Автор Тема: Mercedes Benz W123 1984, бензин  (Прочетена 12193 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 26, 2019, 22:02:05
Отговор #20

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Чакай,има един модел на който пружината минава през отвор на подкалника и се закача на профилни "уши/отвори" на панела пред вертикалната греда ... виж дали има такъв отвор.

Румбата може и да познае, моята е от първите години на производството, води се 0 серия, и бях взел панти за капак от друга 123 и имаха разлика в дъгата на рамото,  може  и да са променили нещо после

Ноември 26, 2019, 22:05:43
Отговор #21

Неактивен kolar_ski

  • Публикации: 15
Не съм от Перник, но не ми се ползва винкел ;D.Ще помоля сина да снима/ако е в настроение, че колата е при него за зимата/, но 90% съм сигурен, че нама прорези в стените...а и ръждата е малко и повърностно, за да не се вижда откъснато... но утре ще кача снимка.

Ноември 26, 2019, 22:14:37
Отговор #22

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Не съм от Перник, но не ми се ползва винкел ;D.Ще помоля сина да снима/ако е в настроение, че колата е при него за зимата/, но 90% съм сигурен, че нама прорези в стените...а и ръждата е малко и повърностно, за да не се вижда откъснато... но утре ще кача снимка.
Добре,дано сме успели да помогнем по някакъв начин.
retrobs.com

Ноември 28, 2019, 10:27:06
Отговор #23

Неактивен kolar_ski

  • Публикации: 15
Здравейте
аквото можахме снимахме :D.Възможно ли е пружината да се закачва за този кръгъл отвор в подкалника?

Ноември 28, 2019, 10:34:53
Отговор #24

Неактивен kolar_ski

  • Публикации: 15
Ха, снимката я няма...втори опит. ::)
url=http://pichost.name/image/CqVWR][/url]

Ноември 28, 2019, 18:58:12
Отговор #25

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
https://youtu.be/tBwkbuSeBkk

съдейки по видеото,  колата е 1983, и тук е планка  като моята
  Само се постарай  при теб да стане по добре от тази в клипа

Ноември 30, 2019, 08:30:36
Отговор #26

Неактивен kolar_ski

  • Публикации: 15
Да, ако бях намерил това видео нямаше да питам. ;D  Определено така няма да  е изпълнението. Не издържах, и погледнах лично. Планки са  като на снимката и видеото. Не са точно тази форма, и са много тънка ламарина...не знам защо.Едната се е откъснала веднага след заварките, а лявата е " изпрошнала" както казваме ние на северозапад дупката за пружината. Това явно се е случило мноого отдавна, защото и пружините ги няма, но намерих резервните инструменти, още в найлоновия плик с надписи  :D. Напролет ще се свалят калници, и не само.По колата има доста язви, които трябва да се хванат. За радост, единствената дупка за сега е колкото 50 ст. в  нишата на задно ляво колело. За сега задачата е дефектовка, планове и чакане на пролетта ;D. За това имам още въпроси....

Ноември 30, 2019, 09:13:10
Отговор #27

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Пружини мисля ,че имам
Ако ти трябват, мога да поровя малко

Февруари 24, 2020, 08:59:18
Отговор #28

Неактивен kolar_ski65

  • Публикации: 16
Здравейте
Не съм писал скоро, но малко по малко се разглобяваме. Ръжда има, но за радост е повърхностно. Едно ме гложди само, защо стопове на 35 години само с помоща на гъба и сапун изглеждат като нови, а 5 годишните се полират ежегодно?Риторично. Молбата ми е , ако някой знае интелигентен начин за сваляне на пластмасата, която е на задната стена над стоповете и е за фаца при отворен багажник, моля да сподели. Оглеждах, понатисках тук-там, но стои здраво.Не ми се чупи, защото е в добро състояние.Благодаря предварително.

Февруари 24, 2020, 13:15:45
Отговор #29

Неактивен rosen sn

  • Публикации: 470
Имаш 4 бр болтчета , от страната на багажника,  махаш ги и отваряш отдолу самата лайсна, и вдигаш нагоре
 И да я счупиш, нова я взех за 20 лв оригинал от Мерцедес