Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69087 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 05, 2022, 23:04:58
Отговор #180

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Измих и обезмаслих старателно цялото шаси , монтирах рециклираното динамо , смених още около 3 километра вакумни маркучи , нови свещи, ремъци. Възстанових вакумите до BOOST сензора и таблото вече отчита надуванетона турбото. Отзад нямах нито габарити , нито стопове . Електрониката , която ги управлява и следи за изгорели крушки се беше запалила , отделно тампончето на спирачния педал се беше разпаднало . Подмених я и смених всички крушки и си дойдоха нещата у ред .  Разхода на гориво е приличен , но все още на студен мотор прекъсва та ще трябва да се позанимавам още . Мислех да свалям пак спирачните апарати , понеже задържаха , но се оказа че просто искат малко каране . Навъртях към 150 километра пробег , активното окачване е голяма работа. Машината преодолява легнали полицаи с лекота дори при  60км/ч  :)) :))   За сега я прибирам пак в гаража и ще се позанимавам малко с другата .

Гумите са брутално стари и станали на триъгълници , та ще сложа нови по нататък.
















Март 06, 2022, 17:01:57
Отговор #181

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1799
Мнооооого е хубава, ще знаеш!

Април 23, 2022, 22:33:40
Отговор #182

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Изкарах днес N:3 да го поразтрия,че си иска каране . Сложих му добавка за почистване на инжекторите и навъртях 100 тина км . Маслото в мотора си стои бистро и на ниво . Като ми дойде музата ще го подготвя и ще го закарам за едно външно пребоядисване и да му върна блясъка,че боята си е поувехтяла доста.


Април 24, 2022, 18:58:35
Отговор #183

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Реших и днес да я покарам за да мога да изгоря бензина с добавката и да налея нов. За първи път карам Нисан , който е толкова висок ,че не опира абсолютно никъде :D Прекарах го през егати офроуд терена хаха . Толкова жалко ,че на другият не ми работи ел окачването - голяма работа е .














Октомври 15, 2022, 21:50:34
Отговор #184

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Мнооооого е хубава, ще знаеш!

Благодаря ! Седя си кротко в гаража до вчера . Дойде и реда . Ще я разглобя утре и началото на седмицата ще и обърнем внимание на козметичните забележки , тук таме ръждички , подготовка и боя. Вчера и свалих спойлерите , като цяло е в чудно състояние в предвид от къде я изкараха в щатите . Десния праг е тръгнал да гние на едно място , както и десния калник в ниската си част. Мисля ,че е точното време да и се обърне внимание .





















Октомври 16, 2022, 21:54:14
Отговор #185

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Днес свалих задната броня - и под нея нещата изглеждат чудесно.  Гредата е натисната в средата и ще трябва да я изпъна . Предната броня също падна в боя сравнително лесно  :)) :)) Много е приятно да се работи по модел , който познавам вече в детайли . Знам към кое как да подходя за да не го счупя . Въпреки това ми се взе акъла от бачкане днес за да я разглобя до това положение  :D :D










Измих я старателно , доста кал изпада .










Октомври 16, 2022, 21:58:06
Отговор #186

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Още от тази неделя . Намерих още черупки от жълъди . Явно са на гадината , която беше гризала инсталацията :D















На интериора също не му простихме с Гари , свалих таблото , седалките и мокета. Няма изненади под него . Утре по план график ще го натоварим на платформа и отива към бояджията. Ще се преборим с повърхностните ръжди . Колата е все още на ход , по някое време обаче ще и поразмахам и в коша каквото има , че да го освежим и него .










Октомври 16, 2022, 22:47:37
Отговор #187

Неактивен Stliqn007

  • Публикации: 30
Ъпвам поста. Как върви проекта?  :)) Пица да ти пращаме ли, че да върви работата?

Октомври 17, 2022, 17:05:14
Отговор #188

Активен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
супер, сега извън сезона е времето за тия работи  O0

Октомври 19, 2022, 22:13:44
Отговор #189

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Хаха , пица има ли то работата върви :D

Усетих аз ,че ми идва нагоре неделята и нещо се сговнясват работите , но трябваше да я доразглобя . Още същата вечер лично аз приключих технически и два дена прекарах на легло  :-X

Та разбрах ,че още понеделника са я натоварили на платформа и е закарана при бояджията , тия дни ще отида да сваля страничните стъкла и дръжките на вратите . За предното ще викаме стъклар , че там си е пипкава работата.

Преди няколко месеца спечелих това покривало на търг , макар да не е оригиналното за тази версия , все пак е за модела .