Автор Тема: Експериментът 33 4х4  (Прочетена 17780 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 02, 2019, 10:51:33
Отговор #10

Неактивен boris037

  • Публикации: 20
Разбраф :)

Останах с впечатление, че ще се пали разколачения мотор, на който има снимка, а не този на колата. Затова се включих.

За мен най-лесният начин да се запали 1.5 мотора на колата, е да се откачи маркуча от бензиновия филтър и да се мушне в шише с бензин. Ни помпи трябват, ни нищо.

Успех с начинанието!

Октомври 02, 2019, 20:31:36
Отговор #11

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Мотора който е на колата 1.5 боксер с един карб ще го пробвам да запали с цел да придвижвам колата в процеса на работа.А иначе планувам да й сложа някакъв силен мотор,в случая 1.7 16в то.
По голямата драма ще е купето,тези дни ще довърша свалянето отвътре на мокети и седалки и се започва голямото умуване.На първо четене-пода под шофьора и праговете ги няма,преден шофьорски калник и задния край на багажника.А и всичките врати са изгнили,стискам палци да станат от 3та серия.

Октомври 20, 2019, 20:12:20
Отговор #12

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
            
Както казах мотора е най–малкия проблем.Сега зора ми е да направя пода и праговете.Честно казано малко съм скептичен дали ще стане кола от това.Вратите  от трета серия пасват,поне това няма да го мисля.

Октомври 21, 2019, 10:30:05
Отговор #13

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Ако някой се наеме да ти възстанови ламарините, ще тане кола, разбира се!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Октомври 21, 2019, 19:38:33
Отговор #14

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Има желаещ да го направи,даже лично ще му помагам  :)Хубавото на колата е че не е кърпена и е с оригинална конструкция.Демек няма намеси от майстори,като изключим   няколко малки кръпки на прага отдолу и предните греди,но и без това ще се сменят.Дори се изненадах като разглобявах вратите,че досега не бяха отваряни,напълно комплектни със здрави найлони отвътре и чисти и хубави механизми.

Октомври 21, 2019, 19:45:12
Отговор #15

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Успех!
Чакаме снимки.
п.п. Само не разбрах ще се кърпи ли или ще се възстановява?
retrobs.com

Октомври 21, 2019, 21:26:00
Отговор #16

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Понятието кърпи ми е познато,но за възтановява не съм убеден че ми е ясна думата.Ще кажа как аз я разбирам и ако греша ме коригирайте-когато проблемните места по купето се изрежат и се заменят с готови фабрични  елементи.Засега не откривам да се продават ремонтни дъна.Намерих външни прагове,но са далечко и се колебая заради доставката.
И дилемата сега е да се реже на парче и правят кръпки,или да се вземат от донор под и прагове-има такъв в добро състояние-и напаснат.Клоня към донор,но се притеснявам че като отрежем големи парчета от пода и прага,ще загуби целоста си и с времето може да се отметне .Като целта не е реставрация,а направата на здраво купе издържащо силово натоварване и поставяне на ролбари с цел укрепване на купето.

Октомври 21, 2019, 21:46:28
Отговор #17

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Понятието кърпи ми е познато,но за възтановява не съм убеден че ми е ясна думата.Ще кажа как аз я разбирам и ако греша ме коригирайте-когато проблемните места по купето се изрежат и се заменят с готови фабрични  елементи.Засега не откривам да се продават ремонтни дъна.Намерих външни прагове,но са далечко и се колебая заради доставката.
И дилемата сега е да се реже на парче и правят кръпки,или да се вземат от донор под и прагове-има такъв в добро състояние-и напаснат.Клоня към донор,но се притеснявам че като отрежем големи парчета от пода и прага,ще загуби целоста си и с времето може да се отметне .Като целта не е реставрация,а направата на здраво купе издържащо силово натоварване и поставяне на ролбари с цел укрепване на купето.
Ами,когато сменяш "изгоряла" крушка на фар "кърпиш" ли го или възстановяваш той да е функционален каквито са изискванията?
retrobs.com

Октомври 22, 2019, 19:05:48
Отговор #18

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Те панелите ако се намираха като крушките и струваха като тях   O:-) Лесно,но като няма крушка,излиза че трябва да се изработи.И тука явно е разковничето как и кой ще го направи.Това ли е извода :)

Октомври 22, 2019, 19:16:46
Отговор #19

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Те панелите ако се намираха като крушките и струваха като тях   O:-) Лесно,но като няма крушка,излиза че трябва да се изработи.И тука явно е разковничето как и кой ще го направи.Това ли е извода :)
Сам си отговори :)
retrobs.com