Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 70208 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 20, 2021, 09:36:20
Отговор #130

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
От около месец колата е във Бургас , но след големи разправии ,че не може да струва толкова , колкото е декларирана накрая се съгласих да я пишат повече . Съответно отлетяха още пари от предвидените за Мито и ДДС , но важното е ,че драмата приключи и вчера пристигна при мен . Много комплектен автомобил , солиден та дори доста по- изпънат от предния . Ръжди повърхностни , дупки няма . Ще видя като я поразчопля сега уикенда.





Ноември 21, 2021, 21:06:57
Отговор #131

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Вкарах вчера машината в сервиза . Първи обстоен преглед под капака . Всичко изглежда напълно автентично и без намеси . По щеката разбирам ,че нивото на маслото е на максимум и изглежда добре . Развих капачката и надникнах , нещата там са окей и обилно в масло сякаш е угасен сега. Инсталацията е прегризана от някоя гадина навярно белка или нещо подобно. Изглежда целия моторен отсек вкл и нишите на мотора са натъпкани с жълъди , сопи и слама  :))















Ноември 21, 2021, 21:24:05
Отговор #132

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
С Гарфилд свалихме таргите , прочистихме отворите за оттичане на водата . Много ми е интересно при нова покупка на стара кола , да гледам какви неща има в жабката и нишите . Намерих фактура за предните гуми , закупени през 2001 г. Ръководството на потребителя за стандартния 1984 300 ZX се намираше в жабката , а след това в нишата зад седалките открих и оригиналното за Анивърсъри версията ! Във багажното открих пълния сет от принадлежности - Крик , ключ за джанти , гайки в оригиналната опаковка предназначени за резервната гума и подпори за гумите. Налични бяха и капаците за таргите и капачето на волана с емблемата. Липсваше един калъф за таргата , но не е болка за умиране.























Ноември 21, 2021, 21:33:41
Отговор #133

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Отлична работа  :) но явно инспектор Рижко ви е помогнал  ;D
retrobs.com

Ноември 21, 2021, 21:38:19
Отговор #134

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Вдигнах я да разгледам положението отдолу . Няма дупки , няма и сериозни ръжди , но все пак има повърхностна ръжда и ще отнеме време да я отстраня . Цялото дъно и окачването изглеждат ,че са в ръжда . Обаче ми направи впечатление ,че при преместването в Щатите с мотокара има леки следи по стаб щангата . Тогава разбрах ,че това цялото ръждиво на вид покритие е някаква може би фабрична вакса , която се е оцветила така отвратително с времето . Мотокара я беше свалил на 2-3 места и отдолу се вижда непокътната черна боя .Определно бях изненадан да открия кора под двигателя - никога не съм имал такава на нито един от Нисаните .

























Ноември 21, 2021, 21:49:05
Отговор #135

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Отлична работа  :) но явно инспектор Рижко ви е помогнал  ;D

Голям помощник ми е , добре ,че се изпика върху подкалника , че да го измия от насъбраната кал  :D


Ноември 22, 2021, 12:24:38
Отговор #136

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Ето я колата от Фейсбук :)  Пожелавам ти с голям кеф да я реставрираш!
Любопитен съм как ще се процедира с ръждата по окачването, Ако е повърхностна може да се зачисти с четка и да се тегли един Вюрт  и после грунд , но може и да бъркам в подхода.

Ноември 22, 2021, 20:49:15
Отговор #137

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Ето я колата от Фейсбук :)  Пожелавам ти с голям кеф да я реставрираш!
Любопитен съм как ще се процедира с ръждата по окачването, Ако е повърхностна може да се зачисти с четка и да се тегли един Вюрт  и после грунд , но може и да бъркам в подхода.

Здравей и тук . Благодарско ! И аз се чудя все още как да процедирам там . За начало мисля да измия окачването и да видя дали ще падне тази фабрична вакса , за да имам по - ясна представа кое е вакса и кое ръжда . Резервоара беше с такъв жълтеникъв отенък , но след измиване се оказа в чудесно състояние .  Надявам се да се включат и колеги с идеи . Водоструйка имам , но не знам с какъв препарат да процедирам при измиването на дъното и окачването за да сваля всичко.


« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 21:12:53 от didotooo »

Ноември 22, 2021, 21:10:51
Отговор #138

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
В неделя ми отне около 6-7 часа да се справя с почистването на моторния отсек и самия двигател . Такова нещо не бях виждал  :))  Мисля ,че намерих и част от гризача , отговорен за прегризаната ел инсталация  >:D Американеца заподозря невестулки  :D











« Последна редакция: Ноември 22, 2021, 21:19:09 от didotooo »

Ноември 23, 2021, 21:14:00
Отговор #139

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
От опита ми , който придобих с всички предишни Нисани , знаех че е задължително да сваля резервоара след толкова дълъг престой . Нещата се случват много бързо и всички болтчета и гайки се развиват с лекота ! Изключително приятно ми е да разглобявам , когато не е спекло всичко . Дори кръстатите винтчета , които държат щита над крайното гърне се развиха с обикновенна кръстата отвертка. Резервоара отвън е в страхотно състояние без точка ръжда . Вътре обаче всичко е покрито с полепи от старият бензин . Имаше около 70% гориво , което миришеше ужасно. В началото помислих това за ръжда , но се оказа ,че пада с водоструйката макар и доста трудно!  Ще съм благодарен за съвети по какъв начин да се отърва от този слой в резервоара .