Автор Тема: Škoda 120 GLS - Lenka 1979 г.  (Прочетена 41327 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 29, 2020, 15:26:45
Отговор #100

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Това е много добре, че си придобил усет с левия крак за спирачката, значи направо си готов за пилот :) Аз автоматици почти не съм карал, за последно се качих на електромобил само с 2 педала на един полигон за майсторско шофиране, организаран от Дрифт академията и там реших да се правя на "майстор" с левия крак на спирачката... ама по-скоро станах за смях :)) Мисля, че може да ми преподадеш няколко урока така по съседски, понеже моят приятел Алекс Язов от дрифт академията напоследък е много зает...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 29, 2020, 16:08:18
Отговор #101

Неактивен txl

  • Публикации: 95
Сложих Vika

За да не продължавам идеологическия спор за марките и качеството на резервните части :) бих казал само следното - ако стария реле-регулатор е работещ, остави си го за резерва в колата.

Април 29, 2020, 19:48:08
Отговор #102

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Аз пък бих преминал на Фаворитово запалване, ако не е с такова... но там проблемът вече се нарича "комутатор" и също винаги се носи по един резервен, независимо дали си с оригинален или не - на това гръмне ли му транзисторът си оставаш на место там, където се е случило :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 29, 2020, 22:11:27
Отговор #103

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Аз пък бих преминал на Фаворитово запалване, ако не е с такова... но там проблемът вече се нарича "комутатор" и също винаги се носи по един резервен, независимо дали си с оригинален или не - на това гръмне ли му транзисторът си оставаш на место там, където се е случило :)
Не се кланяй на тези недодялани чехи  , истината е само една и се казва  BOSCH ;)
« Последна редакция: Април 29, 2020, 23:54:09 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 30, 2020, 10:03:40
Отговор #104

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Запалването е безконтактно от Фаворит. При мен с чукче са само Варшавата (защото е с + на маса) и Нисата, защото я карам минимално. Всичко друго е с комутатор.
За спирането с ляв крак аз някога бях много добър, понеже карах Жигулата на газ лято и зима. Съответно докато не загрее, на газ гасне. И аз спирах с левия крак - десния на газта. Трябва известна практика и се свиква. Не само Валтер Рьорл спира с левия крак. Става навик и по тоя начин карах дор на наклон. Трябва за секунда да натиснеш съединителя, да включиш първа и да отпуснеш съединителя, за да не тръгне колата назад. Това с уникално добрата Ладова кутия се получава - там имаш два сантиметра ход на лоста. Шкодата й трябва по-внимателно ръчкане и първа не влиза толкова леко, да не говорим, че лостът е с по-голям ход. Така си беше и на бащината ми 120Л, така е и на зелената.

Април 30, 2020, 11:04:08
Отговор #105

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
И да покажа една интересна гледка от вчера вечерта.


Нашият квартал беше пълен със стари Шкоди - до около 2000г. това бяха най-масовите коли след Лада и Москвич. Сега са останали или по-скоро е останала една единствена зелена 120ка, която не се движи от години.
Кризата обаче доведе до поява и на други екземпляри.
Тези двете са такъв пример. Японката цвят "Охра" от 1985 изчезна през 2018 при създаването на Зелената зона. Явно стои някъде на вила. Много хубава и на малко киломентри кола беше. Някога с черни номера, май АЛ серия бяха или АА. Голямата градушка от 2014 я смаза и си е все така с надупчени ламарини. Последните години я бяха ударили тук-там и си седи неоправена. Иначе е на оригинална боя и дори има една или две оригинални гуми Барум ОР34.
Повъртяхме се с детето поне 15 минути да разглеждаме разликите между вертикален и хоризонтален стоп. Сума народ ни заприказва, но собственика на дугата Шкода така и не се появи.
Правим по 150-200км на седмица със зелената и се забавляваме отлично.

Май 15, 2020, 12:45:14
Отговор #106

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Шкодата бодро се движи и ми носи предимно положителни емоции.
Със сина ходим и "караме" различни интересни стари коли:
Ето един фантастичен ранен Москвич 2140 от 1977, който току що е боядисан и има всички предпоставки да бъде в супер състояние.


Вчера пък се возихме на Ъън - ън - ън!
Митичният двутактов звяр много изкефи дребосъка. Цяла вечер продължи да ме врънка за Трабант, а пък докато се возеше, заяви, че иска Лада и дори се разрева. Ще го водя при Лада, ще поиска Волга или да кара колело. Няма угодия. Доволни покарахме из неговата стая същия син Трабант...


Утре ще ходя да купя на Шкодата нова водна помпа и термостат. Помпата има хлабина в лагерите, издава зловещо ромолене и се опитва да тече. Бях напълнил нова грес в гресорката, ама гтреста не лекува разбити лагери. Добре позната ситуация. Досега нямам стара кола да не съм сменял помпа и термостат. Реших, че тука ще ми се размине. Да, ама не.
Термостатът ще го сменя чисто профилактично. Един път държи 70, един 80 и един 95 градуса. Шкодата е много капризна на прегряване.
Ще взема и комутатор и бобина, както и палец, капачка и датчик на Хол.
Ще ми се да подкарам Шкодата из България - трябва да си возя с мен минимален набор части...

Май 15, 2020, 17:54:56
Отговор #107

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
И аз нямам за моята 120-ка резервна водна помпа, а е едно от нещата, които трябва да са в багажника при извънградски преходи.
Не съм наясно водните помпи дали са взаимозаменяеми 742>781/ 120L>Favorit/Felicia
Вече доста години съм с термостат Wahler и съм много доволен от него. Интересно ми е какъв си решил да вземеш?

Дядо ми, през 76-та, когато е отишъл в Ловеч да си купи кола, е избирал между същия такъв Москвич (като на снимката от предния пост) и Шкода 100. Не съм сигурен обаче, дали е бил 1500 или 1360. И не знам защо той наричаше тези Москвичи "ИК-2"..?
Цените на двете коли са били много сходни, Шкодичката я е купил за 5200лв, като решаващо за избора му е било това, че интериорът на Шкодата му е допаднал повече. Тук неговите думи бяха: "Москвичът ми се стори като дялан с теслата".
Не искам да засегна почитателите на Москвич, просто споделям. Аз съм се замислял над тези думи и на мен лично таблото на  Москвето ми допада. Единствено прецизността на изработка намирам като причина за думите на дядо.

Но така или иначе се радвам за избора, който е направил! ;D


Май 18, 2020, 12:36:23
Отговор #108

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Какви ги натворих тия дена? В събота купих помпа, термостат, тетка гарнитури за помпата и капака на термостата.
Източих антифриза, смених помпата без затруднения. Викам - давай и термостата.
Развивам двете болтчета М6 на капака и третото само го пипнах и се скъса.
Викам си - да изкара до понеделник - ще ида до магазина и ще си купя. И сехванах, разпробих скъсания болт, сложих друг и силиконец. Пак прокапа.
Покарах някой и друг километър. Вчера повам да звъня и да търся термостатно тяло..,
Иииии! Греда! Оказа се, че обикновена 105/120/130 с чугунена глава няма датчик за температура в термостата, а си е в главата. Тука обаче тялото е с датчик. На Фаворит е с друга форма и не става, защото стърчи към стената на купето.
Оказа се, че на моята кола е поставен правилния и свръх рядък термостат от 742.135 и 742.136 - задномоторна, с алуминиева глава и датчик в термостат. Вчера следобед пак свалих термостата. Силиконът беше позаминал.
Чистене, обезмасляване, поялникът в ръка и налях хубаво прецакания отвор с калай. Разпробих нов отвор. На вид става. Пак нова гарнитура и силикон. Калаят съм го изпилил, би трябвало да държи фронта.

А, отдясно смених В и К тетката, снадена от три къси тръби с алуминиева вложка. Капеше по малко. Сложих си нормална газаджийска тетка за 2 лева и сега е сухо.
« Последна редакция: Май 18, 2020, 12:51:10 от m_g »

Май 18, 2020, 17:36:28
Отговор #109

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
... Калаят съм го изпилил, би трябвало да държи фронта.

А, отдясно смених В и К тетката, снадена от три къси тръби с алуминиева вложка. Капеше по малко. Сложих си нормална газаджийска тетка за 2 лева и сега е сухо.
Калай и алуминний не се споразумяват.
Само заварка с алуминиева сплав
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987