Автор Тема: Експериментът 33 4х4  (Прочетена 17772 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 25, 2019, 11:03:18
Отговор #20

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Ще дам непоискан съвет. Изхвърли тази кола и купи за 2000 лева една здрава. Алфа 33 все още се продават, пък било и по-късна година.  Не коментирам става ли модела или не. Искаш 33, правиш 33. Но вземи си адекватна база.
Независимо дали си тръгнал в посока да я трошиш на пистата, или ще е за съботни разходки - трябва ти здрава каросерия.
Настоящата каросерия е тотално корозирала. В реалния свят никой тенекеджия няма да се хване да ремонтира толкова погинала кола, още повече ако нямаш парите да купиш всички панели нови. То е ясно, че не излиза сметката - части не се произвеждат или да се произвеждат, ще струват няколко хиляди само те. После още едни 2-3000 лева на майстора и още минимум 2000 за боя.
И си влетял в 10те хиляди без напън. За какво? За Алфа 33?! Да е ретро, не е. Да ги няма 1,7 по за 1400 лева с всичко платено, има ги. За 10-15000 лева ще купиш много по-хубава Алфа, ако искаш точно да е Алфа.
Вземи движеща се кола. Тук и цялата ходова част е приключила. Колкото и 33 да е евтина, като се купува всичко ново става скъпо. Аз така навремето на една елементарна Жигула, дето частите са по 3 лева, рязко пристигнах на парите за нова Дачия.
Никой не може и не бива да дава акъл на едро, но в крайна сметка, помисли си добре. Улесни си живота, намери здрава Алфа и работи по нея.

Октомври 25, 2019, 13:15:43
Отговор #21

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Ще дам непоискан съвет. Изхвърли тази кола и купи за 2000 лева една здрава. Алфа 33 все още се продават, пък било и по-късна година.  Не коментирам става ли модела или не. Искаш 33, правиш 33. Но вземи си адекватна база.
Независимо дали си тръгнал в посока да я трошиш на пистата, или ще е за съботни разходки - трябва ти здрава каросерия.
Настоящата каросерия е тотално корозирала. В реалния свят никой тенекеджия няма да се хване да ремонтира толкова погинала кола, още повече ако нямаш парите да купиш всички панели нови. То е ясно, че не излиза сметката - части не се произвеждат или да се произвеждат, ще струват няколко хиляди само те. После още едни 2-3000 лева на майстора и още минимум 2000 за боя.
И си влетял в 10те хиляди без напън. За какво? За Алфа 33?! Да е ретро, не е. Да ги няма 1,7 по за 1400 лева с всичко платено, има ги. За 10-15000 лева ще купиш много по-хубава Алфа, ако искаш точно да е Алфа.
Вземи движеща се кола. Тук и цялата ходова част е приключила. Колкото и 33 да е евтина, като се купува всичко ново става скъпо. Аз така навремето на една елементарна Жигула, дето частите са по 3 лева, рязко пристигнах на парите за нова Дачия.
Никой не може и не бива да дава акъл на едро, но в крайна сметка, помисли си добре. Улесни си живота, намери здрава Алфа и работи по нея.
+1,ама не смеех да се обадя,да не ме обвинят,че убивам ентусиазма  :-\  на ентусиастите  :)
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 25, 2019, 13:41:32
Отговор #22

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
И аз не смеех, да не кажат, че модераторите само каканижат  :D

Струва ми се наистина неизгоден откъм вложения, време и нерви проект.

Октомври 25, 2019, 19:54:55
Отговор #23

Активен USfan

  • Публикации: 10810
+1,ама не смеех да се обадя,да не ме обвинят,че убивам ентусиазма  :-\  на ентусиастите  :)

Айде да станат плюс 4 и с мен мненията за скрапиране.  :))
Момчил е прав, все още изпадат хубави непипани 33 у нас за доста под 2-3 бона лева цени.
Тоест, на цена, колкото е едно само джаста-праста кърпене в големите градове.
Сигурно и с двойно предаване някоя здрава ще се намери пак за до 2-3 бона, а тая може да седи за части.

Сега, ако беше точно версията 16в Перманент 4, щеше да си струва кърпенето, че на тия върхови 33 вече им искат в Европа по над 10 бона в Евро, ако са сериозно хубави.

Октомври 25, 2019, 21:11:35
Отговор #24

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
Разбирам доводите ви и съм съгласен с тях :)НО ще внеса няколко пояснения-От доста години карам 33ки.Имам една перфектна ежедневка-пистова,съботно неделна кола,още една оригинална много комплектна и запазена -преседяваща в сух гараж и чакаща,много добра база за парадна кола.Но точно такава искам да имам-първа серия двойно предаване.А такива в България не останаха и са на предно ако има,а и  са малко и гнили-вярно не толкова като тази.Варианти много-мислил съм ги-от Гърция да се вземе запазено купе 1серия,да търся друго купе което вероятно ще е с предно и да прехвърлям части.Такива опити са правени,даже притежавах такава правена,но разликите в купетата -предно и двойно предаване -са значителни и искам да имам тези характерни особености който ги има в това купе.Знам че може да е набутвация и да не стане нищо,но искам да опитам.Затова и заглавието на темата е експеримент.Осъзнавам че има и по добри варианти,но искам да опитам точно с тази база.Не се обиждам от мненията,даже напротив,ценя ги,затова и съм направил тема.Идеята е да си направя кола изцяло по мой вкус,вярно че базата не е добра,но реших да действам пък каквото стане,поне ще съм опитал.Така или иначе имам други 33ки на който да им се радвам.А и другото е че части,инструменти,помещения,труд си ги имам и няма да се набутвам толкова по нея.А и само отдолу е зле,нагоре става по- здрава :))

Октомври 25, 2019, 21:15:33
Отговор #25

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
Айде да станат плюс 4 и с мен мненията за скрапиране.  :))
Момчил е прав, все още изпадат хубави непипани 33 у нас за доста под 2-3 бона лева цени.
Момчил,че е прав....така е...
Ама 2-3 участници не смеят да се обадят....на Сталинизъм ми намирисва... :D :D :D
Да споделя....един Сенатор,ужким кола да става от него,втори Сенатор за части,и накрая 3-ти Сенатор,дето се оказа най-читав,и той ще живее.Добре,че не се увлякох да правя N1,щото щеше да е загуба на време и средства.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11552923463491842&slink=cwsg9y
Докато писах мнение авторът на темата е писал успоредно,така че нещата придобиват друг вид.Желая успех в начинанието  :)
« Последна редакция: Октомври 25, 2019, 21:21:15 от немо »
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 26, 2019, 00:10:55
Отговор #26

Неактивен de4o

  • Публикации: 46
Подкрепям колегата triptih и мисля че не може да се сравнява алфа 33 от 1-ва серия и то 4х4 с алфа 33 от 3-та серия само на предно. Моля ви по сериозно това е истинска рядкост със старото табло и механично 4х4 (не знам да има друга в България).Според мен си заслужава да се възстановява та яко ще и с части от 3-та серия(който стават де). А относно цената да пробва някой да намери такава в Италия за под 6к евро.
Т.е. ако излезе около 10000 лева ще е супер и си заслужава.Все пак това са само пари, важното е проекта да носи радост и хубави моменти.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=274326850&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&isSearchRequest=true&makeModelVariant1.makeId=900&makeModelVariant1.modelId=2&maxFirstRegistrationDate=1990&pageNumber=1&scopeId=C&sfmr=false&fnai=next&searchId=bc72d1c7-045b-e9b3-af2d-3a14e6d694f4
А дори не е 1-ва серия.

« Последна редакция: Октомври 26, 2019, 00:17:11 от de4o »

Октомври 26, 2019, 12:15:58
Отговор #27

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
но разликите в купетата -предно и двойно предаване -са значителни и искам да имам тези характерни особености който ги има в това купе.
В задната част на пода ли са разликите?Заради различен заден мост заради двойното предаване?От Алфа 33 нямам представа,но Ланча Делта на предно и Делта Интеграле отзад са абсолютно различни,имам предвид като шаси.
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Октомври 26, 2019, 17:25:59
Отговор #28

Неактивен triptih

  • Публикации: 87
В задната част на пода ли са разликите?Заради различен заден мост заради двойното предаване?От Алфа 33 нямам представа,но Ланча Делта на предно и Делта Интеграле отзад са абсолютно различни,имам предвид като шаси.
[/quote.  Всичко от предните седалки назад е различно.Тунела на скоростите е по-висок,има масивна напречна греда под задните седалки,целия под на багажника,като има и две диагонални греди излизащи от задните калници,който също са различни.Мястото на резервоара-под багажника е,а не под задните седалки,заден мост и амортесьори е ясно че не са заменяеми от друга алфа.Много по-добре укрепено шаси има от варианта с предно,и това ми допада.

Октомври 26, 2019, 18:07:41
Отговор #29

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
В задната част на пода ли са разликите?Заради различен заден мост заради двойното предаване?От Алфа 33 нямам представа,но Ланча Делта на предно и Делта Интеграле отзад са абсолютно различни,имам предвид като шаси.

Роска, при първа серия на Алфа 33 това 4х4 не се води перманентно и се включва "ръчно" от купето. Няма и централен диф. Подобна (да не кажа абс. същата) система ползва и Пандата от началото на 80те. Там (при Пандата) и скоростната кутия/предавките имат сериозна разлика спрямо модела само с предно (при тази 33ка не знам).
Дали това 4х4 на тази Алфа изобщо става за сериозен "спорт" не знам, но пък дори не се препоръчва по "нормален" път да се кара само на него. Със сигурност са повече от редки точно тези ранни 33 4х4, а за части за това 4х4 въобще не говорим (само донор).
Ламарините са ясни, но аз пък си мисля, че за да стане от това кола за каране (да не говорим бегачка) освен ламарини и куп други не по-мабко сериозни неща трябва да се случат с двг-то, окачване, трасмисия (и дано това 4х4 по Алфата e ОК) и т.н.
А иначе Алфа 33 изобщо вече не се намира под път и над път. Просто отидоха по моргите, а ако се внесе нещо е от сорта "бонус за ... запълване на автовоза"  ;). В момента на обяви са точни 2.5 Алфи 33. От последната серия. Две цели е една аха аха. Едната е "понакичена" и с 1.7, но не е двувалка и е на предно, с търговищка рег. ....адаша Мичев може и да я знае (макар, че в момента явно не е в Търговище), другата прилича на нов внос и естествено пак е на предно и с най-малкия мотор 1.4. 
А предното явно вече е на мода и при бегачките  ;D ;D ;D  - на нашия пистов шампионат гледах там нещо от Бургас - ами то Саксо до Саксото ... Сивик до Сивика и това е  ;D. На правите газ до ламарината и като дойде завои - а сега кво правим  ;D  ;D ;D.
« Последна редакция: Октомври 26, 2019, 18:13:39 от Nik1600GT »