Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69096 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 11, 2023, 15:54:25
Отговор #220

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1600
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
тези тънки линии на преливката и веждите дано ги има на стикери, че ако се правят с боя, изглеждат супер тегави.... а джантите така ще станат трепач!

Май 11, 2023, 21:33:44
Отговор #221

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Това е много добро решение , тук при мен е 100$ на джанта за всичко :пясък+боя+обработката.

Тва е направо без пари особено за стандарта там.


тези тънки линии на преливката и веждите дано ги има на стикери, че ако се правят с боя, изглеждат супер тегави.... а джантите така ще станат трепач!

Точно фабрично са стикери . Супер се изненадах след като получих  сет от един американец , при положение ,че не съм ги плащал . Наистина нямам представа какво се случи. За съжаление сета не включва арките на калниците , а те са най-трудните за изработка. Принципно има точно копие на оригиналните пълен сет , но цената е $300 . Все пак  ще ги поръчам като се съвзема малко финансово :D


Май 13, 2023, 20:57:59
Отговор #222

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
За какво служи G сензора?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Май 13, 2023, 23:36:28
Отговор #223

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
За какво служи G сензора?

Акселерометъра измерва силите при ускорение и съответно при спиране. Някаква препратка към Top Gun филма хаха .

Днес никаква не я свърших , дойдох доста късно . Все пак сложих задната  броня и полирах единия стоп заедно с 300ZX бара над номера. Счупеното парче на стопа е някъде из цялата купчина части , остава да го намеря и би трябвало да мога да го залепя и като полирам да стане почти незабележимо. Утре продължавам с другия стоп и по план трябва да монтирам и праговете .
















 

Май 21, 2023, 20:26:59
Отговор #224

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Уикенда сложих добавките на праговете и уплътненията по добавките на задните калници. Доволен съм от това лепило на Бернер . Нямам търпение да налепя златните големи надписи ТУРБО на праговете  :D


















Май 21, 2023, 20:48:28
Отговор #225

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
 :)
retrobs.com

Май 21, 2023, 23:08:10
Отговор #226

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Пристигнаха уплътнението и щипките за лайстните от Япония и най-после спукания прозорец е в историята .
Чичо Митко за пореден път се справи отлично с монтажа.  В началото идеята ми беше да ми направят в София нов по мерките на стария , но накрая реших да ползвам прозореца на колата от началото на темата , като за нея ще търся друг занапред . Та машината получи оригинален с бронзово тониране , каквито са и останалите.










Стоповете първоначално мислех да залепя с полиуретан , но в последстиве реших да ги направя както са оригинално с битумна лента. Подсигурих се като уплътних в горната им част с качествен силикон.






Май 22, 2023, 08:29:44
Отговор #227

Неактивен 75 turbodelta

  • Публикации: 242
Става все по хубава , радвам се че си имал толкова ползотворен уикенд  8))
мирелка написа: кои мухльо ве оня дет е тъп кат клечка за уши ли  \"hahah\"

Юни 13, 2023, 21:53:34
Отговор #228

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Не съм писал скоро , но все пак свърших с някои пипкави неща , които трябваше да направя. Приспособих амортисьори за задния капак от друг автомобил , същото ще направя и с тези на предния капак , но там ще трябва да им прехвърля захватите .








Контактите на ключа за включване на светлините нагарят с времето - това е чест проблем на модела . Почистването им оправя нещата донякъде . Тук нямам този проблем и ключа работи перфектно , но все пак превантивно му сложих релета. Въпреки ,че идеята ми е да продам тази кола след като я завърша , искам тя да е в отлично състояние и да е дълго на пътя .






Монтирах задния спойлер , макар изобщо да не ми харесва колко е на вълни , но няма друг за момента . Захванах се с довършването на инсталацията за аудио системата . Буксата , която влиза в усилвателя беше отрязана , както и тази на  бодисоник системата на седалката . Възстанових и тях , сложих радиото , монтирах седалките и всичко си заработи . Пасажерската седалка не искаше да вибрира , но в последствие си тръгна. Навързах и управлението от волана .






Юни 13, 2023, 22:06:04
Отговор #229

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3679
Страхотно! :)
Ако задния спойлер беше мат нямаше да си личат толкова "вълните".
п.п.Абе,ясно е,че без инженер-технолог Рижко нямаше да се справиш ;D
retrobs.com