Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69883 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 11, 2021, 09:34:28
Отговор #170

Неактивен Logrus

  • Публикации: 289
То и аз бих си оставил и трите даже бих купил и 1988 Широ версията , както и 86 та турбо и ще си ги държа в супер готин гараж ,  но в някоя паралелна вселена , в която имам неограничен бюджет  :)) :))
Аз бих допълнил колекцията с 200 и 240SX, R32-33-34 и един най-простичък 100NX тарга за ежедневка - кат' ша е гарга, да е рошава  :)
Иначе чета с голям интерес и много се радвам на меракът и ентусиазмът да се върнат към живот тези редки (особено за България) коли.

Декември 28, 2021, 00:05:04
Отговор #171

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Весели празници Ви желая приятели ! Живи и здрави . Не съм писал от 20 тина дена , но не е защото съм си почивал , а се занимавах уикендите с резервоара .Взех си сет на Фертан и си направих и резервния резервоар също . Отделно направихме и още два - този на Седрика и Феърлейди роудстъра . Бях забравил каква голяма занимавка е този процес . Първият ден ги промивахме с водоструйка и обезмаслители , а времето беше доста неприятно .  Последва ръждопреобразувателя и най-накрая Тапокс покритието. Спазихме препоръките и стъпките .

Така изглеждаше отвътре






Тежката артилерия от продукти на Фертан . Поръчах сет за 80 литров с допълнително почистваща химия заради лошото състояние на моя резервоар. Колегата Ванко беше взел един малък сет за обработка до 40 литра резервоар . Смесихме ги и успяхме да обработим и 4 те .





С водоструйката успях да сваля около 35-40% от полепите и повърхностната ръжда . Ако имах по-добър достъп щеше да е супер , но такава е конструкцията му. След това сипахме препарата за остраняване на полепи и обезмаслител . Всичко това с поне 15 промивки .










Следващата стъпка беше  ръждопреобразувателя . Наляхме го докато резервоара е все още влажен след последната промивка.















След това ги измихме обилно и ги изсушихме с пистолет за горещ въздух през единия от отворите .






Декември 29, 2021, 00:37:31
Отговор #172

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много е важно да се разбие добре Тапокс-а преди да му се добави втвърдителя . Изглежда ,че е поизхънал , но като се разбърка и се смесват всичките му компоненти отлично и от каймака няма и следа . Голямо мазало стана , но успяхме да направим всички резервоари . Оставихме ги с вентилатори няколко дни. Помещението , в което ги оставихме звучеше като война на дронове  :)) :))





Вече изсъхнал :






Кошницата на помпата премина през няколко етапа , изчистих я от ръждата , след това нанесох същото покритие , като това на резервоара. Помпата е пълен гипс , та сложих друга работеща ,
която имах за резерва.












Нивомера също имаше нужда от внимание. Силно се надявах да успея да го възстановя до работещо състояние. Доста скъпа част , понеже работи само с дигиталните табла , а този за аналоговите е друг тип. Разглобих и почистих старателно , имаше слой от стария бензин , който се наложи внимателно да сваля,без да повредя графитното покритие. Всичко стана просто перфектно . Заработи отлично , дори опцията когато горивото падне до 4 галона , таблото започва да го изобразява с цифри - е активна !  Абе красива работа си е това табло , като всичко му работи  :))













« Последна редакция: Декември 29, 2021, 01:08:53 от didotooo »

Декември 29, 2021, 01:02:15
Отговор #173

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Вчера качих резервоара обратно и запали . Обаче изгасна след 3 секунди . Спрях да чувам помпата в резервоара . Захранване към нея имаше , разбутах и кабелите и се оправи. Но проблема беше в пинчетата , които влизаха в кошницата към помпата . Днес резервоара отново долу , помпата с кошницата вън и добре ,че сръчният ми колега се появи в сервиза та разнити тая схема , почисти добре и я възстанови . Колегата ми е изключително сръчен и изработва всякакви причудливи неща на ръка. Идва му на акъл , а има и техническите познания за разлика от моето бедно въображение :)) :))  Беше идеалният момент да проверя  резервоара , след като бензина беше престоял една нощ . Нямаше оцветяване , това означава ,че е добре изсъхнал и новото покритие е готово.









Всичко по обратния ред за пореден път и заработи както си му е реда . Източих промивното масло , смених всички филтри и налях ново . Смених маслата на диференциала и на кутията , като в нея имаше около 200 грама та добре ,че го направих.






Декември 29, 2021, 20:56:04
Отговор #174

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Снощи направих първото кръгче из района . Мотора работи прекрасно ! Кутия и диференциал също са изправни . Съединителя в началото издаваше странни звуци при зацепване явно от дългото стоене . Прави ми впечатление ,че е има много добър респонс - тръгва отлично още от ниските без турбо лаг . На другия ми Нисан отнема известно време докато се развърти турбото . При хубаво настъпване 1-2 предавки липсва сцепление на гумите с асфалта. Определено има нужда да се покара , спирачките все още не са се развижили напълно , макар да има подобрение. Окачването е стегнато , няма никакви нетипични звуци от там .

И най- най- най - якото е че активното окачване работи  >:D ! Всичките 4 амортисьора са напълно изправни без течове . Доста осезаема е разликата между режимите комфорт и спорт .














Януари 01, 2022, 19:11:54
Отговор #175

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Та в последния ден от 2021 -ва успях да я покарам 10 тина км тестово. Предните спирачки обаче определено трябва да ги разглобя основно , продължават да задържат . Динамото продължава да не зарежда  :)) Но най-важното е ,че е кола в движение вече и няма да ми е проблем да си я местя насам натам . Направих и поредното изчистване на интериора , като този път намазах и кожата за да умекне и отпусне и да мога да я зашия на шофьорската седалка.



























Януари 24, 2022, 10:05:14
Отговор #176

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер е :)

взех втора японска кола - аутбек Н6, и кожата плаче за чистене - този препарат има ли го някъде във Варна, или онлайн го поръча?

Януари 24, 2022, 20:32:30
Отговор #177

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
супер е :)

взех втора японска кола - аутбек Н6, и кожата плаче за чистене - този препарат има ли го някъде във Варна, или онлайн го поръча?

Братле , взех го от търговския представител на Фьорш ли Фьорх ли и аз не знам как се произнася това хаха . Идва в сервиза където работя от време на време . Ако се появи скоро ще му взема телефона и ще го питам дали може да ми събере още един такъв комплект за теб . Цената беше съвсем поносима , двата спрея и две кърпи мисля ,че имаше вътре . Можеш да им разгледаш и сайта , там също ги има. Някъде гледах Субаруто ти , доста ме кефи , бая натоварено с екстри ми се видя. Доволен съм , кожата беше доста замърсена .

Януари 24, 2022, 23:04:37
Отговор #178

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
да, скубито има всичко за модела плюс няколко допълнителни глезотии, но има куп дреболии за оправяне... но основното е салона

цените на тия са супер в сайта, директно ще поръчам оттам пяна за кожа и тая другата дето е за петна, че и мокета е трагедия... щом си доволен, значи и при мен ще сработи вероятно

Февруари 01, 2022, 19:55:11
Отговор #179

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Да споделиш после резултата :)

ДИнамото не зарежда и за това таблото свети като коледна елха . Колегата в сервиза успя да го отремонтира , чрез замяна на изгорял диод от донорско динамо. Сменихме и лагерите ,че бяха блокаж.  Остава да го монтирам и вече ще мога по - спокойно да я тествам. Не я бях палил 1 месец , запали доста лесно и заработи веднага на 6 цилиндъра . Друго си е с реставриран резервоар и свеж бензин + добавка за инжекторите. Паразитната ролка на пистовия ремък шуми , та трябва да и сменя лагера .