Автор Тема: Москвич 408И, 1974 г. - Моят пръв проект  (Прочетена 9069 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2020, 00:42:08
Отговор #50

Неактивен Caxo

• Публикации: 447
  • Москвич 408;408и;427;2140
Оригиналното окачване разчита на това гумата да се усуква.... Горния носач е доста къс, а с голям ход и усукването е доста... Новите втулки които продават се отлепят много лесно и носача тръгва назад... при полиуретана, самия той се върти около втулка, стегната на оста. Гресира се при монтажа и не би трябвало да има проблем. Аз карам така вече поне 2-3 години. Друг + е , че волана става по "рязък" и с добри наклони, стабилността в завой се подобрява. :)

Юли 17, 2020, 12:01:30
Отговор #51

Неактивен Методи Кръстанов

• Публикации: 144
Саше, и аз мислех че новите втулки се късат лесно щото са ментета. Обаче ги стягах като предницата беше вдигната във въздуха. Огромна грешка. Стягат се когато колата е стъпила на гумите и е с поне един човек в нея. Ако се стегне носача като окачването е във въздуха гумата на втулката се усуква като се свали от крика и постоянно е под напрежение. За това се стягат гайките на втулките на носачите само при свалена от крика кола и натоварена поне със 100 кг. Тогава в гумата няма напрежение. Същото важи и за втулките на ушите на ресорите. Сменях аз и стягах и се късаха за нула време. Откак се светнах че се стягат под товар, нямам протрита или скъсана втулка. Та за мен разковничето е в затягането. Прави се когато москвича е стъпил на гумите си + товар от поне един човек, а и след разклащането на колата нагоре надолу, за да си дойде всичко на място.

Юли 17, 2020, 16:25:57
Отговор #52

Неактивен Caxo

• Публикации: 447
  • Москвич 408;408и;427;2140
Аз ги стягах като подложа нещо под колелото или стъпи само то на тротоара. Идеята да да се стегне в средно положение на носача, за да се суче еднакво нагоре и надолу... и пак не ми се получаваше.