Автор Тема: 𝟙𝟡𝟠𝟜 ℕ𝕚𝕤𝕤𝕒𝕟 𝟝𝟘𝕥𝕙 𝔸𝕟𝕟𝕚𝕧𝕖𝕣𝕤𝕒𝕣𝕪 𝔼𝕕𝕚⻰  (Прочетена 5024 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 20, 2019, 22:28:39
Прочетена 5024 пъти

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
 През 1984 Nissan Motors произвежда 75,351 от новия модел 300ZX за американския пазар .
От тези бройки 5,148 са лимитирана серия в чест на 50 годишнината на Nissan. Цената на тази специална версия е $26,000. Предлага се без други опции освен избора между 4 степенен автомат и 5 степенна ръчна кутия . Стандартното оборудване включва дву-тонална металик боя #210 Light Pewter Metallic #505 Thunder Black разделени от златни кантове , допълнителни вежди на задните калници (предните също са по-широки), 16 ки лети джанти с турбо дизайн обути в Pirelli P7 гуми. Пружините са по - твърди с 10% , електронното окачване е същото като стандартния турбо Z31 ,но е рекалибрирано с по - агресивни настройки , което позволява по-добра стабилност при високи скорости. Интериора е в черна кожа със специални златни AE надписи и напълно дигитално табло и приборни инструменти измерващи G force .Климатроникът също е стандарт заедно с пълен ел. пакет и автопилот с управление от волана. Стерео системата е с мощност 80 watt , high fidelity качество на звука с 8 високоговорителя и управление от волана . Изключително интересна е саунд системата Body Sonic - само я включвате и седалката ви прави масаж в ритъма на музиката , която слушате. Екстериорно машината се предлага в двуместен вариант с T tops тарга с огледално покритие на таргите и сребърно тонирани стъкла . Тройните златни кантове , златните Турбо графики по праговете и специалните емблеми на предните калници , завършват уникалния вид на тази версия . Под капака се крие същият турбиниран 60 градусов V6 3000 двигател, предлаган и във базовия 300 ZX Z31 turbo . Произвежда 200 кс . при 5200 оборота . Това му позволява да развива 100 км/ч под 7 секунди , а четвърт миля изминава за малко над 15 сек. Максималната скорост е електронно ограничена на 137 miles . Скорости от порядъка на 230 + км/ч могат да бъдат постигнати съвсем лесно чрез откачането на ограничителя. Първото впечатление при закупуването е доста голямо , когато ви връчат уникалния златен ключ . Разбира се , ако го загубите можете да се сдобиете с него срещу около 400 $ и повечко късмет.


Ноември 20, 2019, 23:00:07
Отговор #1

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Покупката стана наистина случайна . Коментирах обява в една от щатските групи , че колата е страхотна , но е доста далече . Включи се в коментарите един човек , който имам в приятели от няколко години с коментар , че има такава и от Холандия изобщо няма да е толкова скъп транспорта . Веднага минах на лични за снимки и информация.

Колата я Е внесъл от Щатите преди 6 години , като го уверили , че е в отлично състояние . Оказа се обаче , че мотора е за основен ремонт , боята е цялата в драскотини , салона изпокъсан или по негови думи : Looks like shit ... Имал два варианта - продажба така както е или да я направи както трябва . Машината имала голям плюс все пак -  купе без ръжди и удари . Реставрацията продължила 4 години . Инвестицията - над 15 000
Евро . Разглабя целият автомобил до голо купе - окачването на пясък , боядисано прахово и сменен всеки един тампон с оригинален такъв . Купето изтъркано до гола ламарина и боядисано в оригиналната цветова гама . Мокета , стелките , седалките - чисто нови ! Цялата ел инсталация на двигателя и тази под арматурното табло - чисто нови ! По-големи спирачки от фейслифтовия Z31 1988 , спортни дискове . Двигателят напълно ремонтиран с чисто нови бутала . Турбината по-голяма отново от фейс модела . Списъка е наистина дълъг , но няма да ви отегчавам повече .




« Последна редакция: Ноември 20, 2019, 23:03:47 от didotooo »

Ноември 20, 2019, 23:21:53
Отговор #2

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дидо, приказна покупка, честито за нея, и най-сърдечни пожелания за бъдещото и приятно каране, и разбира се, пазене в тоя и фантастичен и рядък вид.  :)

Това ме подсеща, и че един светлосин металик къса база закрито купе нон-тарга, имаше в София, с такива вероятно при него присадени на калниците, странични- Нисан 50 години, баджове.
Тоя същия после се появи в Варна, вече бордо боядисан, и с присадени гнусни джипови хром джанти.
« Последна редакция: Ноември 20, 2019, 23:26:03 от USfan »

Ноември 21, 2019, 01:03:13
Отговор #3

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Честито и от мен ! Нямам думи просто за колата  8)) , страхотна е ! Изпълнението , екстрите , турбо , реставрацията !!! Уникална е !!!

Ноември 21, 2019, 06:54:29
Отговор #4

Неактивен fifo

  • Публикации: 1140
Ухаа, това си е висша лига.
we all have wings, but some of us don't know why

Ноември 22, 2019, 13:20:00
Отговор #5

Неактивен BikerBoyy

  • Публикации: 100
Ехее Честито Дидо, уникално!
При теб ли е вече колата, давай снимки. ::)

Ноември 22, 2019, 13:45:27
Отговор #6

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
Наистина висока топка. Честито !
За такава кола реставраторте са измислили максимата - Никога не карай своята кола !

Ноември 22, 2019, 14:23:44
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Дидо, започна като приказка и сега не мога да повярвам, че си купил подобно бижу!
На всичкото отгоре, яко расова турбомашина!

Свалям шапка и очаквам снимки, на които се виждаш и ти, ухилен на фона на това 50 AE!

145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 22, 2019, 21:25:33
Отговор #8

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Колеги , благодаря Ви за оценката на тази машина и пожеланията ! Автоматично ги препращам към брат ми !  :)) :))

Всъщност брат ми си продаде неговия 300 ZX Z32 преди броени дни и беше готов с кеша в джоба !
Аз нямах такава сума и му я предложих , като не мислех честно казано ,че ще мине на Z31 та дори и тази специална машина . За моя огромна радост след като видя снимките и инфото за нея ,което му пратих ми написа с големи букви :   КУПУВАМЕ !  >:D

 Причината тази кола ,да бъде в нашето семейство е ,че той беше решителен и не се поколеба и за миг дали трябва да приберем тази машина или не .Измъкнахме я под носа на един немец , двама холандци и един поляк , който има такава , която продава в момента в мобиле де за 25 000 евро и си е поръчал още една от щатите . Него по принцип супер трудно можеш да изпревариш , когато става въпрос за продажба на части или цели ДАтсуни в Европа ,че и щатите поради причината ,че групата Datsun Europe е негова и първо той вижда обявите  :)) :)) Не можаха да повярват просто хаха !
За наш късмет , колата не беше обявена никъде !

Пускам още само няколко снимки от реставрацията и продължавам нататък  :D





Ноември 22, 2019, 22:10:00
Отговор #9

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Трябваше да се действа наистина бързо . Та на 15 .11 . 19 или точно миналия петък рано сутринта вече бях в самолета към Германия при брат ми . През деня подготвихме буса за 900 км пътуване в посока и през ноща в 12 :00 потеглихме към Холандия !



Ето го и незабравимия момент ! От около 10 години знам за този модел и ми е мечта . За първи път го видях на живо и се извинявам за малоумните реакции и коментари  :)) :)) :))