Автор Тема: Национална програма на ретро мероприятията в България сезон 2020 г.  (Прочетена 40851 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 02, 2020, 22:44:05
Отговор #30

Активен GT 51

  • Публикации: 1870
Ако всички заявени събития се проведат, ще бъде много интересно. Така се вдига нивото на организация, което мен лично много ме радва  8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 03, 2020, 15:50:25
Отговор #31

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Така се вдига нивото на масовизация, не на друго.
А нивото на организация се вдига, видимо и ясно, с някои други неща.

Февруари 03, 2020, 23:14:33
Отговор #32

Активен GT 51

  • Публикации: 1870
Така се вдига нивото на масовизация, не на друго.
А нивото на организация се вдига, видимо и ясно, с някои други неща.
Може ли да споделиш какви са, другите неща?  8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 04, 2020, 10:48:12
Отговор #33

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
секции 7 и 8,

https://fiva.org/wp-content/uploads/2019/08/03-Turin-Charter-French-English.pdf

и,

https://fiva.org/en/commissions/technical-commission/

Ако се спазват стриктно тия изисквания към колите участници, каквито има описани горе, поне визуалното организационно ниво е това.

https://www.union-glashuette.com/en/blog/category/news/oldtimer-rallyes/


« Последна редакция: Февруари 04, 2020, 11:35:11 от USfan »

Февруари 05, 2020, 18:50:21
Отговор #34

Активен GT 51

  • Публикации: 1870
Е това сериозно ли ми го пишеш? Аз живея в България, ти не знам къде. Говоря за нашите географски ширини, не в световен мащаб  8))
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 06, 2020, 12:00:51
Отговор #35

Неактивен Yuri

  • Публикации: 355
Това добре, ама преди години имаше Роял клуб нещо си , които направиха два парада по тия критерии и накрая се разпаднаха. У нас, за съжаление, трябва да се правят повече компромиси, за да се случат изобщо ретро събитията.

Февруари 06, 2020, 19:42:23
Отговор #36

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Това добре, ама преди години имаше Роял клуб нещо си , които направиха два парада по тия критерии и накрая се разпаднаха. У нас, за съжаление, трябва да се правят повече компромиси, за да се случат изобщо ретро събитията.

Техните Конкурси по елегантност, от 2008 до 2010 години /бяха само 3 броя/, както и самия измислен клуб- Ройал Класик Кар Клуб, на пълно име, всъщност ги прави Маргарит, бившия председател на БАК.
Даже докато ги правеше тия Конкурси по елегантност, редовно ни канеше там за съдии мен и колегата Петер1978, поради липса на особено общо начетени в ретроматерията :)) , други хора от тогавашния БАК, че и сегашния.
А за председател на журито назначаваше конструктора проф. Лешке, от Даймлер-Майбах славата.

Ами Роял клуба и тия точно паради се срутиха основно поради кризата в 2009-2010, като останаха някои, видя се, реално псевдобаровци, тогава без кинти.
Иначе допреди да се разпадне клуба, Марги яко ги скубеше баламите. O:-)
Все пак им взимаше на членовете по 1000 лв. на година членски внос.
На последния конкурс на Хилтън стана и някакъв скандал с пари.

На Марги един от организаторите на Клуба му гепи 50 000 лв, което беше членския внос за 2010 год. на Роял Клуба, плюс приходите от Хилтън 2010 парада.
И така, изчезнаха парите.
Марги ми каза кой ги е взел де, малко Балканска работа, хаха.
Но с това присвояване, се сложи и края на елитните поне Софийски паради по елегантност.

Нищо де, лошия опит и балканските ни нрави и ширини, не ни пречат да се стремим да гледаме към звездите, а не в цървулите си.
Реалност не реалност, но трябва да има взискателност, и цели и действия напред и нагоре, а не само трето и 4-то качество продукция.

Февруари 06, 2020, 22:24:44
Отговор #37

Активен GT 51

  • Публикации: 1870
Интересна история. Как се гепят 50 хилки ми е любопитно, без да има наказани  ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Февруари 06, 2020, 23:20:39
Отговор #38

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами то това са си малко вътрешни далаверки на клуба.
Кой какво пил и натоварил от участващите в управата, кой знае точно.
Възможно е част от рекламните приходи и от спонсорски пари да са били неотчетени, или занижено отчетени, от някои си, и така хоп, гепени.
И съответно, нямало е как да се докаже такова обвинение за присвояване пред полицията.
А и не само едното набедено лице може да е гепило спонсорски пари за себе си, и Марги или някой друг също може да не бил изряден в това отношение, и тогава никой не ще да ходи по компетентните органи, а си бие камшика и си трайка. 

Но Маргарит тогава след Хилтън беше доста депресиран.
Макар по принцип аз да не бих гласувал доверие точно на никой на приказките в подобни финансови отношения /а и Марги си е манипулатор, хаха/, но толкова беше тогава притеснен и депресиран, а и така се срути къщичката с конкурсите и кралския клуб, че за тоя конкретен казус най-общо /ако ще и не съвсем за величината на парите/, съм склонен да му повярвам.

Булгаристан история в крайна сметка, нищо ново под слънцето.
« Последна редакция: Февруари 06, 2020, 23:26:10 от USfan »

Февруари 22, 2020, 15:28:20
Отговор #39

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
ОТПАДА - "25.04.20 - 14-та Сбирка на «Асоциация на автомобилните историци в Сърбия», Белград - 0878865401" - проблеми на основния организатор с партньори.