Автор Тема: Škoda 120 GLS - Lenka 1979 г.  (Прочетена 41341 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 03, 2020, 10:16:06
Отговор #160

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Нямам спомен дали и какви Видинки е имало на 14 цола, но някъде съм чел, че шкодаджиите съвсем трудно са намирали гуми....

Да, трудно беше. Баща ми на Шкода 100 караше гуми с ориг. размер от завод "Г. Димитров" София.
И от там снабдяването беше трудно. Даже, докато бяха нови колите, сваляше новите задни гуми и си ги пазеше за предни. Отзад слагаше регенерат.

Шкодичката е станала чудна! Поздравления!
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.


Декември 03, 2020, 23:45:05
Отговор #161

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Страхотно и стоят оригиналните джанти и тасове! Направо все едно е друга кола! Не, че алуминиевите не са интересни, но с този хром е страхотна!
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Декември 05, 2020, 07:07:46
Отговор #162

Неактивен ОldSchool

  • Публикации: 76
Страхотно и стоят оригиналните джанти и тасове! Направо все едно е друга кола! Не, че алуминиевите не са интересни, но с този хром е страхотна!
На същото мнение съм, като ще допълня само че не бих изкарал колата от гаража в такова (кал/киша/поледици) време.

Декември 14, 2020, 14:35:44
Отговор #163

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Със зимните гуми колата е много проходима. Надминава всички мои очаквания.
В събота жена ми се изстреля рано по работа в центъра. Към 11:30 и аз се размърдах, взех я и решихме да ходим да видим как е на Витоша. В града валеше дъжд при малко над нулата. Над Бояна падна типичната гъста витошка мъгла. По пътя за Златните имаше доста движение. Някъде около отклонението за Копитото дъждът премина в сняг. На самите Златни си беше понатрупало. Завих към Ветровала. Нагоре стана все по-зимно. Малко след пистата полицай отбиваше движението. Въпреки Ковида се беше образувало задръстване от коли. Завъртяхме и обратно до Златните мостове. Този път кривнах по пътя за хижа Бор (отдавна не работи и е разбита и разграбена, от над 20г, но като бях втори или трети клас, изкарах там две седмици на лагер, та си ми е слабост). Шкодата вървеше из снега без ни най-малко замисляне и намек за пробоксуване. На Момина скала преспите вече си бяха истински. Завъртях на паркинга на входа на поделението, гази и не поднася. Нагоре снегът беше още повече. Стигнах до хижа Родина и там се отказах. Нагоре и пътят е доста разбит, вече няма работещи хижи (или са единици), та не беше най-разумната идея да продължа - клоните на дърветата се бяха навели от мокрия сняг и най-нормалното нещо е да падне дърво.
Та направихме зимни снимки.






След това слязохме надолу, обикаляхме из селата покрай София, като стигнахме до Бухово, Сеславци и Кремиковци. Даже и през Ботунец се завъртяхме. Не бях ходил в това гето от няколко години. Сега блоковете дори и в най-мизерната втора част са с нови дограми. Е, има тук таме опустошени апартаменти, но не е като преди 5 или 10 години.
Пак минахме целия град. Хайде на Алеко и съответно тръгнахме от Драгалевци нагоре. Вече се стъмни, мъгла, коли... В комбинация с дебел лед по пътя - на Витоша сол не хвърлят, само пясък, и става адски лед нагоре. И пак - никакво буксуване. Изпърпорихме догоре.




Горе си беше и студено, а и си валеше стабилно.

В неделя измих Шкодата от калта и това е, до следващия сняг.


Юни 17, 2021, 09:51:35
Отговор #164

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Шкодата в общи линии само я карам. Не съм правил никакви ремонти, ако изключим смяната на масло и гуми, както и некокократното ремонтиране на километража. При една разходка показателят трябваше да смени хилядите. Съответно на 999 блокира, а както си карах скоро след него се разнесоха трагични звуци и скоростомерът също загина геройски. Последва взимане на друг - не му работи брояча (изронен редуктор). Хайде трети - този работи. От ден до пладне и той умря.
При ранните версии до 1980г приводът на брояча е с метални зъбни колела след редуктора. В крайна сметка се троши редуктора. След това слагат пластмасови, съответно те се ронят, а редукторът остава цял. Това върви с преминаване от хромирана към черна релефна гривна. След 1983 се появява дневен брояч и матово стъкло.
Та в крайна сметка ползвах механизъм от 105ГЛ, не помня 82 или 83 беше, като му сложих хром гривна. Намазах с рядка грес, раздвижих, всичко се върти и мести безшумно и засега работи.

Миналата неделя се разходихме до Витоша в дъжда. Качихме се до х. Кумата, която е на 1750м. н.в. Направих малко снимки, които мисля ми се получиха добре.




За лятото планирам да сложа чисто новото парно комплект, което Драго ми подари. Ще разкарам и последните ВиК остатъци от колата.
Трябва да сложа ГЛС задната кора, както и мокета в багажника. Така и така ги имам, с тях ще стане още по-добре.
Имам дребни външни забележки, с които я купих и които искам да оправя. Боядисвана е преди 15 години, няма начинда не се пипне вече.
Евентуално нови предни дискове и нови спирачни апарати. Апаратите ПАЛ Чехословакия ги имам, те си вървят комплект с накладки и всичко. Трябва единия да му обърна тръбите, че са два леви.
За една година съм навъртял към 7000км, което не е чак толкова зле, при положение, че на дълго си карам основно Волгата, а за ежедневна употреба има нова кола.


Септември 24, 2021, 10:39:10
Отговор #165

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
 Захванал съм се с предните спирачки на Шкодата.

Имам нови спирачни апарати Пал Чехословакия, тръбички и маркучи. И накладки чехословашко производство покрай апаратите.

Реших да купя и нови дискове. По магазините (или в единствения магазин) дискове за 120 вече няма. Като няма, ще поръчаме. Та поръчах и ми доставиха дискове на марката Брембо, както и накладки Феродо Премиер. Специално за Феродо Премиер имам опит покрай Жигулите - там няма забележка.



 

Иначе, Шкодата уверено си се движи. От пролетта на миналата година е навъртяла над 10000км основно съботно - неделни. Това са по 7000 на година. Горе долу прави 1/3 или 1/4 от километрите на новата кола, която карам ежедневно.

Шенкелите ги гресирам с може би най-доброто възможно на Мобил. Тази синя грес не реагира с вода и се ползва за най-тежки експлоатационни условия. Окачването на Шкодата е в отлично състояние и ми се ще да си остане в такова, въпреки, че си я карам бая активно.

Същата ползвам и за Волгата ми например. Тази година на нея й сложих нови шенкели, резбови втулки, амортисьори отпред и отзад, лагери, нови втулки на паразитния хебел, абе всичко износено ново. Синя грес, реглаж и вози фантастично.

Та това е греста:



 

И по темата разходки - ето ни на пътя между Роман и Мездра:



 

 

Търся семерингите на предните главини и евентуално лагерите!
« Последна редакция: Септември 24, 2021, 10:42:57 от m_g »

Септември 24, 2021, 13:27:25
Отговор #166

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Красавица! Този зелен цвеят ми е много интересен (не знам на живо дали е точно такъв) и всеки път като я видя Шкодичката все повече ме кефи! Радвам се, че успяваш да и понавъртиш и много прилични километри! И благородно завиждам, че при мен последните 2 години с километрите е малко по-скромно! Със здраве да си я караш, Момчиле!   

Декември 09, 2021, 09:37:54
Отговор #167

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Старите коли не съм ги спирал. През уикендите често се разхождаме на кратки 100-200км пътешествия около София.
Ето няколко снимки от Стара планина - Искърското дефиле - Лакатник - Миланово - Вършец - Петрохан.
Паметникът на скалите срещу гара Лакатник:


От Миланово към Речките. Път по билото на планината без особен трафик и с хубава асфалт:


Една съвсем есенна картина:



Като застудя, есествено минах на зимни гуми със стандартните стоманени джанти, тасове и рингове. Приятел ми продаде още един комплект чисто нови рингове, което е чудесно, но засега си карам с тия бойните - поочукани, ама от 5 метра не им личи изобщо. Така и не намерих още един комплект тасове с рингове - кой знае къде съм ги метнал.
Реших да мина по пътя от Бяла Слатина до Мездра през Попица - Бъркачево - Габаре и така нататъка. 2021 целият път се реконструира, което е чудесно. За зла беда обаче, в последните месеци не се работи и в резултат през селата е лунен пейзаж, а и има един участък без асфалт от Драшан за Камено поле. Шкодичката естествено си минава без драми.








Открай време ми харесва формата на тия ранни Шкоди без спойлер.
« Последна редакция: Декември 09, 2021, 09:53:09 от m_g »

Декември 09, 2021, 10:50:06
Отговор #168

Неактивен yoz

  • Публикации: 360
Снимките не са виждат :(

Декември 09, 2021, 10:54:42
Отговор #169

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Всички се виждат  :) И дори са прекрасни.
Момчиле,винаги се впечатлявам от разказите и зимната експлоатация на автомобилите ти.

Поздрави!