелееее
Приятели казваха питай бее....с питане снощи...
Железни сте. Когато колата стане за пред хората няма да забравя, даже ще бутилирим мерло +каберне+ хамбургски мискет...тъмно червено, специлно да се отблагодаря за явно липсващото ми ушенце :D.Но няма следа и от двете страни от таквиз планки.
Чакай,има един модел на който пружината минава през отвор на подкалника и се закача на профилни "уши/отвори" на панела пред вертикалната греда ... виж дали има такъв отвор.
retrobs.com

Ноември 26, 2019, 21:58:14
Отговор #18

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
На три точкови заварки я виждам, нищо особено,  и от винкел може да си я направиш, дето се вика ....
( само в Бургас да не ни чуят ...)

Ако имаш повод да махаш калници,  а ти май нямаш , ще ти е доста по лесно

ако с размери мога да помогна, пиши

Ноември 26, 2019, 22:00:10
Отговор #19

Неактивен kolar_ski

  • Публикации: 15
Като гледам състоянието  само на пантата, констатирам, че въпроса е индеферентно колективен, и благородно завиждам не само, че колата е до дивана на Росен, но и че е готина без преувеличения. Браво. Това ме кара да мисля, че сигурно има вече изтрадани решения по въпроса, и не трябва да се къпя със студена вода?