Автор Тема: Моятa мечта-реалност! 300 ZX 50th Anniversary Edition  (Прочетена 68996 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 22, 2020, 11:21:55
Отговор #80

Неактивен S15

  • Публикации: 842
           З въпроса  :D 
      Как заварихте колектора? Забелязвам следи от чукче по заварката. Електрод (електрожен) ли ползвахте и темперирахте ли след заваряването?
      Пясъка наистина добре е станал. Какво ползват - пясък или някаква шлака?
      На последните снимки се вижда, че ламбда сондата също е пясъкоструйната от вътре. Това ме притеснява да не е повредило керамичният елемент  :-\     
« Последна редакция: Април 22, 2020, 11:29:32 от S15 »

Април 22, 2020, 22:35:40
Отговор #81

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
3 отговора  :D

Колектора го дадох на човек ,който се занимава с това , на другият ми нисан също той го заваря. Ще попитам от любопитство.
А пичовете ползват пясък много фин показаха ми го .
Сондата трябваше да я извадя ,но мързел  >:D  Все пак ги предупредих да не задържат там и да е фино. Надявам се да работи , но така или иначе мисля да минавам на широколентова за да мога да си следя повече параметри и да се настрои като хората. Ще докладвам дали работи като запаля някой ден дай боже  :))

Юни 23, 2020, 21:41:19
Отговор #82

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Оставих мотора на стенд бай режим за сега докато обмисля добре в каква конфигурация ще го събираме. Свалих дифа и полуоските за да ги пробвам на другия Нисан и да видим дали ще приключа драмата с блъскането при потегляне и отпускане на газта .


















Юни 23, 2020, 21:52:08
Отговор #83

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Определено работата по купето ще е доста , но реших като за начало да разглобя коша и да го изкърпим и боядисаме . Да сложа мотора и да я запаля и като посъбера някой лев да се изкърпи и назад и цялостно да се боядиса .






























Юни 23, 2020, 23:50:35
Отговор #84

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Не знам имаш, веднъж минал през това, да си го причиняваш отново :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Юни 23, 2020, 23:56:08
Отговор #85

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5105
На мен този Z ми изглежда като колата, на която Дидо иска да го направи отново.

Благодаря за искрените снимки. И да има ръжда, колата го заслужава, а и предполагам ще имаш време да я завършиш както на теб ти се иска.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Юни 24, 2020, 22:36:33
Отговор #86

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2836
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Приятели , завършвайки златистия преди две години си казах - Това беше голямо приключение , имаше драми особено в началото с намирането на майстор за купето , имаше малко счупени части заради това ,че си изтървах нервите на един два пъти , но положителните емоции по време на проекта и радостта ми от постигнатото бяха 100001 пъти повече . Това беше спомен за цял живот и изобщо не съжалявам.

Но все пак доста скъпо удоволствие от към време и пари та си казах ,че определено имам нужда от почивка и да се възстановя финансово  :)) :)) . Гледайки картинки в нета много ми харесваше Анивърсъри версията , но в предвид цените им си бях решил да си остана със стандартния 300 зх .

Обаче когато пристигнахме в Холандия и видях колата , която брат ми купи и после я карах по магистралата не бях на себе си  :D   О , вече знаех какво искам !






Та , дори и да знаех колко работа иска тази - пак щях да я купя.  Тя не заслужава да приключи като донор , а аз определено искам да и върна целият блясък и да и се радвам .

Идеята ми от преди няколко дни да разглобя коша и да го изкърпим , а останалата част по - нататък нещо не ми даваше увереност ,че е правилното решение , макар и по-евтиното . За да сваля предните калници трябваше да откача и добавките на праговете . Е те си паднаха сами заедно със самите прагове или каквото беше останало от тях  :)) :)) Звъннах на майстора ми , който ме беше предупредил ,че е приключил с реставрациите и дългите  проекти и моят златист Нисан беше последният му. За мое учудване не избяга като разгледа какво чудо съм купил отново. Обещах ,че ще участвам активно в кърпенето и подготовката за да се случват нещата по-бързо и да не му затапвам гаража с месеци . 

Решено е , започвам да я разглобявам до голо купе ! Вече съм доста по - уверен и вярвам ,че ще успея и дори ще стане по-хубава от другата .


Юни 24, 2020, 22:46:20
Отговор #87

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3494
Това ти мнение по-горе казва всичко, адаш! Моите уважения!
 Както сам написа, пътят ти е познат.
Успех!

Юни 25, 2020, 20:05:51
Отговор #88

Неактивен oldrat

  • Публикации: 1005
  • beep beep
    • Renault 4F6
Колата е мнооо яка. Ще стане супер. Заслужава си вниманието.
УУууааааа!  ;D

Юни 29, 2020, 10:23:51
Отговор #89

Неактивен Механджията

  • Публикации: 1598
  • P38 Autobiography | X300 Sovereign
ще го бъде, то се знае :)    поне вече си наясно кое къде е и нещата ще са по-лесни от тая гледна точка