Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69086 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 08, 2021, 17:01:58
Отговор #160

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
Дидо, брей, видимо доста работа е паднала с оправянето на жиците, ядени от гризачи!
Адмирации, че си оправил и такива за мен досадни неща като смяна на вакуум маркучи, ако са били повече бройки.  :)

Иначе, аз на Миатата имах така 3 поредни години /понеже я държах в гараж близо до гора, на морето до Балчик/, опити на горски мишки да си правят гнезда вътре в коша на мотора.
Бяха яли ту кабели по фаровете, ту кабели по ел. мотора на чистачките, весела работа.

Даже не се бяха впечатлили тия мишки и от пъхането на наръчи яко намаслени вестници по тези ключови места, след като първата година им констатирах присъствието.
Та, на следв. година бяха си направили ложе директно сред наръчите намаслени вестници. Машинното масло ама въобще не ги уплаши мишоците, или там плъховете. ))

За вакуумите да те питам, може ли да постнеш някой линк или инфо, от каква фирма или магазин в БГ, си купувал примерно разни на вътр. диаметри и материал вакуумни маркучи, каквито там си сменял.

Че аз на та 2 разл. коли, на Голф 1-цата и на Триумфа, ще трябва да си сменям маркучите, и при мен ще са разл. на диаметри и материали.
Та си търся някоя фирма търговец или вносител, за която колеги да имат примерно опит или положително мнение, за такива маркучи.
« Последна редакция: Декември 08, 2021, 17:12:01 от USfan »

Декември 08, 2021, 21:03:22
Отговор #161

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мдааа ... познавам доста хора от ретро средите с подобни симптоми  :)
Пожелавам успех на вас и всички останали!

Благодарим , искренно !  Наближава момента , в който трябва да дръпна леко ръчната с това хоби , че отнема доста финансов и времеви ресурс хаха .

Като цяло още не съм приключил с подмяната на всички вакумни маркучи , но близкият месец смятам да го направя. Поръчваме от дистрибутор на Спанер , носят ни ги направо в сервиза . Силиконов е и по спомен са 3 и 4 мм от черните , че не съм фен изобщо на сини или червени . Моля те да ми напомниш някой път във Фейса да и се обадя на жената  и да попитам дали продават и в София. Цената е около 5 лева на метър. Качеството е добро имат и маркуч тип излишно гориво с оплетка.

Братле , текущия резултат на мача е 3 броя Анивърсъри версии напълно еднакви -  с ръчни скоростни кутии. Единият е първият ми , който закупих от Холандия , но естествено е внос от щатите още през 1986 г понеже за Европа никога не се е продавала тази версия . Вторият е който в момента карам от Сими Вали, Калифорния . Последният е от Тампа , Флорида или за който става въпрос от средата насам в тази тема  :))

Та кратък обзор на плановете ми . Първият , прекарал целият си живот в Европа е доста изгнил - направо съм намразил коли от Европа особено от Германия . Всичко , което съм купувал от там е било с ръжда без значение от марката. Имам вече цели панели за него , но все още не съм му решил съдбата дали ще е за части или ще става кола от него някой ден . Взех го на всичкото отгоре и със счупен мотор.  Жал ми е да го изхвърля понеже е напълно редовен с документи и като цяло подлежи на възстановяване макар с доста труд, а отделно е на реални 55 000 мили !

Вторият е с най-малко ръжда и е произведен февруари месец - когато съм роден и аз . Макар ,че има натиснато на доста панели и лек удар отпред, тези факти ми стигат за да си го оставя за мен. Мотора работи много добре , иска внимание по окачването . Интериорно таблото има забележки , мокета беше ужасен и го смених , тавана е за претапициране .136 000 мили пробег.

Последният е доста изпъната кола със страхотна линия , а врати и капаци се затварят като типична японска кола . Абсолютно натурална без преправяния и намеси освен подмяната на радиото. Няма дупки , няма за кърпене , но повечко повърхностни ръжди тук там . 137 000 мили пробег . Тапетите на вратите , таблото , мокета са в страхотно състояние. Ще и върна блясъка и доброто техническо състояние и навярно ще и търся нов собственик някой ден .



Декември 08, 2021, 23:42:10
Отговор #162

Неактивен USfan

  • Публикации: 10811
А, мерси за инфото.
Ще ти пиша, ако не успея да открия до няколко дена някой доставчик в София на хубави маркучи.

Иначе ето тези НСП Ауто /от тях съм купувал някои неща/ продават силиконови черни по 3 и 4 мм диаметър.
Не знам дали техните са на тази фирма Спанер, ама ще ги питам по тел за повече инфо.
Тези имат и магазин в София, може да им ги огледам на място.

https://nspauto.bg/avtochasti/vakuum-markuchi.html?gclid=EAIaIQobChMI6_OT0JXV9AIVxeN3Ch0RVAciEAMYASAAEgLjzPD_BwE




Декември 09, 2021, 00:38:57
Отговор #163

Активен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
според мен 1 и 3 ги направи коли и ги дай с горница, направи си 2 в топ кондиция с части от трите преди това, и ще си хем хепи, хем напред с партие вероятно (трудът не го броим, там е ясно, както и времето)

Декември 09, 2021, 22:31:29
Отговор #164

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да и на мен това ми се върти в главата . С каквото остане ще събера първия , като го изкърпя преди това . Мога да се постарая и той да стане доста добре , но не съм убеден ,че ще имам времето. 
Имам части да направя две коли в отлично състояние и това ще са 2 и 3 . Макар да искат доста работа , съм много хепи , че няма да ги кърпя и така както изглежда няма да правя и моторите на този етап. Взех пълен сет на Фертан за възстановяване на резервоари и уикенда смятам да се занимавам с това . Най-важното в момента е колата да пали , върви на собствен ход и спира. Искам да посъбера впечатления и да изгладя техническите проблеми  , а след това ще се позанимавам и с козметиката.


Преди 4-5 години страшно се запалих по тези халогени . Моторизирани , но не с електромотори , а чрез някаква високотехнологична сплав , която реагира на топлина . Тоест включвате халогените и от топлината на крушката се активира механизъм за отварянето им . Тунерите от Нисмо ги предлагат през 80 дестте в каталога им и са точно за 300 ZX Z31 модела. Супер яко , нали ?  >:D















Освен от Нисмо се предлагат и ребрандирани , без надписи и с леко различен дизайн.  Тъкмо към такива се бях насочил , понеже нисмотата са изключително скъпи и редки за намиране .  Очаквах да ги намеря доста по - лесно , но ми отне може би 4-5 години . Няколко пъти се появяваха в Нисан групите из щатите , първият път с цена от над $300 , а това ми се стори лудост та ги пропуснах и чаках да изпаднат на по-нормални пари . След това разбрах ,че се търгуват за горе долу толкова , но ме изпревариха за следващите 3 комплекта , които се появяваха във времето.  Та ето ,че се появи чисто нов комплект в Ибей и този път без да му мисля ги прибрах .   Много е вероятно да им направя визията на Нисмо варианта .




















Декември 09, 2021, 23:02:54
Отговор #165

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Всеки си има мнение.
Аз бих направил и трите коли и няма да продам нито една.
Оригинално решение е това с халогените, но освен с рекламна цел, не виждам да има практическа полза за шофьора. Излишно оскъпява изделието.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 09, 2021, 23:49:48
Отговор #166

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Всеки си има мнение.
Аз бих направил и трите коли и няма да продам нито една.
Оригинално решение е това с халогените, но освен с рекламна цел, не виждам да има практическа полза за шофьора. Излишно оскъпява изделието.

То и аз бих си оставил и трите даже бих купил и 1988 Широ версията , както и 86 та турбо и ще си ги държа в супер готин гараж ,  но в някоя паралелна вселена , в която имам неограничен бюджет  :)) :))
Изобщо не ми и минава през акъла за практичност и това ми е последна грижа  . Все пак производителя изтъква , че при затворено положение , стъклата са предпазени от камъчета по пътя , а не се занимаваш да им махаш и слагаш обратно капаци всеки път , когато искаш да ги използваш . Супер яки са и моторизираните на Тойота за култовата АЕ 86 . Те гонят Нисмотата с цени по 1000 и нагоре долара .

Toyota Auto Cover


Декември 10, 2021, 09:41:34
Отговор #167

Активен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
каква практичност бе, колега, тук говорим за човек с три нисана на 30г от лимитирана серия - то е ясно, че е само и единствено за кеф - тия гъдели правят кефа

и за колите нещата не опират до мнение, а до възможности, иначе е ясно, че нищо няма да се продаде

Дидо, на първите мр2-ки също има такива халогени, но там капачетата са на ток - тия са по-яки, нещо като биметална пластина са вкарали, кеф са

Декември 10, 2021, 20:52:13
Отговор #168

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
каква практичност бе, колега, тук говорим за човек с три нисана на 30г от лимитирана серия - то е ясно, че е само и единствено за кеф - тия гъдели правят кефа

и за колите нещата не опират до мнение, а до възможности, иначе е ясно, че нищо няма да се продаде

Дидо, на първите мр2-ки също има такива халогени, но там капачетата са на ток - тия са по-яки, нещо като биметална пластина са вкарали, кеф са

Предполагам ,че има в предвид практичността конкретно на халогените , но на мен пък ми изглеждат дори практични хаха. Фен съм на всичко движещо , на копчета и светлинки хаха . По тази причина ми е любим 80's периода . Да , предполагам е очевидно , че не съм търгаш , а искренно се наслаждавам на процеса по връщане на забравени японски класики обратно на пътя . Все пак няма как да задържим всичко в този живот и някои неща трябва да си отидат , а ако изкарам някой лев отгоре - чудесно !

За да не е поста празен , добавям и още едно попълнение . Оригиналната касета , която представя автомобила на новият купувач.





Декември 10, 2021, 22:32:57
Отговор #169

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Механджията не за първи път се изказва неподготвен.

Затова ще обясня като за деца от детската градина:

1.Ако се сложи дебело стъкло на фара е по-евтино, октолкото да има движещи се части, които могат да блокират и се нуждаят от обслужване. И това е валидно независимо от марката на колата, броя им и цената.
2.И за колите има колкото хора, толкова и мнения.
3.Практично ли е да миеш и под жалузите на фаровете или е по-лесно да забършеш с кърпа?
4.Има хора с възможности , но без мнение. Както и обратното.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!