Автор Тема: Škoda 120 GLS - Lenka 1979 г.  (Прочетена 4048 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 18, 2019, 11:18:31
Отговор #50

Неактивен __smirnoff__

• Публикации: 125
Супер е станало, и най-вече - панела е здрав. Или поне не се виждат пукнатини. Браво за усилията, много добре се е получило! И канта е супер!

Ноември 18, 2019, 12:06:32
Отговор #51

Неактивен m_g

• Публикации: 888
  • Warszawa 223, ВАЗ 2101, Š120GLS, 2xГАЗ М21, Nysa
Благодаря! И аз много му се радвам. Наистина няма никакви пукнатини. Бил е на някаква GL или ГЛС някъде около Четвъртък пазара в Пловдив навремето.
Сега като ме хване музата, ще събирам японковия вариант с релефните кантове, матовите стъкла и дневен брояч. Имам и такъв панел, както вече стана дума - с все инсталацията.
На мен обаче ранния вариант с лайсната и хром ринговете по ми харесва.
Все едно, ако потръгнат нещата с Шкодите, може някога да се захвана да строя бежовата и евентуално ще го сложа на нея. Това в светлото бъдеще де. Първо имам да правя Ниса.

Ноември 25, 2019, 12:04:31
Отговор #52

Неактивен m_g

Бавно напредвам със задачките по Ленчето.
В събота пръснах на атоми предницата.
Бях събрал вече две хубави метални емблеми от ранните 105/120, каквато е и тази. Всички Шкоди са с метална емблема до моделна 1979г, доколкото имам информация по въпроса. След това на S, L и LS вариантите почва да се слага пластмасова, а метална остава само на GLS.
Та ето я значи решетката с монтирана на нея емблема. Успях да я захвана надявам се здраво. Дано не я крадат, че е тегава за монтиране.

Последва сглобяване и ето какво се получи:

Доволен съм от резултата, с емблема ми изглежда по-добре.

Заиграх се и с един кусур от предишната седмица. Бях вързал кабела за допълнителната контролна лампа на късите светлини на 3-ти предпазител и съответно светеше постоянно при включено външно осветление. Какво съм чел шарената схема от зелената книга, не знам. Сега на телефона си свалих една черно-бяла и за секунда установих недоглеждането. Последва забавна операция по демонтаж на бушонно табло и жонглиране с телефон и отвертка в тъмното и на четири крака.
В резултат кабелът е вързан на 5-ти предпазител и лампата вече свети заедно с преден ляв фар само на къси. Стана както исках, доволен съм.
С кеф си поседях в тъмния гараж в шкодичката. Доволен съм, че си взех това зелено автомобилче.

Ноември 25, 2019, 21:59:50
Отговор #53

Неактивен 105L

• Публикации: 74
    • 105l_100s_1000mb
И аз съм на мнение че емблемата придава по завършен вид. Много по добре е с нея...... Друго си е да си вземеш изрядна ретро кола и само да си буташ дреболиики за гъдел на душата.

Ноември 26, 2019, 09:44:30
Отговор #54

Неактивен m_g

Когато сглобявах таблото, ползвах лампички за осветление от няколко табла. По-старите са със сини, по-новите табла са със зелени лампички. Съответно за 30-40 години боята почва да се лющи супер лесно и всеки уред свети различно.
Тръгнах да търся сини или зелени крушки 2W със цокъл BA9s. Естествено, никъде няма такива. Никъде, никъде, та накрая си намерих нови.
Отидох, сложих ги и какво, и нищо. Светят си еднакво:

За зла беда, вече сложени на таблото се оказа, че километражът свети по-слабо от оборотомера. Отказах се да се разправям повече с таблото - само ще счупя напълно здравата кора.

Търсейки крушки, успях да намеря едно съвсем здраво табло за японка - 105/120L. Въпреки перфектния вид, някой беше сложил бели крушки навсякъде. Явно една е изгоряла и за да не свето един уред в бяло, а останалите - в зелено, се е стигнало до там.

Декември 18, 2019, 10:31:44
Отговор #55

Неактивен m_g

С малко търсене изникнаха още стари снимки, които колеги са правили на зелената Шкода.

Ето го самия момент на позеленяване - Варна, 2006г.

Следват още много снимки от периода преди 2009г. Шкодата си е с варненски номера, отзад се чете заводската табелка 105L. Има дори антистатик.

Вече е провъзгласена за 120GLS.

Трябва да потърся дали и аз нямам няйни стари снимки. И във Варна съм ходил, и на Шкода събора 2009г - тогава тамън бях подкарал Варшавата и за 10 дена й навих няколкостотин километра на събори на Шкода на Соколския манастир и на Лада на Сливен.
Славни времена бяха!

Януари 15, 2020, 10:32:32
Отговор #56

Неактивен m_g

Последният уикенд се заех с припалване на колите.
В петък почнах от Нисата. Карам я със стар акумулатор още от предния собственик. Въпреки студа все още пали безпроблемно. Оставих я да поработи 20-тина минути да позареди. Никакви проблеми.
В неделя нападнах гаражните коли. Жигулата и Варшавата запалиха от четвърт, там не съм имал и съмнение. Поработиха и те по 15-тина минути. Чудесно е, че водната помпа на Варшавата все така не капе.
Отидох да си нагледам и Шкодата. Тя е на газ. Запали от втория път. Размърдах я малко напред - назад. Искаше ми се да видя как изглежда нацяло с емблема. Как - как, като Шкода си изглежда.

Емблемата си е точно по средата на решетката, макар че отгоре изглежда все едно не е.

Пали, работи, не пуши както 120-ките обичат да правят...

Позволих си волността да пробвам фаровете. Светят много добре.

Волгата и нея я палих след Нова година, така че всички коли работят изправно. Трябва да намеря време и да посвърша някои задачи по тях, но все едно, и така са си готови за път.