Автомобили > Немски автомобили

Mercedes Benz W123 1984, бензин

<< < (2/9) > >>

Механджията:
виждал съм 124 и 126, както и 140 със зелени табла, ако салонът е зелен също

kolar_ski:
Здравейте на всички
Наистина , и на мен ми харесва колата. Голямо търсене беше, и малко преди отчаянието се стрещнахме с този екземпляр.В момента е на сухо в гаража, в очакване на малко повечко свободно време, като междувременно сина му се кефи при случай.Ето още малко снимки, като според указанията, стискам палци :)


kolar_ski:
Изненада :) получи се.
Благодаря на всички. Ако е интересно ще споделя историята с търсенето, може би ще помогне на някой да не рита един и същи камък два пъти.А също  така и историята на колата според продавача. Мотора е шестак, карбуратор Solex 4a1. Има  какво да се работи и по студения пуск, и по набирането, но това е за идеално....Това е първия мерцедес в семейството ни, до сега само съм твърдял, че гроздето е кисело ;).Поради тази причина ще съм благодарен на всякакви мнения и съвети.

USfan:
На снимките изглежда супер.  :)
Особено добре и седят на сребристия металик, поне според мен, тия и оригинални тасчета.


--- Цитат на: Механджията в Септември 30, 2019, 23:15:32 ---виждал съм 124 и 126, както и 140 със зелени табла, ако салонът е зелен също

--- Край на цитат ---

Пардон, трябваше да уточня, че само малкото бройки Бенцове със зелени салони дето съм виждал, са били точно в комбото на зелени салони, но с черни табла.
Те бяха един отровнозелен сом 1973 в116 450 СЕ със зелен плюш седалки, виждащата се в моите снимки резеда зелена японка купе 1977 с123 280 СЕ с зелен каро плат седалки, и една тъмнозелена ранна с набраздените лайстни пура 1983 в126 500 СЕЛ, която беше с тъмнозелена кожа седалки.
Та всички тия бяха с черни табла.

Но щом казваш, че тия дето си виждал с зелени салони са били изцяло и с зелени табла, то вероятно при поръчка на зелен салон е идвало всичко накуп.
Но, предвид на видяните пък от мен коли, сигурно и човек е могъл да си поръча черно табло, по някакви си негови причини, в комбо с всичките цветни салони.
А може и след някой удар или дефект, оригиналното зелено табло на някой от тия три Бенца, дето съм виждал, да е сменено с по-лесно достъпните черни.

Сега се разрових по Нета да видя снимки на разни версии с зелени салони, с какви табла са.
И при 123, 124, и 126, има горе-долу по-равно качени снимки и на изцяло зелени салони, и на такива екземпляри с зелени салони, но с черни табла.
Ето тук съм прекачил такива примерни снимки.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,3885.10.html

kolar_ski:
Кколеги, имам следния въпрос.
По време на движение, стрелката на бензиномера се разкарва в твърде широки граници,  както казва синът, много е палава :D. При това лампата още не съм виждал да светва. Някои имал ли е подобен проблем? И после, часовника всеки ден си избира в коя часова зона да работи, ремонт или подмяна?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия