Автор Тема: Škoda 120 GLS - Lenka 1979 г.  (Прочетена 41361 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 03, 2020, 22:30:01
Отговор #130

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182
Ех, че кога успя да стане тая беля? Ако не се лъжа миналата седмица, като отивах да взема жената от работа те настигнах с Дъстъра и ти присветнах... не знам разбра ли, че съм аз :) Дано всичко се оправи само с новата гарнитура, че аз съм го ял бая  по-голям с Рапида - след смяната и шлайфа проблемът си остана и се оказаха просмукали пръстени под едната риза. Та оттам се отиде на вариант почти основен ремонт - нови сегменти, ревизия и смяна на прегоряло бутало... абе отворих доста работа на твоя комшия майстор Киро :)

Цитат
Малко off topic, но има връзка. В понеделник тази седмица спирам на Каулфланд Пловдив към 20:00 ч. и гледам една гълъбовосива Шкода 100S с един малък, слаб дядо зад волана. Понеже съм по мохабетите, за разлика от сериозните инженери :), веднага завързах разговор. Оказа се, че дядото е първи собственик от 1972 г., а самият той е на 89 г. И него ден бил станал в 7:00 ч. сутринта и направил Пловдив-Велинград-Юндола-Велинград-Пловдив. Питам как е Шкодата. Добре е вика, но охлаждането (!) и куца, само гледам стрелката на индикатора вика! Казала на жена му, че трябвало да се преправи водната помпа, да имала по-голям дебит, за да охлажда по-добре. Казал, жена, трябва да го направим преди да дадем колата на следващия собственик! Питам го дядо, защо руснаците ни продаваха Лади и Москвичи по-скъпо от Шкоди и Вартбурзи навремето. А той -  ами че руснак кога е знаел как се прави кола и ценообразуване!  :) Смях в залата! Но дядото беше един път, да е жив и здрав!
Щом дядото е споменал, че ще ѝ търси нов собственик, ти сети ли се да вземеш някакви координати? Аз знам как се лекува охлаждането - слага се от новия модел водна помпа с по-големите лопатки... е, позагравя си пак със задния радиатор, ама повече от 90 градуса не вдига дори при голям зор.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 04, 2020, 11:17:04
Отговор #131

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Ех, че кога успя да стане тая беля? Ако не се лъжа миналата седмица, като отивах да взема жената от работа те настигнах с Дъстъра и ти присветнах... не знам разбра ли, че съм аз :) Дано всичко се оправи само с новата гарнитура, че аз съм го ял бая  по-голям с Рапида - след смяната и шлайфа проблемът си остана и се оказаха просмукали пръстени под едната риза. Та оттам се отиде на вариант почти основен ремонт - нови сегменти, ревизия и смяна на прегоряло бутало... абе отворих доста работа на твоя комшия майстор Киро :)
Щом дядото е споменал, че ще ѝ търси нов собственик, ти сети ли се да вземеш някакви координати? Аз знам как се лекува охлаждането - слага се от новия модел водна помпа с по-големите лопатки... е, позагравя си пак със задния радиатор, ама повече от 90 градуса не вдига дори при голям зор.
Имаше разговор за продажба и цена, но дядото каза, че не я бил дал за 5 хил. лв. тази година. При споменаването на тази сума интересът ми приключи, тъй като Шкодата беше свежарка и гаражна, но все пак със сменени прагове и пребоядисвана и не ги видях тези 5 хил. лв в нея.
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Септември 04, 2020, 15:57:40
Отговор #132

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Мите, надявам се ризите да държат фронта. Преседя няколко дена без глава, водата от блока не просмука в картера. Премерих на око с шублера, ризите стърчат - стискам известно количество палци да са на препоръчаната 1 десета, нещо такова е предвид несъвършения способ на мерене.
Ако е и за пръстени, ще видим какво ще я правя.

Септември 06, 2020, 06:26:31
Отговор #133

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Вчера я досъбрах и я подкарах. Колата работи без забележки. Вдига 90 градуса, отваря термостата, спада на 80, пак достига 90, включва перката и сваля на 80 и така си ги държи. Натисках я, карай на пета с ниски обороти... 80. Това при 26 навън. Вентилаторът с дифузор от Фелиция и новия радиатор от подобрения тип действително вършат работа. Шкодата държи с едни 10 градуса по-ниска температура. Дано това да й е правенето по охладителната система. Ще я пробвам и на магистралата - може още днес.

Септември 08, 2020, 09:39:27
Отговор #134

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
За Шкода върви отлично. Иначе - ако правя паралел със соц колите, на газ съм горе долу наравно със стандартна Жигула 1200. Тя е 62 коня, колкото е и базовия 781.136


Минах към 150км, включително и днес съм с нея.
Никакви проблеми с греенето, наистина си стои на 80. Пробвах я и нагоре до Кремиковския манастир, и в задръстването, просто не грее и не грее. Новият вентилатор върши отлична работа - със стария като вдигне температура и не пада, а сега включи ли, директно слиза на 80 и си стои там.

Понеже не беше мита отдавна, я измих основно.


До манастира ходихме в отбор с Москвич 412.


Е, чистата дванайсетка и без да се напъва върви повече, но в крайна сметка и шкодичката държи фронта.

Наумил съм да пера ГЛС мокета за багажник и да сложа луксозната кора с мокет пред задното стъкло. Нали разглобих 105ГЛ - ще се възползвам с кеф от частите й.

Септември 08, 2020, 13:11:21
Отговор #135

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ако добавката под бронята е в цвета на купето, дали няма да е по-добре? или не ги правят така и трябва да си е коректно спрямо периода, когато са слагани масово?

Септември 08, 2020, 14:10:39
Отговор #136

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Спойлерът под бронята е от Шкода Гарде, произвеждана само 3г (1981-84), преди появата на Рапид. Гарде е с изцяло черни брони, черни лайсни на вратите, черни дръжки, черни чистачки...


При мен интериорът е ГЛС след моделна 1982г със седалки Рапид, а отвън е странна смесица.
Решетката е ГЛС след 82, броните са хром от вариантите до 1981, летите джанти пък са правени за английския пазар... Общо взето каквото му е харесвало на моя приятел Миро от Варна, това е сложил. Мене също ме кефи с черен спойлер. В цвета на купето си личи, че е допълнително слаган и боядисван в час по трудово, а мене ме кефи да изглежда, че уж е от завода.
Просто началото на 80-те в Чехословакия не им е дошла музата за спойлер в цвета на купето. Тя идва при типа М (японка) и Рапид - там няма капак за резервното колело и под бронята има бая надолу слизащ спойлер. Естествено, няма Шкода, на която въпросният ламаринен спойлер да не е удрян.



Септември 08, 2020, 16:38:15
Отговор #137

Неактивен Acropolis 1800

  • Публикации: 163
Много красиви снимки на Шкодата и Москвича, евала!
82 Шкода 120L, прецизна чехословачка без точка ръжда, продадена
85 БМВ 520i, красива италианка с оригинални спойлери Зендер и джанти Алпина, продадена
95 Понтиак Гранд АМ, Спорт Седан, профсъюзен американец, продаден
87 Москвич 2140, отчаян руснак, оригинален соц тунинг и картичка на Саманта Фокс, продаден
97 Ситроен Ксантия СТ Турбо Актива

"Шъ карам като луд!"
"Докато не пукна аз шъ съ качвам на колата!"
Дядо Стефан от Сливен, 92 годишен

Септември 08, 2020, 19:08:06
Отговор #138

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Спойлерът под бронята е от Шкода Гарде, произвеждана само 3г (1981-84), преди появата на Рапид. Гарде е с изцяло черни брони, черни лайсни на вратите, черни дръжки, черни чистачки...

Късните GL и GLS също имат спойлер под предната броня:


Септември 10, 2020, 10:25:00
Отговор #139

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
явно не ми се връзва заради хром броните :)  просто няма друг голям черен детайл по колата и се набива на очи :)   ако го направи добър бояджия, ще стане като на японката със страничните ленти по-горе, а и така би изпъкнала още повече хром бронята :)  но това са дреболии, колата си е трепач и така