Автор Тема: Експериментът 33 4х4  (Прочетена 17777 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 14, 2019, 20:01:07
Отговор #50

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Вебери са , с вертикален мотор  , монтирани на туин кам фиатови мотори от 124 Абарт нататаък . Почисти по възможност
повърхнините , написан е и излиза и марката , и модела на карба :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Ноември 14, 2019, 21:42:47
Отговор #51

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Вебери са , с вертикален мотор  , монтирани на туин кам фиатови мотори от 124 Абарт нататаък . Почисти по възможност
повърхнините , написан е и излиза и марката , и модела на карба :)
ще ги видя . Колега triptih малко ти наспамих темата. Не се съобразих , моля да ме извиниш. Това са карбовете, случайно, ако имаш нужда от  тях или някои друг може да ми пишите. Успех  с проекта! Следя с интерес.

Март 15, 2020, 19:08:46
Отговор #52

Неактивен Emanuil

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Имам 33ка boxer 1.7  16v 1991г.за части....
Купето не е мръднало !


Март 15, 2020, 20:02:04
Отговор #53

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Имам 33ка boxer 1.7  16v 1991г.за части....
Купето не е мръднало !
Какво значи "не е мръднало"  ??? Там където е паркирано  ???
Без снимки как да разберем?
retrobs.com

Април 02, 2020, 08:21:23
Отговор #54

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
За огромно съжаление това купе няма да живее.Не може да стане кола от него :'(Няма къде да захванеш новата ламарина,всичко е като разпадаш се картон.Тая кола е видяла много як тормоз,няма местенце където да не се е намесил народния майстор,заварявани винкели,ламаринки от тенекий,прикапвано нагаждано директно върху ръждясалата кола без да се отрежат проблемните участъци.Пълен ужас,всичко се разпада като го сваляш,кардана увиван с някаква спираловидна ламарина,ауспуха го свалих с голи ръце,направо си го отчупих ,като сирене се разпадна на съставни части.
Така взехме реалистичното решение ,че е невъзможно да изградим стабилна спортна кола от разпадащ се кашон. :(Минавам на план Б ;)Пак ще карам бърза 1ва серия.Взимаме едно друго купе 1ва серия на предно,което съм си го харесал,и което е солидна кола спрямо сегашното,леко изкърпване усилване на купето и слагане на мотор.Когато стане вървяща кола,ще се мисли за преправянето й към двойно предаване.
Засега чакаме да мине измисленото положение за да действаме,а до тогава  си се радвам на другата ми вървяща 33ка.

Юни 27, 2020, 11:28:20
Отговор #55

Неактивен triptih

  • Публикации: 87

Юни 27, 2020, 11:43:37
Отговор #56

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Докато се оправя с качването на снимки,мина предишния пост.Сега малко пояснения.Белите джанти ми изпаднаха комплект 15ки здрави,прави на добра цена и ги взех за алфата 1серия от тази тема.Червената 33 ми е любимата вярна ежедневка,и реших да ви я представа.Купето го взех благодарение на Иван от Стара Загора,запален алфа фен,който ми направи страхотен подарък.Ще стягам него, и се надявам да стане хубава и бърза 33ка 1ва серия.Така че започва се :)

Юли 01, 2020, 16:22:11
Отговор #57

Неактивен asoto86

  • Публикации: 182
Колега мога да помогна с части за 33ката нови. Ако ти трябва нещо се свържи с мен на лично. Успех

Юли 02, 2020, 15:32:11
Отговор #58

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Синята каросерия изглежда добре на снимките. Интересно, има ли и какви са разлките в самите каросерии между 33 на предно и 33 4х4.
Какъв цвят мислиш да бъде новото творение? Ще гониш ли някаква цветова схема от навремето? Това синьо е малко странно за Алфа, но защо пък не? Аз така бая се чудих на маслинено зелената Шкода. Защо по дяволите маслинено зелена вместо бежова или дори зелена - кипарис? Ама на, свикнах с тоя зилово - казармено - ограден цвят. При съвременна кола ни това синьо, ни зеленото изобщо някой би си и помислил да ползва.
Пък и имаш червена, макар че поне за мен червеното е цвета за стара Алфа.

Юли 05, 2020, 08:50:47
Отговор #59

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Като ми потрябват части,ще пиша,благодаря asoto86,засега трябва да се наблегне на купето.Има си работа по него,пода и праговете са зле,типична слабост при тези алфи-поне при българските,другата червената дойде от Гърция и бе идеална като купе.
Разликите в купетата при различните задвижвания е след предните седалки назад-под задните седалки има по-голяма напречна греда,и от там назад цялото дъно е различно- заден мост,амортесьори,калници,резервоара е най-назад,под багажника,а при предно задвижвана 33ка е под задните седалки,различно дъно на багажника и място на резервната гума,тунела на скоростите е по-голям за да има място за кардана.Честно казано незнам на този етап дали ми се занимава да прехвърлям задвижванията.Ако стане 4х4 се притеснявам че ще стане тежка и невървяща.На 100-120 коня има ли смисъл да се слага двойно задвижване?Да беше повече коне 200 и нагоре добре,ама трудно.
Цвета колкото и да не ми се иска ще е сив,защото е такъв по документи.Хич не го харесвам този цвят,щеше ми се червено,черно или бяло,но не уцелих.Мисля в две насоки,едната е много светъл почти бял,мръсно бяло-светло сив акрил,другото е тъмно сиво,например много ми хареса на БМВ един цвят А49 или А50и нещо си бе кода,тъмен,наситен,малко като графит.