Автор Тема: Други хобита и занимавки освен ретро колите  (Прочетена 52501 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 28, 2013, 15:04:41
Отговор #80

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Жоро, орех е, понеже за пръв път хващам длето ( купих го специално за тая "скулптора") и не съм много запознат, та да те питам - и върбата ли така изглежда?

Върбата в никои случай не може да изглежда така, освен ако не и сложиш орехов байц ;) Иначе и тя е меко дърво, подходящо за обработка, но няма тази красота на фурнира, като ореха. Стои бяла. От нея правят дървени лъжици за кухнята.
Ей на тази снимка ми заприлича на върба, та затова. Иначе си избрал чудесно парче. В чеповете е красотата :)

Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 28, 2013, 15:23:50
Отговор #81

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Интериора е страхотен! Много приятно място си си направил браво!

Януари 28, 2013, 16:35:51
Отговор #82

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Интериора е страхотен! Много приятно място си си направил браво!
Благодаря, колега, ако ти е интересно, тук може да видиш целия апартамент: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.350086138419250.82412.100002535999358&type=3

Януари 28, 2013, 16:50:57
Отговор #83

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
За мен бе удоволствие да разгледам това постижение в интериорния дизайн.
Пред този красив дом, вече виждам и една перфектно реставрирана Волга! Ще бъде чудесно допълнение :)
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Януари 28, 2013, 16:54:49
Отговор #84

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
За мен бе удоволствие да разгледам това постижение в интериорния дизайн.
Пред този красив дом, вече виждам и една перфектно реставрирана Волга! Ще бъде чудесно допълнение :)
:) А дано, Жоро, и дано да е скоро :)

Януари 28, 2013, 21:10:29
Отговор #85

Неактивен USfan

  • Публикации: 10809
Интересна тема!  :)
Браво на колегите събиращи колички, виодях някои наистина страшно интересни и редки неща сред качените по горе снимки.
Аз колички също имам събрани интересни модели от разни мащаби /макар и доста неща от тях да ми откраднаха преди няколко години от мазето , както ги бях пакетирал в кашони, за улеснение на отнасянето :))/, но голяма част от останалите от тях са по-охлузени от пренасяния преди години. Друга голям част пък сини ми сега като ги докопа, ги поохлузва и поврежда, та не са ми много за снимки в голяма част от тях.

Иначе аз, освен разни други социални активности, и разбира се, човъркане на стари коли, обичам да карам и редовно колело, и да си правя и възстановявам разни ретроколела, по възможност бегачи.
В момента карам ето този Фаворит, купувал съм си го чисто нов от фабриката в Чехия, през 1985 година.  ;)
Тогава още като тренирах колоездене, и по след едно състезание там ни водиха отбора да разгледаме завода, и ни дадоха възможност да си купим на преференциални цени по една бройка на всеки, от тия чудесни рейсъри с хром-молибденови рамки.
Преференциалната цена беше доста умерена за този модел тогава, дадоха ни ги точно по 1350 тогавашни Чешки крони.  :))













« Последна редакция: Януари 28, 2013, 21:22:04 от USfan »

Януари 28, 2013, 22:37:36
Отговор #86

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Интериора е страхотен! Много приятно място си си направил браво!
Благодаря, колега, ако ти е интересно, тук може да видиш целия апартамент: http://www.facebook.com/media/set/?set=a.350086138419250.82412.100002535999358&type=3



Какво удоволствие колега направо съм без думи... мечта!!! Страхотно е ! Фирма ли си викал за дизайна?

Януари 28, 2013, 23:03:08
Отговор #87

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Сега остава да кажеш как поддържаш цялата тази красота в такова състояние.

Януари 29, 2013, 12:24:41
Отговор #88

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Много уют създават тия дънери, но така и не разбрах каква им е точно функционалността - предполагам да си качиш краката докато гледаш ТВ примерно, защото за масичка са малко неравни и може да се разлее биричката :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 29, 2013, 16:21:13
Отговор #89

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800

Какво удоволствие колега направо съм без думи... мечта!!! Страхотно е ! Фирма ли си викал за дизайна?


Да, викнах си моята фирма ( имам студио за дизайн ) и взаимоотношенията инвеститор-дизайнер бяха на ниво, много добре се разбирах със себе си :). Радвам се, че ти е харесал апартамента!

Сега остава да кажеш как поддържаш цялата тази красота в такова състояние.
Подръжката е като на обикновен апартамент, даже по-лесна, защото е с висококачествени довършителни, настилки и мебели и те по не се захабяват, като имаш предвид и че в този апартамент живеят и две деца ( на две години и осем месеца едното и на осем месеца другото), което е върхово изпитание за всеки имот :)

Много уют създават тия дънери, но така и не разбрах каква им е точно функционалността - предполагам да си качиш краката докато гледаш ТВ примерно, защото за масичка са малко неравни и може да се разлее биричката :)
Големия дънер е равен, а малкия става и за краката, но като цяло са център на игрите на децата.