Автор Тема: Weeting Rally 2019 (UK)  (Прочетена 11206 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 26, 2019, 21:50:45
Отговор #20

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
. Производствени цифри не успях да намеря. Има един уебсайт howmanyleft.co.uk който вади броя регистрирани в момента - там са към 200 броя за всички Суперминкс, без да има отделна статистика за кабрио. Евентуално от там да е дошла цифрата.

A, има лек интерес към моми англичанки.  :))
Аз карам редовно английски коли още от 1988, като си купих първия Триумф от трите ми общо, дето съм имал- един Хералд 1200 версия с твърдия трудно махаем конкретно при него, покрив.

Точно тогава обмислях покупката вместо Хералда на софийския Минкс кабрио, но за него му искаха 6000 лв, а не бе в движение, а Хералда го взех за 2 бона в движение, така че избора бе ясен.
А и по отн. на дизайна Минкса беше втори избор, поне тогава, като съм бил на 19, понеже то и Хералда е бабешки на форма, ама Минкса кабрио още повече.
Така че и в това отношение Микелоти дизайна спечели.

А за бройките на Хилмана, собственика нещо се е превъзбудил.
По отн. на споменатите налични 200 в Англия регистрирани, може да предположим, че общата им наличност по света, не е само това число сега.
В добавка и към английските нерегистрирани, има доста и в други страни, понеже Минксове са доста и изнасяни.
С десни волани яко са експортирани в Австралия, Ю. Африка, и разни страни в Азия като Сингапур. Левите волани са ги изнасяли доста и в Европа, сигурно и другаде.

По-принцип Супер Минкс, заедно с по-базовия и предшественик- само Минкс, е най-успешния модел на концерна Руутс в 60-те год.
Което и не е за учудване, той е нещо като среден клас кола за онова време.
От на Супера 3-те му лифта и трите вида базови каросерии- седан, комби, и кабрио, сигурно има поне много десетки хиляди бройки правени.

Тия дни и аз ще се поровя в Нета да вида колко точно бройки общо има от тия Супер Минкси.

« Последна редакция: Октомври 26, 2019, 22:10:16 от USfan »

Октомври 26, 2019, 22:32:00
Отговор #21

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7182

Малко си чел навремето като пионерче.  :))
Статии и кратки очерци, придружени със снимки, за Хескит моторите, се появяваха дори и в БГ, в нашата технически ориентирана преса редовно, в началото на 80-те год.
И то не само във вестник Авто-мото-свят, където снимките и хартията бяха ужасни, а и в списания НТ-Наука и техника и БТА-Наука и техника, които бяха с приемлива хартия и отлично качество на печата при снимките, макар и те да бяха черно-бели на илюстрации.
А цветни снимки с Хескети и редовни представяния на разните им нови версии, в периода 1980-1984 год, пускаха на страниците си чешкото списание Свет мотора, което също го внасяха у нас.

Хескетите правиха фурор тогава не само сред четящите техн. издания мотористи, а и сред да го кажем- книжните автоентусиасти /какъвто бях напр. аз тогава като дете/, понеже от края на 70-те, британската мотоциклетна, а и автомобилна индустрия бе в упадък, и тия творения на Лорда се възприемаха като нещо ново и обнадеждаващо мото-начинание за острова, а и за Европа.

Ето кратката история на тия байкове.

https://en.wikipedia.org/wiki/Hesketh_Motorcycles

По-скоро са от времето ми на чавдарче - не забрявяй, че съм малко по-малък :) Все пак чудно ми е как соц пресата да ги е раздувала чак толкова тия бутикови моторетки. Сега погледнах в Уикото, че тоя модел Вампир от снимките е направен само в 50 бройки, а V1000, който най ме кефи като дизайн - в 150. Инак чешкото издание SM и аз ги събирах, ама някъде вече след средата на 80-те...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Октомври 26, 2019, 22:46:03
Отговор #22

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Ами не е много за учудване.
Нашата техн. преса представяше още от нач. на 70-те год. редовно и отн. обширно всякакви шантави неща и новости в авто и въобще транспортната индустрия.
От 1975, до някъде 1990 год, имаше и ежегодни представяния/обемни статии в ноемврийските броеве на НиТ за младежта, кръстени Автосалон-76,78,79, и т.н, с новостите от съотв. септемврийски автопремиери, писани от инж. Григори Констандиев.

Ето тук има архивирани качени броеве от това списание, много е интересно.
В ноемрийските броеве са специално автопремиерите, и е представен победителя в съответния годишен конкурс за кола на годината.

https://www.sandacite.bg/%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0%D1%83%D0%BA%D0%B0-%D0%B8-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%BC%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%B6%D1%82%D0%B0/

Имаше и от един друг инж. със сходно име- Григори Константинов, пак писани редовни и подробни автостатии, касаещи западни коли и мотори.

Напр. в НиТ за младежта, от 1974 год. брой, съм чел много обширна статия за възхода на КиТ-кар и реплика индустрията, вкл. с представяне на гамата на Екскалибур и инфо за създателя на фирмата- Бруук Стивънс.

Ако някога си преровя отново останалите ми чешки броеве от СветМотора, и ако намеря представяния за Хескитите, ще ги препостна тук.
« Последна редакция: Октомври 26, 2019, 23:02:18 от USfan »