Автор Тема: FIAT Bertone X1/9 1981  (Прочетена 22785 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 24, 2018, 21:03:00
Отговор #50

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
При карбураторите става със смяна на жигльорите с по-малки. Бях го направил едно време на ладата, за да харчи по-малко, ама гаснеше по светофарите та си върнах оригинаните:) Предполагам това ще свърши работа колкото да мине газ-анализатора, ладови жигльори би трябвало да паснат на фиатовия карб. Пише обаче, че нямало да допускат нов внос на коли без катализатори, надявам се да не го тълкуват съвсем буквално в КАТ.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 25, 2018, 00:04:57
Отговор #51

Неактивен Bertone

  • Публикации: 12
Колега,може ли линк към последното написано от теб изречение,искам и аз да го прочета това правило!Би било крайно ТЪПО да тръшна една торба пари и да не става да си я регистрирам!
« Последна редакция: Януари 25, 2018, 01:09:15 от Bertone »

Януари 25, 2018, 00:44:45
Отговор #52

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Какво толкова ви е чудно? В повечето страни от бившият соц. лагер има ограничения за вноса на втора ръка автомобили. Само при нас безразборно се внася всякаква скрап. Като това не значи, че одобрявам подобни санкции срещу ретроавтомобили, при евентуален техен внос.

Януари 25, 2018, 05:42:36
Отговор #53

Неактивен хромовата_епоха

  • Публикации: 111
Аз мисля че не би трябвало да има проблем с регистрацията. Да не издадат стикер за минат преглед може но не и самата регистрация.
Привет от рая.
Сатанаил

Януари 25, 2018, 07:14:49
Отговор #54

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Какво толкова ви е чудно? В повечето страни от бившият соц. лагер има ограничения за вноса на втора ръка автомобили. Само при нас безразборно се внася всякаква скрап. Като това не значи, че одобрявам подобни санкции срещу ретроавтомобили, при евентуален техен внос.

Адаш, всичко зависи от състоянието на автомобила. Всеки от нас вижда по пътищата доста "нови", съвременни и неизглеждащи на скрап машини, които пушат като комини. И е ясно какво ще покажат на газ-анализатора. Проблемът е не толокова ЕГНто на автомобила, а в неговото сервизиране и навъртяните километри.
ПС.  В Испания е правено доста серизно изследване на тема "замърсяване на въздуха - "стари" срещу "нови" автомобили" и се е оказало, че колкото замърсяват т.нар. нови амтомобили (или да речем такива в гаранция на по 4-5-6 години), горе долу толкова замърсяват и т.нар. "стари".
« Последна редакция: Януари 25, 2018, 07:34:25 от Nik1600GT »

Януари 25, 2018, 13:43:06
Отговор #55

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Колега,може ли линк към последното написано от теб изречение,искам и аз да го прочета това правило!Би било крайно ТЪПО да тръшна една торба пари и да не става да си я регистрирам!
Съжалявам колега, не мога... и аз засега се водя само от "журналистическите интерпретации", които в крайна сметка не са напълно меродавни. Наредбата за вредните емисии черно на бяло така и не успях да я намеря засега... така, че щом ти е толкова важно и спешно най-добре първо питай в регионалния клон на КАТ /така и не разбрахме откъде си/. Ако не си от София мисля се изясни, че засега няма да има проблеми.
Ако все пак се окаже вярно това задължително изискване за катализатор, тогава се обади в БАК Ретро /по-нагоре или в другата тема за регистрацията мисля бях дал линк/ за да ги питаш могат ли да окажат съдействие при нов внос на класически автомобил фабрично без катализатор. Мисля, че поне засега с това се изчерпва темата. Успех и да споделяш по-нататък как се развиват нещата :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 25, 2018, 14:36:45
Отговор #56

Неактивен ivo919

  • Публикации: 141
  • 85трабанта и половина
Аз питах за моя Трабант щом няма фабричен катализатор нямало проблем той е 1990г правят спънки за тези само на които са ги изрязали от овтокъщите

Март 04, 2018, 00:51:35
Отговор #57

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
Какви добавки, какви 7 лева. Сместа се обеднява много лесно и с иначе читав двигател поне що се касае до COто можеш и евро 18 да покриеш. Дори и с карбуратори.
ПС. Имал съм случай със спортни Вебери СОто да отива на 0.4% ... след като смучеше повече от прилично въздух заради калпави/спекли гарнитури между карбовете и всмукателните колектори;).

то там е най лесно :)
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Март 04, 2018, 00:52:59
Отговор #58

Неактивен vankovarnata

  • Публикации: 237
всичко е според стандарта на колата
1000 Malych Bolistek
предизвикай ангела хранител да знаеш кой е над теб.

Февруари 08, 2021, 17:55:09
Отговор #59

Неактивен valeridg

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Привет,

наскоро купих и аз един Х1/9, който сега започвам да реставритам, та ми и интересно колко още има в България в момента?