Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69015 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 21, 2020, 22:37:33
Отговор #30

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3497

Януари 21, 2020, 22:45:32
Отговор #31

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
        Красотата на 80-те години, когато "произведено в Япония" беше равно на извънземно. В днешно време това се прави с един чип, но нищо не може да се сравни с "духа в машината" от тогава  :)

Доста сложна система наистина . Има може би 15-20  unit -a из цялата кола и не знам си колко датчика и сензора , а за кабелите да не говорим  :)). Докато в днешните автомобили имаме един комфорт модул .Изключителен фен съм на техниката и електрониката от '80s  има нещо силно магнетично в това . За съжаление времето си оказва влиянието и е трудно да накараш всичко това да заработи , особено когато е стояло дълго време.

Януари 22, 2020, 21:42:37
Отговор #32

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Силно се въодушевих от резултата с таблото и преминах с почистването и полирането на стъклата на уредите .









Полирах и емблемата Z на волана


« Последна редакция: Януари 22, 2020, 21:46:39 от didotooo »

Януари 22, 2020, 22:18:57
Отговор #33

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Така и така съм на тема електроника , онзи ден разглобих и аудио уредбата . Заседна ми касетката , докато тествах касетофона . Наложи се да го разпарчетосам до последната платка  :-X Успях да я изкарам , а междувременно разбрах защо не хващаше добре станциите - чинчовете за антената се бяха отпоили от платката . Имаше и проблем с кабелите към усилвателите - бяха пречупени и понякога свириха само два говорителя . Почистих и полирах панела на климатика и радиото , но не ми хареса как стана защото сега преобладават кафевите нюанси , а преди бяха черните .












Януари 22, 2020, 22:41:07
Отговор #34

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
:o :o :o Нямам думи!

Адаш , мечтата ми е да светне това табло и поемам към космоса  :D  Резултата от смяната на разни крушки и почистването е потресаващ . За цял ден това , което свърших беше да монтирам обратно уредите и радиото . Просто прекарах останалото време от деня в слушане на музика и любуване на зелените светлинки . Най-сетне тръгна и бодисоника . Въпреки ,че е 36 годишна аудио системата , звука е доста приятен . За първи път чух всичките 8 говорителя + 8 те нискочестотни мембрани в седалките . Усещането на баса е много интересно . Вече хваща станциите доста чисто , дори и без вдигната антена (не работеща ще я разгледам тия дни  :)))











Януари 22, 2020, 23:32:24
Отговор #35

Неактивен __smirnoff__

  • Публикации: 159
Аз съм силно впечатлен, първо от това каква електроника и какви системи предлагат японците през осемдесетте - направо съм УАУ, и второ, и по-важно - от постигнатите резултати! Страхотно е всичко, адмирации!

Всеки път като чета новите мнения в темата, в главата ми изниква образа на Джаки Чан от филма "The Cannonball run", и неговото Subaru GL 4WD. Е този 300 ZH е в пъти по-готин! :) 

Януари 23, 2020, 22:30:40
Отговор #36

Неактивен bomber

  • Публикации: 4490
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Можеш ли да ми обясниш какво е бодисоник?
От това, което прочетох за моделите Z, стигнах до извода, че следващите поколения не постигат успеха на този модел. Така ли е наистина?
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Януари 24, 2020, 18:01:40
Отговор #37

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Благодаря Ви  приятели !  Bodysonic audio system представлява система състояща се от нискочестотни мембрани вградени в двете седалки . Свързани са с отделен усилвател към аудио системата на автомобила и чрез контролер може да се избира интензитета с който да ''думкат'' в ритъма на музиката , която се слуша .  Доста е приятно получава се нещо като масажиране от ниските честоти. Също и обогатява звука в колата все едно има субуфер.

А относно успеха на модела , мисля ,че всички от серията Z са постигнали много добри продажби. Най-нехаресвания от всички се води точно 300 ZX Z31 . Не е перформънс кола като следващия Z32 twin turbo , нито пък по дизайн следва кой знае колко формите на легендарния 240 Z както предния модел 280 ZX.  Въпреки това продажбите в Щатите са доста сериозни за импорт автомобил от този сегмент , както и до ден днешен има наистина голям брой фенове по света.  Мога да кажа ,че всеки един Z има свой собствен чар и сам по себе си е уникална и много добре премислена машина.


Януари 24, 2020, 20:15:05
Отговор #38

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1913
А за окачването да питам аз. Гледам им тристепенен контрол - Sport, Normal и другото не знам как е дефинирано с това F, но е вероятно някакъв комфорт. Та, как работи това чудо ?

Януари 24, 2020, 20:55:04
Отговор #39

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
А за окачването да питам аз. Гледам им тристепенен контрол - Sport, Normal и другото не знам как е дефинирано с това F, но е вероятно някакъв комфорт. Та, как работи това чудо ?

S - soft   N - normal   F - firm
На всеки амортисьор има електромотор , който завърта някакъв механизъм и така втвърдява окачването.  Нисана на брат ми го има работещо и съм учуден колко бързо сменя режимите . На софт е като лодка супер комфортен . Втвърдява осезаемо . Цената на нови е била 1000$ на брой , когато ги е имало . За съжаление такива амортисьори не могат да се намерят вече. Маслото , което е в тях не отговаря на екологичните EPA норми. Нисан унищожават всички налични бройки в Япония . Евентуално може да съществуват някакви бройки по складове из другите страни , но все пак са на поне 20 години.  При мен ясно чувам електромоторите , когато сменям режимите , но дали не са изтървали и колко ще изкарат не се знае. Като цяло е въпрос на време да премина на афтърмаркет окачване.