Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69041 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 28, 2021, 22:02:42
Отговор #120

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
А няма начин като разчопля тук и там да не излезе по нещо . Благодаря !

dakatta , VQ37VHR е страхотен мотор , брат ми кара 370 Z . Върви много прилично и се държи чудесно.  Поддържали сме го доста километри със скорости 200-250 докато се гоним с разни машини по немските аутобани. Но ще е доста скъп ''Swap'' за да получим автомобил с мощност около 340 кс.
 Оригиналният VG30ET е изключително здрав с кован вал и биели фабрично. Мощности от порядъка на 400кс в безопасен режим не са проблем . Друга сравнително евтина опция е поставянето на VG30DETT от следващия 300 ZX Z32 , който е с двойно турбо и също държи доста на модифициране . Между другото в последната производствена година се е монтирал този двигател , но във вариант VG30DET - сингъл турбо .




Интересното с колата на брат ми е ,че е N:1 произведена от 80 броя Nurburgring Edition Абе всичките вкъщи сме някакви лимитирани юбилейни  :)) :)) :))











Ето я и вече регистрирана с интересния номер :




Юни 29, 2021, 08:55:32
Отговор #121

Активен Logrus

  • Публикации: 288
Само като вариант - по-старият мотор от 350Z се слага и в Рено Еспас 4 и Лагуна, т.е. се намира по-лесно и на по-достъпна цена.

Юни 29, 2021, 09:17:07
Отговор #122

Неактивен krasi-mir

  • Публикации: 123
Дидо, моите почитания, направо къртите с тия зетки.

Карал съм z350 JDM и знам, какво е усещането.
Тия дни, подхождам към магистралата и гледам в огледалото зад мен нещо нисанесто. Признавам си не ги познавам. Викам на съпругата - е сега станА страшно. Тя се стресна - кво става. - Ще видиш. Само как се показахме в трите ленти и - нема такъв звук и такова ускорение. Скайлайн, ама с частен номер и не разбрах, коя година беше. Изглеждаше да е 19 или 20 плейт.
Карал съм и Интегра тайп Р JDM, ама ....

Юни 29, 2021, 21:02:49
Отговор #123

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да , определено мотора от 350 Z се намира по - лесно , но не е особен ъпгрейд . Те са по 280кс , а тези коне са супер лесни за постигане с почти напълно фабрична Z31 - ца. В предвид ,че имаме около 3 свободни VG Мотори е доста вероятно някой от тях да влезе.

Има из България R32 , R33, R34, R35 Скайлайни , но доста вероятно да сте видели R35 като най-масов.

Юли 02, 2021, 22:02:58
Отговор #124

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Екстериорно изглежда прилично . Има малко ръжда по рамката на предния прозорец в дясната и част  - паднал е някакъв предмет върху нея и е обелил боята , но така или иначе ще свалям предния прозорец защото нейният е пукнат и ще ги оправя тия моменти . Десният триъгълен прозорец също иска внимание гледам ,че има ръждясал участък на типичното място. Впечатление ми правят праговете при отворени врати изглеждат в добро състояние . Подкалниците също са окей и не личи като цяло купето да е претърпявало кърпене .














Много важно ми беше да няма дупки в багажното . Уплътнението на багажника се деформира заради тежкия капак и протича. Рядко някой му обръща внимание , защото събира вода под мокета особено в най-ниските части на багажното - под инструментите в ляво и под резервната гума в дясно . Тук и двете места изглеждат повече от прилично с повърхностна ръжда .







В задната част на багажното , където се съединява с панела на стоповете също се задържа вода и гние . Умишлено исках снимки и там и ми допадна състоянието.


Салона освен ,че е мръсен и с леко скъсана шофьорска седалка като цяло изглежда доста приличен . Таблото е перфектно , корите също са хубави . Доста са износени оригиналните стелки , но имам хубави . Изглежда без липси като изключим оригиналното радио .









« Последна редакция: Юли 02, 2021, 23:06:42 от didotooo »

Юли 07, 2021, 22:41:32
Отговор #125

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Машината е вече доставена до пристанището .

Все се чудя тия американци нямат ли по - хуманни начини за товарене ? Като видя мотокар да вдига кола така и особено моята ми се реве  >:D Продавача ме увери ,че мотокариста е внимавал много и няма никакви щети , но все пак ми изглежда неправилно.









Юли 07, 2021, 22:50:57
Отговор #126

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :))
Това първата кола ли ви е от САЩ ....идея нямате за повредени/деформирани прагове,накъсани тръбопроводи,липсващи тръби от генерацията ....  :)
retrobs.com

Юли 08, 2021, 06:59:26
Отговор #127

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Тук никой не го интересуват такива "дребни" подробности , хората са над тея неща  :)Дано да нямаш много повреди  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Юли 08, 2021, 21:08:59
Отговор #128

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ами втора кола ми е от там , но за първи път ми пращат снимки от разтоварването . Важното е да не опре вилицата в кормилото хахах !

Юли 31, 2021, 23:48:35
Отговор #129

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Съвсем скоро би трябвало да влиза в контейнера , доставчика ме подгря с няколко снимки и клипа  :)) :))




















 
« Последна редакция: Август 01, 2021, 00:06:05 от didotooo »