Автор Тема: ČSSR плакeт за кола ACRČS решетка табелка емайл емблема Škoda * Tatra * Jawa *  (Прочетена 2623 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 12, 2019, 19:30:58
Прочетена 2623 пъти

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Висококачествен плакет, изработен от неръждаема цинкова сплав по най-съвременни технологии. Зъбното колело и лъвът са с високогланцово хромиране. Украса: устойчив срещу корозия и температурни колебания частично прозрачен стъклен емаил върху металната повърхност.



Автоклубът на Чехословашката република (ARC, ACRČS) е основан на 8 март 1922 г. в резултат на сливането на Чешкия автомобилен клуб (ČCA) и Чешкия мотоциклетен клуб, основан през 1904 г. Седалището му е от 1925 г. къща в Луцов, сега улица Оплеталова.

По време на Втората световна война дейността на клуба е прекъсната, възстановена през 1945 г., забранена отново през 1948 г. и възстановена през 1990 г. След разделянето на Чехословакия през 1993 г. името е променено на Автоклуб на Чешката република (ACR). През 2016 г. ACR има над 10 000 членове в близо 700 местни клуба. Клубът е член на следните организации: FIA (Fédération Internationale de l'Automobile), FIM (Federation Internationale de Motocyclisme), VEM (Европейски мотоциклов съюз), Чешки олимпийски комитет.

Диаметър: 900 мм.

Изработена е в два варианта: с вградени болтове ба гърба за захващане с болтове или шпилки, както и вариант с висококачествено двойнолепящо автомобилно фолио за лепене на открито марка 3M за автпмобили без решетка или за залепване отзад на колата.

Цена 25 лв. Възможно лично предаване в София, Пловдив, Пазарджик при предварителна уговорка
Контакт: на лични тук                                                                                                                                                                                                     

Моля, разгледайте и другите ми оферти - продават се и други интересни автомобилни мемориали, сред които са висококачествените ключодържатели Trabant, Wartburg и EMW и плакети на международни моторни клубове!




Май 22, 2020, 23:06:18
Отговор #1

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Още един плакет за чехословашки олдтаймери: отличен водач - Vzorný Řidič



цена 25 лв

Юни 02, 2020, 15:11:00
Отговор #2

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Поправка: разбира се, диаметърът на първия плакет е 90 mm (9 cm), a не 900!  Благодаря на колегата Драго (V8) за обърнатото внимание  :D

Вторият - Vzorný Řidič е 8 сантиметров!
« Последна редакция: Юни 02, 2020, 15:14:54 от maini4ka »

Януари 18, 2022, 00:48:49
Отговор #3

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
нова цена 20 лв
(нова партида, матрицата се изплати :-)

Март 18, 2024, 21:15:14
Отговор #4

Неактивен maini4ka

  • Публикации: 495
    • каналът ми в кинескопа
Имам още от чешките плакети!