Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 70594 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 14, 2023, 21:04:34
Отговор #230

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Страхотно! :)
Ако задния спойлер беше мат нямаше да си личат толкова "вълните".
п.п.Абе,ясно е,че без инженер-технолог Рижко нямаше да се справиш ;D


Аххххх значиии ей опита си е опит и това си е :D Бояджията ми каза абсолютно същото ама аз твърдоглав да е лъскав като другите черни детайли по нея  :)) :)) :)) Разбрах все пак ,че не съм прави и действително трябваше да е матов. Ще видим  занапред дали няма да го върна за пребоядисване или ако ми изпадне друг хубав . За златистия поръчах копие от стъкломат , което беше отвратително . Направо не мога да повярвам как може да продават подобни неща  с много шкурене и китване пак не стана като хората . За това се отказах да поръчвам пак от поляците.

Изпрах мокета и всичко е чистичко , та Рижкото го гоня 5-6 пъти от мястото до педалите , но накрая ме издебна и си легна та се предадох и го оставих там :D Ужасно се скубят началото на лятото , но ще чистя пак няма как .


Юни 14, 2023, 21:14:28
Отговор #231

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
До колкото разбрах автомобила ще се продава?
Ами,при това възстановяване автомобила няма нужда от повече реклама.
retrobs.com

Юни 14, 2023, 22:38:07
Отговор #232

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
До колкото разбрах автомобила ще се продава?
Ами,при това възстановяване автомобила няма нужда от повече реклама.

Да , аз и с тази цел го купих . Три такива автомобила ми идват определено в повече , а и е безсмислено . От както продадоха гаража , в който бяхме стана още по-трудно да им намирам места за съхранение. Благодаря , старая се наистина до колкото са ми възможностите. Още е рано да мисля за гнилия от началото на темата , но навярно ще му сменим панелите и ще го събера на кола , която също бих продал . В него има скъпи части , от които бих изкарал добри пари , но пък е все пак рядка версия с изрядни документи ... Като му дойде времето ще го мисля , но идеята ми е да остана с една кола и да мисля за свое място,  където да си прибера всички чарколя и да си чопля уикендите  :))


Юни 15, 2023, 08:14:44
Отговор #233

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
абе те реално колко броя са сега в момента? загубих му края хахах... оня първия дето се продаде, после две анивърсарита....има и трети?

Юни 15, 2023, 19:59:38
Отговор #234

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Дидо, страхотен напредък, поздравления!
Много си вдигнал летвата и ми допада как прецизно работиш по кола за продаване! Но като е ценител човек, го прави като за себе си! Евала!
Имаш ли всичко налично за тази реставрация - за специфичните елементи на Anniversary Edition имам предвид?

Юни 15, 2023, 20:13:41
Отговор #235

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Дидо, страхотен напредък, поздравления!
Много си вдигнал летвата и ми допада как прецизно работиш по кола за продаване! Но като е ценител човек, го прави като за себе си! Евала!
Имаш ли всичко налично за тази реставрация - за специфичните елементи на Anniversary Edition имам предвид?
Който се е захванал с реставрации не трябва да разделя дали е за "себе си" или за клиент ...
Авомобилът е това което трябва да се прероди!
Сори за спама!
retrobs.com

Юни 15, 2023, 20:59:55
Отговор #236

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
абе те реално колко броя са сега в момента? загубих му края хахах... оня първия дето се продаде, после две анивърсарита....има и трети?

Да златистия , който направих първо го продадох и си го карат хората. След това купих внесен от Щатите в Холандия почти от чисто нов изгнилия от началото на тази тема. После купих този , който си карам сравнително редовно от другата тема , а този за който иде реч го взех последно преди година  :)) Даже жената не ги знае колко са и кой кой е хаха . И трите са абсолютно еднакви коли и с ръчни скоростни кутии та филма е пълнометражен.

Дидо, страхотен напредък, поздравления!
Много си вдигнал летвата и ми допада как прецизно работиш по кола за продаване! Но като е ценител човек, го прави като за себе си! Евала!
Имаш ли всичко налично за тази реставрация - за специфичните елементи на Anniversary Edition имам предвид?

Благодаря много , Роска ! Не мога да кажа ,че правя реставрация . Нито имам познанията нито средствата , по - скоро както Румбата се изрази в предишен пост - Възстановяване. Хубавото е ,че колата е в прилично състояние и не е наложително да бъде реставрирана във буквалния  смисъл на думата. Но определено виждам ,че правя нещата много по-добре от преди . Като си погледна старите теми за Галанта или първия ми 300 ZX с десния волан  и направо ме хваща срам хаха . От към части - да имам всичко необходимо специфично за Anniversary edition за да завърша колата . Все пак ми предстои една не малка сума , която трябва да дам за възстановяване на джантите , нови гуми , златисто черните стикери , уплътненията около огледалата и още някои по-дребни неща.


Който се е захванал с реставрации не трябва да разделя дали е за "себе си" или за клиент ...
Авомобилът е това което трябва да се прероди!
Сори за спама!


Да прав си не трябва , но съм попадал на разни окепазени класики из бг пространството . Замазването на нещата не вдъхновява.

Благодаря ,че следите темата и за добрите думи.

Юни 27, 2023, 22:33:00
Отговор #237

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Последните два уикенда се хванах да я поосвежа отдолу . Платено е на дилъра да положат вакса в моторния отсек и по целия под и окачване. Обаче след почти 40 години се е оцветила  в отвратително ръждив цвят . Мостовете нямат нужда от пясък , под ваксата почти навсякъде си е оригиналната черна боя . Все пак заради течаща спирачна помпа левият рог е ръжсясал. Радостното е ,че няма дупки никъде и където има ръжда - тя е повърхностна. Механично премахнах ръждата с телена  четка и шлайф .Отказах се да ползвам продуктите на Боди и похарчих повечко пари за нещо по-качествено.  За първи път реших да пробвам препаратите на Фертан предназначени за шасита и подове. Имам опит със серията за реновиране на резервоари и съм много доволен от резултатите .

Старата вакса свалих с  Wax remover на Фертан, като се наложи да му помогна с коресилин ,което не ме очуди в предвид ,че беше станала като втора боя .Измих с водоструйка набитата кал на места . Обезмаслих и измих шасито поне още 5 пъти през целия процес , а след това :
Fertan Rustconverter
Gravel  and underbody protection
Dinitrol waxy protection
UBS 240 wax , която ще пръсна идните уикенди.

Така и не можах да я вредя да и оправят подбитите греди в предната им част от неправилно вдигане та ще си остане така поне за във близко бъдеще. Със сигурност щеше да стане доста по-красиво ако бях свалил мостовете , но реших ,че не е нужно заради липсата на сериозни ръжди . За първи път пръсках с пистолет и като изключим ,че ми стана лошо докато ми донесат маска , ми беше доста интересно да се занимавам  :)) :))

Няма да качвам подробните снимки от свалянето на фабричното шагре и шкурене на ръжди , полагане на ръждопреобразувател и тн и тн мръсни и скучни занимания та едно направо снимки от както пристигна и след обработката.



















Юни 28, 2023, 17:10:03
Отговор #238

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ебаси кефа, брутална разлика има!

Юли 02, 2023, 22:16:24
Отговор #239

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
ебаси кефа, брутална разлика има!

Мерси , откачиха ми се ръцете , но съм доволен и аз от резултата.

Този уикенд се захванах с коша  и мотора . Направо е невероятно , все още намирам жълъди  ^-^ :))
Тъй като при освежаването на коша , не свалих мотора сега се налага да откача инсталацията почти нацяло и да обработя останалите места , които не са страшни , а по-скоро козметични. Технически нямам какво да правя по мотора , а само периферия. Термостата е заял отворен , водната помпа има следи на теч от контролния отвор , открих вакумен теч от един скрит маркуч , едната тръба на охладителната система е корозирала и тн и тн .

Събота сутринта изглеждам доста свеж , за разлика от сега  :)) Кръста ми е тотал щета за два дена все едно съм копал  ^-^



Измих за пореден и последен път мотора , радвам се ,че се отървах на 99% от къщата на проклетото животно , което е складирало какво ли не .  :)) :))








Турбото е чудесно , няма нито аксиален нито радиален луфт , предполагам е рециклирано в даден момент . Интересното е ,че има и водно охлаждане , което присъства само при по-късните модели.
До тук я докарах в събота .