Автор Тема: Skoda 120/130 L/А 1987 г.  (Прочетена 2134 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Октомври 27, 2019, 15:32:58
Прочетена 2134 пъти

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Здравейте , доста време не съм писал тук. Докато колата която търсех , сама ме намери .

Не обичам да пиша булевардни авто мото романи , затова споделям в делови формат. Накратко - колата ми я предложиха
за доста скромна сума в родния ми Смолян. Отидох , огледах - хубава субстанция и хич не се двоумих

Исках шкода , която да карам. Не да правя от до .Имам сума ти други инженерни задачи и проекти. Затова и топазената
120 ка се позабави , но върви неизбежно  към пътя.

Не ми харесва да се кача и да карам от раз . Пипнах я изцяло както трябва на прима виста .
Автомобила е японка от 1987г , доста запазена откъм линия и купе. Става да се кара и за кратко време се превърна
в удобна ежедневка. Всякаш доброто старо време с всичките му мили спомени бляснаха отново на хоризонта :D

Пребоядисах джантите бели , смених кокпита с много запазен , спретнах един спортен голям удобен волан , прекомпановах  лампичките
от таблото. Инсталацията се актуализира с 11 релета( къси , дълги , фарове за мъгла предни и заден , ново реле за мигачите , стартер , клаксон , зумер за забравени фарове). Нов акумулатор и нови словашки клеми към него.

Ревизирах фаровете от до боя отвътре , нови цокли за крушките  , чисто нови предни мигачи от склада. Ремонтирах ключа за дълги - къси - отврат при 120 ките , има един чалъм ;).

Колата беше с теглич - робското унижение за задномоторна Шкода. Веднага  го разкарах , но има последици от него - тампони на мотор
и кутия за смяна .

Газвовата уредба бе некадърно поставена и опасна , бутилката бе с изтекъл срок и загубен паспорт. Прекратих и нея

Вкарах мотора в ритъм , поставих и настроих карб от Лада самара . Друга кола , друг вървеж :D

Та това е , сега и се кефя и продължаваме заедно . :)

Ето на вниманието на аудитрията на форума радостта ми:

 
« Последна редакция: Октомври 27, 2019, 17:45:20 от dido1903 »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Октомври 27, 2019, 19:45:59
Отговор #1

Неактивен ilian

  • Публикации: 195
Честита да ти е колега. Само хубави шкодички напоследък намирате и пускате.

Октомври 27, 2019, 20:33:59
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811

Браво, Киро, честита покупка!
Изглежда добра субстанция, и е в толкова типичния 80-ски горяло оранжев цвят. :)

Дай по детайлни снимки на как стои Самара карба към колектора, и някои ако може обяснения около монтажа му, това е полезна модификация.

Октомври 27, 2019, 20:58:44
Отговор #3

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Изглежда 2019 е годината на шкодите ;)
Честито ново попълнени!
we all have wings, but some of us don't know why

Октомври 27, 2019, 21:03:36
Отговор #4

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Добра е колата, хубава база, ти другото ще го направиш. Всъщност колко шкоди имаш в момента 😀

Декември 17, 2019, 20:57:24
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3764
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Продава се!
За фенове и конкретика - 0889 890 944 - Кирил
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987