Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69044 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 27, 2019, 22:20:13
Прочетена 69044 пъти

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Здравейте отново колеги , както знаете от съседната тема  https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,10498.msg147496.html#new
бяхме с брат ми в Холандия, където той си купи специалната версия на Z31 .

Двете истории и коли са тясно свързани . В момента , в който влязохме в къщата на Денис (холандеца , от който брат ми си купи тотално реставрирания 300 ZX ) си говорехме  ,че тази модификация ми е мечта от доста години , но в предвид цените им на пазара явно ще си карам стандартния базов модел още дълго . Тогава той се обърна и ми каза имам нещо за теб , нека влезем все пак да ви почерпя с холандски сладки и кафе (не , сладките не бяха от веселите  :)) :)) )
Та докато попълваха документите за продажба с брат ми , ми разказа ,че няколко години поред уговарял същия 50 th anniversary edition 300 ZX . Идеята му била след като реставрира неговия да го продаде и да закупи този и да повтори - хоби му е да се занимава . Но разбира ,че не се знае колко още му остава на този свят и приоритетите му се променят рязко . Следял е проекта ми и каза ,че би се радвал да попадне и този в мои ръце. Голяма чест за мен ! Не можахме да я видим на живо - човека беше на работа . Така и се прибрах във България.
Денис ни свърза , очаквах снимки с нетърпение и информация .

Относно машината . Стои от над 20 години в едно хале (с приблизителна точност в книжката за обслужване последната дата е от 1996 година ). Двигателят е започнат да се разглобява от по предния собственик по незнайни причини - така я е закупил настоящият. Имала тук там за кърпене основно по праговете , но нищо непоправимо . По думите и на двамата - отлична за проект ! Точно това и търсех .
Колата е на 55 000 мили ! Освен документите и състоянието на салона го потвърди . Без интервенции , пълен оригинал в напълно стоково състояние .






« Последна редакция: Ноември 28, 2019, 17:15:14 от dido1903 »

Ноември 27, 2019, 22:31:29
Отговор #1

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Имам само един въпрос : - Кога?

П.С. Пък ако ми кажеш че не си питал за синята кола на преден план ще се разприятелим във фейсбук :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 27, 2019, 22:32:20
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Отне цял ден да я изкарат от там впредвид ,че и стария Форд , върху който беше нисана , не беше пален с години . А бързах понеже трябваше да хванем курса на доставчиците .



Все пак в петък 22.11 .19 ( миналата седмица ) , халето беше разчистено ,а колата изровена от там . Имаше малко драма с документите , но накрая човека изрови и тях . В понеделник беше обявена за експорт и същия ден потегли към България !




Буквално не спах тези дни от вълнение . Всичко стана толкова бързо в предвид ,че не бях изобщо готов за покупка на подобен автомобил , нито пък съм вярвал ,че го намеря в Европа . Вариант да го изтърва - не съществуваше !

Снощи пристигна благополучно  към 00:30 по среднощ и го прибрахме в сервиза за бърз оглед , където реално разбрах какво е състоянието на колата .
Праговете са за кърпене , в задната част има на стандартните места гнило . Като цяло нищо не ме стресира и е далеееч в по-добро състояние от предните ми два Нисана . Забележете чисто новото оригинално гърне  :o Нямам идея как са се докопали до него .







Ноември 27, 2019, 22:40:21
Отговор #3

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Днес и хвърлих една кофа вода , оказа се с прилична боя . След това я оставих на слънце с отворени врати ,че си мирише на специфичната миризма на един стоял с години автомобил  :))


Ноември 27, 2019, 22:45:42
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Имам само един въпрос : - Кога?

П.С. Пък ако ми кажеш че не си питал за синята кола на преден план ще се разприятелим във фейсбук :)

Хаха Корвета не се продава , има и Датсун 240 Z . Също Сиера косуърт и разни други интересни машини .  Общо взето не е случаен човека .

Ноември 27, 2019, 23:04:10
Отговор #5

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Чакай че нещо се обърках коя тема коя е  :). Правилно ли разбрах, че двамата с брат ти сте си взели еднакви нисани?

Ноември 28, 2019, 00:10:47
Отговор #6

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Хаха Корвета не се продава , има и Датсун 240 Z . Също Сиера косуърт и разни други интересни машини .  Общо взето не е случаен човека .
Браво за ентусиазма и късмета. Искрено се радвам че си Я намерил.
Пък като тръгне да върви някой ден искам да и видя таблото. Нали знаеш - луд нашарено се радва  O0
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 28, 2019, 11:57:44
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
Страхотия, Дидо! Ама те, хубавите неща са спонтанните!

Такава кола не се купува с много мислене, знаеш. Или поне не е толкова забавно да му мислиш много  :))
Честито! След вашите теми, скоро скоро прерових мобиле.де и аутоскаута за подобни машини.
Май са доста редки в Европа. Пълен късмет да намерите не един, а два юбилейни!

Ще ми се да ни държиш в течение на забавленията и по двете ЗеТки :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 28, 2019, 12:13:11
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дидо, след избързването и неправилната честитка в съседната тема, хаха, честита нова същата придобивка и на теб!  :)
Голям късмет за тия двата Юбилейни, а и тоя твоя изглежда с доста добра и оригинална субстанция, чак до Накамичи стереото.  O:-)
Е, не знам дали това тук оригиналното е на тая фирма, моето на лифтинга 300, беше ако не греша, от Накамичи правено.

Ноември 28, 2019, 13:30:55
Отговор #9

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Честито! Понякога нещата се случват по съвсем нелогичен начин. Важното е резултатът. Обикновено, човек иска ли нещо достатъчно силно, няма как да не се получи. И аз ходих да търся лайсна и си купих кола...