Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69020 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 28, 2021, 21:23:12
Отговор #150

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna









Подмених и 60% от вакумните маркучи , останалата част ще е може би следващия уикенд , че си изподрах ръцете  >:D







Окис има само по TPS датчика и буксата му . Напръсках ги с ElectroCleaner  . Извадих една свещ , струва ми се да е имала отлични смеси и добро горене . С това почивно/работният ми ден в събота приключи .






Ноември 28, 2021, 21:56:31
Отговор #151

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
В събота приключих с инсталацията , но стана късничко и не снимах . Бях готов с пожарогасителя , в случай ,че нещо се обърка. Закачих акумулатор и ... нищо ! Нямаше пушек нито искри  :)) Дадох на контакт , дигиталното табло светна от части - явно и това има студени спойки за оправяне . Стъклата се раздвижиха  , габарити имаше , единият фар се вдига със звука на стар шкаф , а другият когато си иска  >:D Мигачи няма , стоповете светят постоянно . Като цяло няма нещо , което да не ми се е случвало и да ме притесни.

Мотора се върти с лекота на ръка , като изключим хрупането на разни части от жълъди и слама , които са заседнали по шайбите на пистовите ремъци . След въртенето изпопадаха и успях да почистя отново за да не стане беля. 

Дойде ред да завъртя стартера . Звучи доста здравословно . Искра също има. Като цяло няма причина да не запали .




И днес на обяд минах да си прибера инструментите и да си почистя боклуците , че в понеделник ни чака работа по скучните клиентски автомобили  :)) Имах намерението да почивам , понеже след събота ме болеше зверски кръста .

Все пак не се сдържах и прескочих за туба бензин . Все още не съм готов с резервоара и закачих една помпа в туба. Пуснах да повърти свеж бензин в системата и излязоха разни боклуци .

Ииииииииииииииииии дойде ред да завъртя и да видим какво ще стане ! Много ентусиазиран , повъртях за кратко и доста бързичко запали ! Изключително съм впечатлен от тези двигатели . Златистия не беше пален от 1994 г , Другият Анивърсъри от 2000г , а този от 7 години . Всички запалиха с лекота , без чукане и каквито и да било механични звуци идващи от ДВГ.

Този запали на 4-5 цилиндъра и държеше една идея ниски обороти - около 600 . Поработи около минута така и го загасих да огледам какво става . Нямаше течове на гориво . След това за още една минута и накрая го оставих 10 тина минути на празен ход и си дойдоха всички цилиндри . Оборотите се стабилизираха , форсираше се много приятно . Определено съм щастлив днес ! Мотора звучи добре , а моят ремонт по ел инсталацията явно е бил успешен . Приятна вечер на всички  O:-)



Ноември 28, 2021, 22:14:04
Отговор #152

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497
Адаш, много изгризани кабели :o
Обаче, ентусиазмът ти винаги действа мотивиращо!
Супер!

Декември 06, 2021, 22:11:56
Отговор #153

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Адаш, много изгризани кабели :o
Обаче, ентусиазмът ти винаги действа мотивиращо!
Супер!

Като цяло освен болките в кръста - не срещнах затруднения при възстановяването .  :))

По традиция и този уикенд работех над нея . Реших да я дръпна до сервиза с другият Нисан и тогава осъзнах ,че е доста култово да се видят два 300 ZX Анивърсъри , при положение ,че у нас никога не е имало такъв автомобил . Смених ангренажен ремък с ролка , попаднах на оригинални семеринги за разпределителните валове и смених и тях , макар старите да не бяха протекли. Смених антифриза , изчистих водния радиатор и събрах още  2 лопати с жълъди .

Източих старото масло и налях специалното за промивки на Приста .  Сложих нова долна помпа на съединителя , но така и не ми се усмихна късмета и педала си остана долу. Та ще трябва да сменя и горната .























Декември 07, 2021, 01:06:14
Отговор #154

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Смени си името на темата. 300зх анивърсъри едишънИ.
Нахалник с тебе.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Декември 07, 2021, 20:41:38
Отговор #155

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Смени си името на темата. 300зх анивърсъри едишънИ.
Нахалник с тебе.

Бе нека си имат отделни теми ,че иначе три напълно еднакви автомобила ще стане мазало   :)) :)) :))

Току що получих благата вест , че загубеният ми модел от търг в Ибей е открит и вече е във Варна ! Нямам търпение утре да си го получа. Моделчето е от серията SuperSound , която вече не се произвежда и включва звука от двигателя на автомобила чрез вграден високоговорител в самата поставка . 1:43 мащаб на японския производител IWAYA







Декември 07, 2021, 20:48:23
Отговор #156

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Явно в случая се е появила някаква зависимост/болестно състояние към модела  :)
retrobs.com

Декември 07, 2021, 22:03:06
Отговор #157

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Явно в случая се е появила някаква зависимост/болестно състояние към модела  :)

Аз съм така с всяко нещо , към което се " пристрастя " . Пример давам с първият ми автомобил - едно готино и доста рядко mitsubishi galant sigma hardtop  . Прекарвал съм цели нощи пред компютъра да търся всякаква възможна информация , брошури и снимки от Япония за машината . През 2013 та превключих от мицубиши към нисан и същата история се повтори . А сега с Анивърсъри модела тотално изперках и купувам всичко свързано с него . Колкото по - рядко и скъпо е - толкова повече го искам . За кратък период попълних една витрина с брошури , моделчета , златни ключове , емблеми, покривало  и тн редки неща по тази тематика . Паралелно с това колекционирам винтиж аудио домашно и автомобилно.  Някой ден ще наснимам колекцията .


Декември 07, 2021, 22:11:45
Отговор #158

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Мдааа ... познавам доста хора от ретро средите с подобни симптоми  :)
Пожелавам успех на вас и всички останали!
retrobs.com

Декември 08, 2021, 00:05:45
Отговор #159

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
Дидо, след продажбата на златистия, колко нисана са в момента, че аз честно казано изтървах мача вече хахаха