Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 69037 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 15, 2020, 21:00:47
Отговор #60

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Напоследък нямах време да работя по проекта - бях в чужбина за малко ,а сега в предвид ситуацията тук отново няма да я свърша никаква  :))
Боядисах си капаците на клапаните и декоративния V6 Nissan със спрей , колкото да ги освежа . Като видяхме резултата аз и бандата бяхме на мнение ,че правя глупости от мързел  :))
Занесох ги на пясък , а след това моя бояджия и приятел Благо , който боядиса другият ми Нисан , ги пръсна в грунд и боя . Много е важно любимите ни класически автомобили и детайли от тях да бъдат работени от хора , за които това не е само начин да си изхранят семейството , но и да го правят с удоволствие и ентусиазъм . Човека ги боядиса в полунощ , а днес в неделя отвори сервиза си само за да полира декоративния капак  и да се наслади на резултата . Избрахме близък цвят до оригинала , а капаците ще бъдат боядисани в структура наподобяваща оригиналната .









Април 10, 2020, 00:40:51
Отговор #61

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Обезмаслих още някои детайли по двигателя и ги дадох на пясък .

Голяма грешка стана с капаците на клапаните . Съвсем забравих ,че е добра идея да предупредя момчетата да не ги пясъкоструят от вътрешната страна ! Сега ще ги боядисаме и ще си ги  сложа на стената в стаята  :D Имах още 2 чифта капаци резервни. Единият се оказа ,че са го боядисали от вътрешната страна и боята беше започнала да се бели - същият случай  . Остана последният чифт - завих ги към плоскост за да не влиза пясък вътре и така ги дадох. 














« Последна редакция: Април 10, 2020, 00:45:50 от didotooo »

Април 10, 2020, 00:56:13
Отговор #62

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Капаците на клапаните и декоративният 3000 TURBO станаха прекалено ярко червено , та след няколко проби се спряхме на финалният - структурна боя с нещо като кърваво - матов червен цвят силно доближаващ фабричният.  Масово ги правят ферари червено , но търся по-скоро оригинал.











« Последна редакция: Април 10, 2020, 01:05:30 от didotooo »

Април 10, 2020, 15:05:36
Отговор #63

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Взех си и останалите детайли от боя - на живо са страхотни !  Тия дни трябва да измисля как да обезмасля картера , има слой много старо масло и стружки. Някакви идеи ? Може би да го накисна в нафта ?





Април 10, 2020, 15:24:48
Отговор #64

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Дидо, ползвал съм Полиген F за подобна работа. Доста е вредно ползваш само с ръкавици. Трябва да се накисне с гела и разтриваш с четка.

http://www.himirex.eu/2015/07/20/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B5%D0%BD-f/

      Но може да бластираш и после на поцинковане  :D

Април 13, 2020, 00:18:28
Отговор #65

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
      Дидо, ползвал съм Полиген F за подобна работа. Доста е вредно ползваш само с ръкавици. Трябва да се накисне с гела и разтриваш с четка.

http://www.himirex.eu/2015/07/20/%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B5%D0%BD-f/

      Но може да бластираш и после на поцинковане  :D

Мерси за препарата , бластирането ще го пропусна , понеже картера както и капаците на клапаните са с двойни ламарини с доста канали и ще има да вадя пясък от там следващите 2 години :D
Ще го бластирам само отвън .

Сега съм съсредоточен върху главите . Разглобих първо резервните ми - ще ползвам от тях клапаните - на 5000 км са , както и разпределителните валове в предвид ,че са малко по-агресивни.













Април 13, 2020, 00:21:44
Отговор #66

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Продължих вчера с разглобяването на неговите си глави . Изглеждат перфектни .






Април 13, 2020, 00:49:03
Отговор #67

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1599
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
пъзел за напреднали хахаха

Април 13, 2020, 23:37:57
Отговор #68

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
пъзел за напреднали хахаха

Доста ми е  интересно да разглобявам и сглобявам подобни пъзелчета хаха . Сега ми е весело защото имам какво да карам - другият нисан , иначе нямаше да съм толкова отворен  :)) :)) :))

Отделих вчера 6 часа и днес още два на първата глава . Огледахме с бандата несъвършенствата на изработката и се реших освен да полирам горивните камери и да отстраня остатъците от отливката и да оптимизирам пътят на газовете .













Портовете на охладителната система не са особено точно изработени и по гарнитурата си маркирах кое да коригирам .











Април 14, 2020, 10:27:16
Отговор #69

Неактивен S15

  • Публикации: 843
      Добре си се заиграл  :D   Гадното на веобразните мотори е, че каквото направиш на едната глава после трябва да го повториш съвсем същото и на другата  :D
      Не мога да преценя водачите на изпускателните клапани, скъсени ли са или само така изглежда?