Автор Тема: Други хобита и занимавки освен ретро колите  (Прочетена 52505 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 31, 2012, 13:30:04
Отговор #40

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
...ето малко и за другото ми хоби  :) ...или по-точно колекционерска страст ;)
Леле Ники, имаш направо вълшебна колекция.
Изпадат ли ми от разни пътувания или чужденци, кутии от странни марки, ще ти ги запазвам.

Аз лично, освен към колите, имам най голям интерес към Историята, и история на Философията.
Навремето кандидатствах в СУ за специалност История, и на изпита получих една от 10-те най-големи оценки по итория за конкретната 1988 приемна година в СУ- 5,14.
Но пък това го съчетах с двойка по български, хахах, и не влязох тогава там. :))

Проследих наистина с увлечение една тук скорошна дискусия, за БГ историята, и ролята на Фердинанд в позиционирането ни в 1-та световна война.
Не взех отношение, понеже не съм толкова компетентен, а и нивото на коментарите беше прилично високо, и нямаше смисъл и аз да разводнявам темата. ;D
Но се радвам, че и извън сферата на колите, човек може нда научи много и интересни неща от колегите участници в този форум.

И малко по повод и на една странична дискусия в други теми,  :) ето извадка от някои наистина интересни мисли, на един древен азиатски мислител.

Мисли на Конфуций -
* Да Не говориш с човек, с когото може да се говори, значи да изгубиш човека.
   Да говориш с човек, с когото НЕ бива да говориш, значи да губиш думите си.
   Умният човек не губи нито човека, нито думите си.

* Давай наставления само на този, който търси знания, след като е открил своето невежество.
* Когато думите губят смисъла си, хората губят свободата си.
* Трудно ще срещнеш човек, който отдал три години на учението, да не желае да заеме висок пост.

* Узнаеш ли в какво трябва да пребиваваш, ще се утвърдиш.
   Утвърдиш ли се, после ще можеш да бъдеш спокоен.
* Станеш ли спокоен, после ще можеш да живееш в мир.
   Заживееш ли в мир, вече ще имаш възможност да обмисляш.
   А щом започнеш да обмисляш, вече ще можеш да постигаш.
 :)
« Последна редакция: Януари 31, 2012, 13:40:13 от USfan »

Февруари 01, 2012, 08:00:30
Отговор #41

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
Благодаря Люси :) специално за теб малко снимки на сериозната част от колекцията ми:

Февруари 01, 2012, 12:54:02
Отговор #42

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Хех, таман тука мярнах из нас една малко поомачкана кутия дълги Ротманс Ройялс, и мислех да ти я запазя.
Не знам как е останал в мен, сигурно е купуван още от соц време от баща ми.
Ама гледам, ти имаш няколко такива.
А от внасяните по соц време в Кореком, ментови Коол, и тъмнозелени или бордо квадрати Дънхил, имаш ли?
Други интересни дето помня от 80-те, бяха цигарите Море, като- Повече на англ, едни дълги и тънки, и винаги кафяви на цвят.
Бяха червени обикновените Море, и зелени, ментовите, на цвят на опаковките.

Февруари 01, 2012, 13:03:44
Отговор #43

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
:) тъмнозелени и бордо квадрати Дънхил имам. MORE оригинални имам само червен пакет. А тези KOOL май не съм ги виждал. Нооо имам още 5-6- кашончета с кутийки които не съм ги снимал :))) Тези които си ги имам по няколко не са еднакви, а примерно са от различни заводи, страни или десетилетие :) ...все пак започнах да ги съ/ирам нябирам някъде 83-84-та година :)


Февруари 01, 2012, 14:27:09
Отговор #44

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Мамка му , като едно време изглеждат  >:D
А ако в кутийките има и цигарки си представям какво богатство е това.
Апропо, дали като са без бандерол, евентуално, могат да ти почукат на вратата качулките и да те дърпат за акциза  :-X

Февруари 01, 2012, 14:50:28
Отговор #45

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2477
:D и аз съм се замислял за качулките, НО акциза е за тютюневи изделия не за опаковките им и това ме успокоява  >:D

Февруари 01, 2012, 15:14:47
Отговор #46

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Надявам се не си ги изпушил сам всичките тези! :o  Ние едно време обичахме да си правим роботчета от цигарени кутийки, а ти можеш да сформираш цяла робо-армия :)) Мисля обаче, че имам един бранд, който ти липсва поне на снимките. Ако намеря кутийката в апартамента при майка ми ще ти я подаря -  става въпрос за Харли Дейвидсън.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 03, 2012, 00:07:58
Отговор #47

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Я и аз да споделя като цяло обичам да се занимавам с всичко що се движи дали ще е на практика или просто ще чета някоя книга или учебник свързан с тях, иначе обичам да карам мотора, или с джипката до вилата или каквато и да е работа като има. Преди се занимавах и с доста интензивно колоездене предимно на 1 гума  ;D Напоследък го раздавам и скиор, преди рисувах но вече не... Иначе и безделниченето ми е в кръвта обичам безцелното шляене в приятна компания, било то из горите разхождайки кучета, било то просто да се съберем край някоя камина вечер и просто да говорим...
Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Февруари 18, 2012, 18:06:14
Отговор #48

Неактивен Петър_Пейков

  • Публикации: 203
Ето малко снимки от най- новото ми хоби именно ските, днес на състезание в с. Солища със стартов номер 3 взех трето място на почетната стълбица :P , естествено дисциплината бе слалом   O0



Ретро клуб Смолян www.facebook.com/retrosmolyan

Март 03, 2012, 03:23:07
Отговор #49

Неактивен regreed

  • Публикации: 361
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Моето друго хоби, освен старите железа е, да събирам стари сандъци (радиоапарати). Радиолюбителствам, когато мога също ходя по планината, и за риба. (За съжаление почти никога не остава свободно време)







една малка част от колекцията ...    :))

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder