Автомобили > Немски автомобили

Mercedes W114 130.923

<< < (2/6) > >>

dido1903:
Васко, привет в този сектор. Отново си с голям черен седан. Успех с този проек ти желая!

vasko4:

--- Цитат на: Bogi в Ноември 25, 2019, 18:33:36 ---Вадиш мотора и го разглобяваш да видиш какво има вътре.
Успех

Какви скорости има w109 ?

--- Край на цитат ---
Модела е w108 :)
Скоростите са ръчни 4 степенни. Не съм влизал в подробности, но според мен този двигател и скорости не са оригиналните за този модел. Въпреки че е бил 2.8 според мен оригиналния двигател за това купе не е този.

vasko4:

--- Цитат на: Caxo в Ноември 25, 2019, 19:57:49 ---Малко съм на кантар до колко си е струвало да развалиш синия, който според мен е по-красивия модел и поне на снимките не изглежда да е чак такава скрап, но минало заминало.... Колкото до мотора, няма какво да се чудиш- развиваш до последното болче и после събираш на ново. Предполагам с лагерите няма да е голям проблем и няма да са много скъпи, но с ремонтните бутала ще са цифра. Много е възможно от стоене да са се окислили, раздули и това няма превъртане...Като цяло опитите за палене  на мотор в такова състояние биха довели до "досчупване/доизносване" и на малкото читави части и сглобки.

--- Край на цитат ---

Повярвай от купето нищо не става, много е зле положението, а документално единственния вариант беше бракуване иначе за да се запази регистрацията, трябваше да издирвам предишни собственици, а те най вероятно вече са доста наследници и нямаше никакъв смисъл.
Точно тези цифри малко ме притесняват, каквото и да потърся като част за този двигател, ми излизат едни солени числа....
Та има ли някой от форума, който да е отварял и ремонтирал такъв двигател??

fulcrum:
Васе , давам ти две ,,майнишки '' координати на Mercedes ,,кардиолози'' :)

0885 52 31 22 -Румен Спасов.
0889 24 44 84 - Иван Караиванов

vasko4:

--- Цитат на: fulcrum в Ноември 26, 2019, 08:09:59 ---Васе , давам ти две ,,майнишки '' координати на Mercedes ,,кардиолози'' :)

0885 52 31 22 -Румен Спасов.
0889 24 44 84 - Иван Караиванов

--- Край на цитат ---
Благодаря, със сигурност, ще ми е необходим добър "кардиолог" защото аз нямам необходимите знания и опит в двигателите.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия