Автор Тема: Škoda 120 GLS - Lenka 1979 г.  (Прочетена 41313 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юли 14, 2020, 15:04:27
Отговор #120

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Дали находки като тази не осмислят цялото ни съществуване ?!  :))
Лудостта, примесена с невероятност и усещане за паралелна вселена в момента, в който видиш такова рядко желязо на вторични....

Напомня ми на момента, в който Пешо Панов каза за изхвърлено на пункт за вторични GTV6 в Димитровград. Обърнах света за да го измъкна цялото и после го оглозгах с ярост, все едно някой ще ми го открадне  >:D
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юли 14, 2020, 15:56:43
Отговор #121

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Аз няколко пъти съм трошил коли, но обикновено с подготовка - гащеризон, инструменти, шише вода.
Тука се хвърлих буквално с една крива отвертка и извадих някакъв змейски късмет. Всичко се разви, единствено по фаровете скъсах примерно 3 от общо 8 болта.
Шофьорите на камиончета ми се изкефиха максимално, щото аз буквално за нула време бастисах Шкодата.
Обаче какви коли се изхвърлят... Западни коли около 2000-та, една перфектна червена Самара 21099 - седан, която дори е била в движение с всичко платено, какво ли не дойде за тия час - два.
Нищо ретро.
Червеното автомобилче, обект на моя интерес, беше поне два пъти по-старо от останалите му събратя. Хората ги хвърлят чисти, със все инструменти, кат комплект... Е, имаше и ударени коли, даже 10-тина годишни. Разни колици от 90-те директно ги смазаха и натовариха в големия камион - буквално до оня ден са вървяли, номерата долу и край.
Отлична организация - събират коли от деня и директно ги сортират - едни отиват за разглобяване, а други ги смазват и отиват директно в камиона.
Дори и тази червена Шкода спокойно можеше да стане обект на тема във форума. Но - съдба. Попадне ли на камиончето, вече се продава скъпо и е цяло чудо как успях да свърша работа.

Юли 14, 2020, 16:19:38
Отговор #122

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Червената Шкода най-вероятно е произведена октомври 1982г, 25 серия, модел 1983.

Юли 15, 2020, 10:33:23
Отговор #123

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Шкода 105GL - каква рядка и красива кола...Заднемоторна Шкода с четири фара = черешката на тортата...жалко, че са я изхвърлили на боклука, аз, например, много бих й се радвал и грижливо възстановявал/съхранявал.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Август 12, 2020, 11:03:06
Отговор #124

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Реших да подобря охлаждането на Шкодата.
Радиаторът беше от варианта до 1980г, който е с по-слабо топлоотдаване спрямо следващия модел. Свалих решетката и какво да видя? Старият радиатор не е пипан откакто колата е напуснала Мототехника. Навсякъде старите лентови скоби. Класика.


Ето с какво реших да го заместя - чисто нов радиатор Autopal - произведн през 1989г. в Чехословакия. Според зелената книга новият тип е с подобрени характеристики.




В допълнение към новия радиатор реших да поставя дифузор с шестлопатен вентилатор от последните Фелиции. Базово и Фаворит, и Фелиция, ползват същия четирилопатен вентилатор като 120, както и неговата стойка с миниатюрен дифузор, който не обхваща дясната част на радиатора.
Дифузорът, който аз си харесах, покрива цялата площ на радиатора, което би следвало да даде и по-добро охлаждане на последния. Вентилаторът е с електромотор Бош.
Модифицирахме дифузорът а Фелицията - левите уши за закрепване съвпадат, но десните - не. Затова изработихме нови уши на 100мм от левите, за да се монтира на заводските места на 120-ковия радиатор.


Дотук - добре.
Лошото дойде вчера вечерта. Уж щеше да стане за 2 часа, а се мъчих до никое време. Защо? Първо, оказа се, че радиаторът не иска да излезе назад по никакъв начин. Така казва и зелената книга - демонтирайте бронята и предната маска. Като изключим бронята, нищо друго по тази кола не изглежда да е било демонтирано последните 41 години. Маската е хваната на 8 болта към купето и калниците. В добавка спойлера долу. Ключалката на капака на резервното колело, както и клаксона също ги свалих.

Маската я дръпнах напред доколкото позволяват държачите на бронята.
Набутах новия радиатор с дифузора. Пак греда!
Стария дифузор няма изтумбената част на ушите за закрепване. Съответно новия подпира в гредата под радиатора. Беше вече тъмно, аз зъл, мръсен и потен.
Хванах чука и намлатих така старателно подготвения за монтаж дифузор. Изправих издутините, без тая на новото ухо, щото там беше така яко заварено и укрепено, че няма кривене. Нанесох поредица силни удари по гредата и в крайна сметка влезе.
Слглобих в тъмното маската и бронята и с това приключих за снощи.
Ето го новия радиатор на колата:


Дано си е струвало всичките мъки.
Естествено, сложих и нов термовключвател.
« Последна редакция: Август 12, 2020, 11:10:23 от m_g »

Август 12, 2020, 11:56:25
Отговор #125

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Малко off topic, но има връзка. В понеделник тази седмица спирам на Каулфланд Пловдив към 20:00 ч. и гледам една гълъбовосива Шкода 100S с един малък, слаб дядо зад волана. Понеже съм по мохабетите, за разлика от сериозните инженери :), веднага завързах разговор. Оказа се, че дядото е първи собственик от 1972 г., а самият той е на 89 г. И него ден бил станал в 7:00 ч. сутринта и направил Пловдив-Велинград-Юндола-Велинград-Пловдив. Питам как е Шкодата. Добре е вика, но охлаждането (!) и куца, само гледам стрелката на индикатора вика! Казала на жена му, че трябвало да се преправи водната помпа, да имала по-голям дебит, за да охлажда по-добре. Казал, жена, трябва да го направим преди да дадем колата на следващия собственик! Питам го дядо, защо руснаците ни продаваха Лади и Москвичи по-скъпо от Шкоди и Вартбурзи навремето. А той -  ами че руснак кога е знаел как се прави кола и ценообразуване!  :) Смях в залата! Но дядото беше един път, да е жив и здрав!
« Последна редакция: Август 12, 2020, 12:05:01 от Acropolis 1800 »
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Август 13, 2020, 01:00:21
Отговор #126

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Досглобих Шкодата. Първите впечатления след модификацията са отлични. Вентилаторът от Фелиция определено духа по-силно. Новият термовключвател е с по-ниски температури на включване и изключване и сега за сега колата не грее.

Август 13, 2020, 07:40:23
Отговор #127

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
87/82 градуса ли постави?
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 13, 2020, 07:59:44
Отговор #128

Неактивен desistanev

  • Публикации: 66
Разказът на колегата за пловдивската Шкодичка е много забавен! :D
А с Ленка дано всичко е наред насетне!

Септември 03, 2020, 16:11:34
Отговор #129

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
В крайна сметка колата продължи да бълбука и свалих главата...


В крайна сметка в двата средни цилиндъра имаше водица. Гарнитурата е приключила земния си път.
Колегата Миро ми съдейства за цялостна ревизия на главата - цялостно почистване, проверка за пукнатини, челен шлайф една десета, обработка на легла и клапани, нови гумички, една нова тапа...

Оттам се хванах да я събирам и още не съм я досъбрал. Вече е с регулирани клапани, остана да сложа свещите, капачката с кабелите, да вържа жила и маркучи, да сложа въздушния филтър и да напълня системата с вода.