Автор Тема: За джантите и гумите  (Прочетена 25194 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Януари 13, 2015, 19:48:19
Отговор #30

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Излизат и за Сироко и Пасат, но 5-ци на ЕТ45.

Януари 13, 2015, 23:26:37
Отговор #31

Неактивен kompirovski

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
Благодаря на всички помогнали да разрешим загадката, особено на колегата Пламен Хинков.

Отговорът си го пишело на самите джанти, но човек трябва да има има очи да го види  :winktongue:

Има ли някой да съживява VW от епохата?


Април 03, 2016, 17:30:39
Отговор #32

Неактивен tqnko

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Здравейте на всички. Не се познавам с никого от форума, но от скоро започнах с един приятел да работим по проект за джанти със спици. Идеята ни в началото е да направим 2 и ще ги монтираме на пежо 306 за известно време да видим как се справят и всичко останало. След това може би ще  направим още 4ри за моя мерцедес 124 и ще видим на по тежка кола как се справят. Ако всичко стане както трябва чудя се дали ще има интерес някой да си търси такива?
До сега сме направили два централни фланеца и двата обрача сме ги пресовали - и надупчили. Със 72 спици са тези а междуосието за отворите е 4х100. Съвсем скоро ще направим спиците и ще ни останат винтовете където ще е по-голямата играчка, но мисля че ще се справим. Това е за сега, приемам всякакви въпроси и така  :)

Април 03, 2016, 17:41:59
Отговор #33

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 395
Само спици или и други мислите да правите  O0
FORD - Found On Road Dead

Април 03, 2016, 17:49:25
Отговор #34

Неактивен tqnko

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
Ами като цяло със спици. Още си набавяме машини и мислим начини как да оптимизираме процесите. Евентуално по-нататък може и да приемаме и други предложения но не искам да обещавам неща за които само времето ще може да покаже.  O0

Април 03, 2016, 18:53:59
Отговор #35

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Интерес ще има предполагам."Лудите" не са малко.
Но......защото винаги има едно но.Как ще гарантирате здравината и безопастноста на изделието?
Компанийте който се занимават с тая дейност имат екип от инженери, лабораторий и стендове за изпитания.И пак няма 100% сигурност.А Вие как ще Ме убедите и ще Ми докажете, че Вашите изделия са безопастни? Питам не с цел заяждане и дрязги. Питам защото за Мен като бъдещ Ваш клиент евентуално, това са важни въпроси за детайл от първостепенна важност в едно МПС.Питам също и защото обичам да карам прекалено бързо и то не само по правите и за това държа на изправността и здравината на всеки един  детайл.
Пожелавам Ви успех с пройзводството.Ще следя темата с огромен интерес.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Април 03, 2016, 21:00:34
Отговор #36

Неактивен немо

  • Публикации: 1041
  • пиперлив
До сега сме направили два централни фланеца и двата обрача сме ги пресовали - и надупчили. Със 72 спици са тези а междуосието за отворите е 4х100. Съвсем скоро ще направим спиците и ще ни останат винтовете където ще е по-голямата играчка, но мисля че ще се справим. Това е за сега, приемам всякакви въпроси и така  :)
Снимки на направеното до момента?
Opel Monza 3.0 GSE  1985
Opel Monza 3.0 GSE  1984
Opel Senator 3.0 AT  1985
Mazda MX5 NB 1.6    2001

Април 03, 2016, 21:16:00
Отговор #37

Неактивен tqnko

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 5
dino412, разбирам те напълно. По никакъв начин за сега нищо не можем да докажем. В месец април най-вероятно ще са готови първите 1 2 чифта и ще ги ползваме и ще следим дали има отвинтени винтове, раздължени спици и т.н.. Иначе смятам, че обрачите ни са стандартни все пак ги ползваме от други джанти, спиците ще ползваме 4мм, а фланците са солидни. Не знам ако стане някакъв проблем от къде ще дойде заради това първо ще ги тестваме ние. Както казах надявам се 2рия ми чифт да е за моята кола 124ка тя е тежичка и ще я разтъпча яката. Към този момент е това все пак сме в самото начало, а начинието наистина иска пипкавост.
немо, до няколко дена ще снимам всичко в детайли.  :)
(съжалявам, че не съм намерил темата а бях отворил нова)
« Последна редакция: Април 03, 2016, 21:20:36 от tqnko »

Април 03, 2016, 21:29:36
Отговор #38

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Колега,усещам еуфория в начинанието ви .... което не е никак лошо!
Тук в Бг се страхуваме да инвестираме (по ред причини) в начинания и проекти.Дано се завърти колелото (със спици) та да живне малко икономиката!
Пожелавам ви успех!
retrobs.com

Април 04, 2016, 20:34:27
Отговор #39

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
dino412, разбирам те напълно. По никакъв начин за сега нищо не можем да докажем. В месец април най-вероятно ще са готови първите 1 2 чифта и ще ги ползваме и ще следим дали има отвинтени винтове, раздължени спици и т.н.. Иначе смятам, че обрачите ни са стандартни все пак ги ползваме от други джанти, спиците ще ползваме 4мм, а фланците са солидни. Не знам ако стане някакъв проблем от къде ще дойде заради това първо ще ги тестваме ние. Както казах надявам се 2рия ми чифт да е за моята кола 124ка тя е тежичка и ще я разтъпча яката. Към този момент е това все пак сме в самото начало, а начинието наистина иска пипкавост.
немо, до няколко дена ще снимам всичко в детайли.  :)
(съжалявам, че не съм намерил темата а бях отворил нова)

Благодаря за откровенния отговор.
Аз също Съм любопитен да видя процеса на пройзводство.Качвайте смело снимки.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.