Автор Тема: Възможен електрически проблем с фиат 124-Спайдър 2000  (Прочетена 2865 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 25, 2021, 11:18:09
Прочетена 2865 пъти

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
Здравейте съфорумници.....Закупих колата в движение-Всичко си беше нормално-Разглобих е за боя........и след като я сглобих ПАЛИ И ВЕДНАГА ГАСНЕ-все едно че няма гориво или ток за да заработи постоянно......Помпата дава достатъчно налягане-електрическа е и т.н.Казаха ми да проверя компютъра и човека ми го свали от колата.За моя голяма изненада и без него тя снощи запали и естествено угасна.......Давайте мнения----ток ли не отива където трябва-някой кабел ли не е закачен след боядисването....Уверен съм само че проблема не е в компютъра.   В делкото е датчик а не-чукче с наковалня........Приемам мнения и съвети.   БЛАГОДАРЯ.
« Последна редакция: Юли 26, 2021, 15:14:52 от dido1903 »

Юли 25, 2021, 17:24:49
Отговор #1

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Здравейте съфорумници.....Закупих колата в движение-Всичко си беше нормално-Разглобих е за боя........и след като я сглобих ПАЛИ И ВЕДНАГА ГАСНЕ-все едно че няма гориво или ток за да заработи постоянно......Помпата дава достатъчно налягане-електрическа е и т.н.Казаха ми да проверя компютъра и човека ми го свали от колата.За моя голяма изненада и без него тя снощи запали и естествено угасна.......Давайте мнения----ток ли не отива където трябва-някой кабел ли не е закачен след боядисването....Уверен съм само че проблема не е в компютъра.   В делкото е датчик а не-чукче с наковалня........Приемам мнения и съвети.   БЛАГОДАРЯ.
Най-елементарното което може да направите сам е да потърсите някоя незакачена, покрита с боя или недостегната "маса"-минус.
Успех!
retrobs.com

Ноември 12, 2021, 16:42:01
Отговор #2

Активен USfan

  • Публикации: 10811
Какво стана с този Фиат, пали ли вече...
Ако е с електронно запалване, но с дистрибутор с палец, тоя симптом може да се появи при дефектиран Хол-сензор /без значение дали е вътре в дистрибутора, или е на маховика на кол. вал/, или игнитерна плочка, така предполагам.
Колегата Киро по такива запалвания е по-сведущ, може той да каже.

Във всеки случай е добре да се качи тук снимка на дистрибутор, както и на игнитерната плочка, която е някъде наблизо позиционирана, за да се видят точните им версии.

Ноември 23, 2021, 10:00:45
Отговор #3

Неактивен тетевен

  • Публикации: 229
От пускането на темата -не съм го поглеждал защото имах прекалено много работа. Тези дни ще започна да търся причината и ще снимам. Ще кача снимки на делкото и всичко което е свързано с електриките........Ще повторя че преди боядисването всичко беше нормално.....Сега запалва и гасне веднага-все  едно свършва горивото......Благодаря за вниманието.