Автор Тема: I-ви събор на Ретро автобуси, с. Брестовица до Пловдив  (Прочетена 9064 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 12, 2019, 18:36:18
Отговор #20

Активен kaci

  • Публикации: 958
Беше супер  8))  8))  8))



Октомври 12, 2019, 21:13:56
Отговор #22

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798

Октомври 12, 2019, 22:39:35
Отговор #23

Активен kaci

  • Публикации: 958

Октомври 13, 2019, 00:25:51
Отговор #24

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3484
Страхотно е било. Поздравления за инициативата!
Аз, в контекста на популярната басня за гроздето, да добавя- дайте всички ретро изяви да бъдат с начален час, например от 07.00 сутрин. Така ще бъде съвсем в работен режим. Пък и ще ставаме в 3-4 през нощта, за да стигнем до даденото място.

Октомври 13, 2019, 08:00:47
Отговор #25

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
Супер снимки, хубаво се е получило. 😀

Дидо, не знам що се палиш на темата. Този тип събития са с отворено начало и край. И в 11 да идеш пак ще има с кого да се видиш. За мероприятията със задължително присъствие на началото го има варианта с пътуване предходния ден 😉
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 13, 2019, 11:12:11
Отговор #26

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
Еххааааа, супер!
Съжалявам, че го пропуснах.

Първите ми спомени с автобус са около '72-'73-а.
Skoda 706RO с ремарке. Бяха от тези с врата от 4 части. Кондуктор на обърнатата настрани седалка над задната гума и билетче 3ст.
После Чавдар М65 и М80.
Малко преди '80-а, трябва да съм бил 6-и, 7-ми клас, екскурзия до Одеса и Кишинев със Skоda 706RTO Lux на Балкантурист.
После, '81-'85-а, всяка седмица София-Ботевград, с каквото имаше. Ама най-кеф на първата седалка до вратата на чисто новите Чавдар 11М4.
После, '97-а, курс категория "D" със Чавдар 11М3. За сефте каране инструкторът избра Събота, щото пазарен ден, народ, коли, да ме види как карам в стрес. Тръгвам по маршрута на градския автобус. Въртя на последната спирка и онзи вика - "Абе я отваряй вратите да ги вземем тия хора, че са тръгнали на пазар и да не висят в тая жега".

Ииии, тетака.
Извинявам се за офтопика.

Октомври 13, 2019, 18:16:27
Отговор #27

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Супер снимки, хубаво се е получило. 😀

Дидо, не знам що се палиш на темата. Този тип събития са с отворено начало и край. И в 11 да идеш пак ще има с кого да се видиш. За мероприятията със задължително присъствие на началото го има варианта с пътуване предходния ден 😉

Свилене, ха сега кажи как така по обед съм бил с ДС-а в Брестовица да се кефя на "краставичка", а следобед ме видя в Нови хан с ВХ да се връщам към Пловдив ?  :)) :)) :winktongue:
« Последна редакция: Октомври 13, 2019, 18:23:01 от hydrometalique »

Октомври 13, 2019, 18:42:13
Отговор #28

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
It's a kind of magic..

Ти сподели какъв разход е дал БХ-а 😎
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 13, 2019, 21:31:41
Отговор #29

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Наистина се получи много хубаво събитие, времето беше чудесно, настроението също - хубав повод за среща на ретро маниаците. С колегата Къци отидохме рано, за да хванем подходящият момент за фотосесия, преди да още да се е изсипал много народ... мисля, че се получиха чудесни кадри, пък дори успяхме и да се повозим на прословутата Шкода 706 РТО, която наистина впечатляваше с прекрасната си реставрация до най-дребни детайли. Е, успяхме да се вредим чак от 3-ти опит - първият беше за возене в Чавдар 11М4, но с него изтеглихме късата клечка - някой погрешка включил нафтовия му отоплител и целият автобус се обгази, затова курсът бе отменен. Останалите пътници от него изчакакхме да се върнат другите автобуси, за да се качим, но с Къци пак не успяхме да се вредим, тък като пропуснахме многото малки фенове с предимство. Най-накрая все пак успяхме от 3-тия опит, като чакането си заслужаваше напълно. Седнахме като най-големите тарикати и хулигании едно време в училище - на задната седалка, така можехме да наблюдаваме отвисоко всичко случващо се в рейса, както и през задното му стъкло. Станахме свидетели на дори междуселска стрийт гонка, в която Чавдар 11М3 ни изпревари с мръсна газ и вероятна скорост над 70 км/ч! :D Специални благодарности на Къци за транспорта до/от Брестовица и фотото за спомен.
« Последна редакция: Октомври 13, 2019, 21:39:50 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.